www.przemysl-polska.com
Lantek News

Salz IT przedstawicielem firmy Lantek w Austrii

Nowo założona firma widzi „duży potencjał do nadrobienia zaległości” w zakresie cyfryzacji.

Salz IT przedstawicielem firmy Lantek w Austrii

Salz IT Solution jest nowym partnerem premium firmy Lantek w Austrii. Nowo założona firma przejmuje wsparcie i usługi konsultingowe dla austriackich klientów specjalisty w zakresie oprogramowania do obróbki blachy i zamierza rozszerzyć jego portfolio. Założyciel firmy, Rene Gruber, widzi „wciąż duży potencjał do nadrobienia zaległości” w austriackim przemyśle obróbki blachy pod względem cyfryzacji.

„Austria nie zaszła jeszcze daleko w zakresie cyfryzacji” - mówi Rene Gruber o ogólnej sytuacji w swoim kraju rodzinnym. „My, Austriacy, jesteśmy nieco bardziej ostrożni i wolniejsi. Wierzymy, że niektóre rzeczy nie zostały jeszcze do tej pory rozwinięte.” Ale obecnie rynek się zmienia, ponieważ rząd zachęca do inwestowania w komputery i oprogramowanie. „Obecnie istnieje wiele możliwości finansowania, z których firmy mogą skorzystać.” Gruber jest bardzo przekonujący.

Do tej pory austriaccy klienci firmy Lantek dysponowali wsparciem niemieckiego biura. Ponieważ Salz IT została założona na początku 2019 r., teraz mają oni osobę kontaktową bezpośrednio na miejscu, z siedzibą w Górnej Austrii w miejscowości Ohlsdorf, między Linz i Salzburgiem w Salzkammergut - stąd nazwa firmy. Salz IT jest obecnie jednym z 24 partnerów premium Lantek na całym świecie, uzupełniając 20 lokalizacji Lantek w 14 krajach, które tworzą gęstą sieć punktów zapewniających doradztwo, pomoc i wsparcie.

„Cieszymy się, że mamy w Rene Gruberze partnera, który zna nasz program od strony wewnątrzej i zewnętrznej”, mówi Christoph Lenhard, szef niemieckiego biura Lantek. Gruber zna go od dobrych dwunastu lat dzięki swojemu byłemu pracodawcy w branży stalowej, u którego pracował z oprogramowaniem Lantek. „Ma doskonałą wiedzę na temat maszyn i technologii, może opracowywać dostosowania programowe, tj. dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania dla naszych modułów oprogramowania Integra i MES, i wiele innych. Zna również naszą grupę docelową w Austrii i dlatego może płynnie przejąć, kontynuować i zintensyfikować usługi konsultingowe i wsparcie dla naszych klientów”.

Wszystko, co robi Salz IT, jest cyfrowe, mówi 26-letni przedsiębiorca Gruber. „Od konfiguracji komputerów i systemów telefonicznych po instalowanie serwerów, konfigurowanie sieci i łączenie lokalizacji”. Klienci firmy pochodzą ze wszystkich branż. Jako partner Lantek, obecnie zapewnia usługi doradcze i wsparcie głównie swoim dotychczasowym klientom z Austrii. Gruber: „W ubiegłym roku rozpoczęliśmy naszą działalność. W tym roku skupimy się na pozyskiwaniu nowych klientów”. Gruber ma obecnie jednego pracownika, wkrótce będzie miał ich więcej.

Od firmy rzemieślniczej po grupę firm z kilkoma lokalizacjami

Klienci Lantek w Austrii zajmują się głównie obróbką blach, ale istnieją wśród nich również firmy kamieniarskie, które wykonują cięcie przy użyciu technologii strumienia wody. Ich wielkość waha się od małych firm rzemieślniczych, wykorzystujących tylko moduł wykrawania Lantek Expert, do grup firm pracujących w sieci w kilku lokalizacjach oraz z dostosowanym pakietem oprogramowania kilku modułów Lantek. Gdy Salz IT doradza klientom, projektuje i instaluje dla nich rozwiązania, szkoli pracowników, a następnie zapewnia wsparcie, Gruber i jego koledzy są nadal wspierani przez niemieckie biuro Lantek oraz, w razie potrzeby, przez centralę firmy w Hiszpanii.

Gruber dostrzega z jednej strony przewagę dla Salz IT i Lantek, a z drugiej strony, dla klientów w fakcie, że zna się na sprzęcie. „Możemy zaoferować pełny zakres i, w razie potrzeby, instalować komputery i serwery, konfigurować sieci, a następnie wdrażać rozwiązania programowe Lantek w celu zaspokojenia potrzeb każdej firmy”, mówi Gruber i podkreśla: „Nie ingerujemy w IT naszych klientów” - ale jeśli zostaniemy o to poproszeni, możemy zaoferować rozwiązania sprzętowe, które dokładnie spełniają wymagania oprogramowania Lantek”.

www.lantek.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP