www.przemysl-polska.com
Lantek News

W celu zwiększenia popytu na maszyny do cięcia laserem włóknowym

Xteg optymalizuje chińskie maszyny przy wykorzystaniu wysokiej jakości niemieckich komponentów, a także oprogramowania Lantek.

W celu zwiększenia popytu na maszyny do cięcia laserem włóknowym

Niedawno założona firma Xteg oferuje tanie lecz wysokiej jakości maszyny tnące wykorzystujące technologię lasera włóknowego do obróbki blachy i metalu, łącznie z serwisowaniem i dodatkowymi usługami. Maszyny bazowe pochodzą od chińskiego wspólnika HGTECH. W tym kraju po przestoju spowodowanym koronawirusem produkcja ruszyła ponownie i z impetem. Wysokiej jakości komponenty pochodzą z Niemiec, podobnie jak program do zagnieżdżania CAD/CAM specjalisty w zakresie oprogramowania, firmy Lantek, cieszącej się światowym uznaniem.

Dyrektor wykonawczy firmy Xted, Tobias Kersten, opisuje trzy serie do obróbki blachy i metalu wykorzystujące laser włóknowy jako „zgermanizowane maszyny” i wyjaśnia: „Uzupełniliśmy podstawowe instalacje naszego chińskiego wspólnika komponentami wysokiej jakości, które są opracowywane i produkowane tutaj w Niemczech, a części zamienne są otrzymywane również z Niemiec.” Od grudnia 2019 roku w niedawno zainaugurowanym ośrodku aplikacji i prezentacji frankfurckiej miejscowości Neuenstein w Heilbronn można oglądać serię maszyn tnących laserem włóknowym 2D o nazwie MARVEL.

Jest on nadal otwarty, przy wdrożeniu wyjątkowych środków ostrożności w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji online, na stronie internetowej Xteg (www.xteg.de) możesz znaleźć szczegółowe informacje i film poświęcony ośrodkowi prezentacji. W portfelu produktów znajduje się również seria AUTOBOT do obróbki za pomocą lasera 3D oraz seria LT przeznaczona do laserowego cięcia rur.

Serwis i aktualizacje oprogramowania z Niemiec

Wysokiej jakości komponenty Made in Germany: W swoich maszynach Xteg używa sterowników CNC i silników marki Siemens, głowic tnących Precitec i techniki ssania Camfil. Wraz z firmą Lantek Xteg włączyła eksperta w dziedzinie informatyki, który wnosi nie tylko rozległe doświadczenie, ale sprawia, że dzięki „oprogramowaniu neutralnego producenta klienci nie są powiązani z określonym rodzajem maszyny, który zapewnia też inne technologie oprócz obróbki laserowej”, stwierdza Kersten. „Ponadto dzięki oprogramowaniu CAD firmy mogą również obliczać ceny, a przy wykorzystaniu innych modułów Lantek mogą połączyć produkcję i całą firmę”.

Serie Xteg do obróbki laserem 2D i 3D są wyposażone w zestaw oprogramowania Lantek Expert, a maszyna do cięcia rur laserem włóknowym – w Lantek Flex 3D. Matthias Rolf, kierownik regionalnego działu sprzedaży Lantek: „W ścisłej współpracy z naszymi chińskimi kolegami i technikami HGLaser w Chinach, a także na miejscu w Niemczech, dostosowaliśmy bazową instalację naszego oprogramowania do zagnieżdżania na maszynach Xteg. W tym celu zastosowaliśmy wszystkie ważne parametry maszyny i opracowaliśmy również nowy procesor”. Według Kerstena inną zaletą współpracy z Lantek dla klientów Xteg jest fakt, że wsparcie i aktualizacje pochodzą z Niemiec.

Portfel produktów z zakresu oprogramowania firmy Lantek powiązany jest z ponad trzema dekadami doświadczenia w dziedzinie obróbki blachy. Obejmuje ono cały proces, od stworzenia oferty do wystawienia faktur, poprzez produkcję i zarządzanie magazynem. Dzięki narzędziom do analizy Lantek zapewnia dyrekcji firmy użyteczne narzędzia do podejmowania decyzji w oparciu o dane. Moduły są ze sobą powiązane w oparciu o modułową zasadę konstrukcyjną, łączą się indywidualnie i w zależności od stopnia cyfryzacji firmy mogą być zostać rozszerzone w późniejszym czasie.

Wielostronne zalety technologii cięcia laserowego

Założyciele Xteg nie są nowi w sektorze. Do tej pory w firmach zajmujących się obróbką blachy firmy mteg z powodzeniem dostarczały używane maszyny różnych technologii, w tym lasery CO2. Ale w obróbce blachy ujawnione zostały zalety technologii lasera włóknowego: Te maszyny oznaczają większe poszanowanie środowiska, pracują w sposób energooszczędny i bardziej ekonomiczny, ponieważ działają bez gazu niezbędnego dla lasera, a dzięki prostszej konstrukcji mają mniejsze potrzeby konserwacyjne. Wiązka laserowa jest prowadzona do interfejsu z wyższą energią i gęstością, przy znacznie krótszej długości fali. Umożliwia to wyższe prędkości produkcji, a dzięki mniejszej średnicy punktu świetlnego, znacznie bardziej precyzyjne i stabilne cięcie. Na koniec obróbka cienkich blach jest szczególnie korzystna.

Xteg pragnie zaspokoić wzrost popytu na lasery włóknowe w Niemczech, w tym celu w sierpniu 2019 r. firma przejęła wyłączną reprezentację marki HGLaser na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. HGLaser to marka chińskiej firmy HGTECH, będącej jednym z 10 największych producentów laserów na poziomie światowym. We współpracy z Xteg firma HGTECH dostosowała swoje maszyny do wymagań lokalnego rynku w zakresie interfejsów użytkownika, norm DIN i przepisów bezpieczeństwa. Po kilku tygodniach przestoju z powodu pandemii koronawirusa Chińczycy wracają teraz do pracy.

„Produkcja została szybko wznowiona i przebiega z powrotem niemal pełną parą”, informuje Kersten. Tymczasem na niemieckim rynku obróbki blachy środowisko zmienia się. „Wiele firm rozważa obecnie powrócić z produkcją do Niemiec. Istnieje zapotrzebowanie na wysokiej jakości, niedrogie lasery światłowodowe z niemieckimi komponentami i częściami zamiennymi oraz wsparciem” twierdzi Kersten, znając branżę, i dodaje: „Nasz dobry stosunek jakości do ceny przekona każdego”.

www.lantek.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP