Stacje ładowania pojazdów elektrycznych są instalowane w wielu lokalizacjach, w tym na parkingach i garażach, a systemy odnawialnej energii wiatrowej i słonecznej napędzają rozwój przemysłowych instalacji magazynowania energii z sieci przesyłowych, aby wychwytywać jej nadwyżkę i udostępniać ją, gdy jest potrzebna.
Idealna współpraca czujnika i interfejsu w systemie ułatwia uruchomienie i monitorowanie maszyn, oraz pozwala na optymalizację procesów. Leuze stwarza taką możliwość dzięki koncepcji "zintegrowanej łączności".
Standard OPC UA ułatwia bardziej efektywną ocenę danych z maszyn i urządzeń. Operatorzy systemów mogą skorzystać z nowych możliwości dzięki czujnikom z certyfikatem Leuze OPC UA.
W logistyce dystrybucji handlu spożywczego zachodzą obecnie ważne zmiany: coraz więcej sprzedawców wykorzystuje mikro-centra logistyczne (MFC - Micro-Fulfill¬ment Centers), po to żeby stawić czoła wyzwaniom stawianym przez handel detaliczny online; oznacza to, że zamówienia są kompletowane niedaleko od klienta. Technologia czujników potrzebna do obsługi takich zamówień musi spełniać określone wymagania. Leuze oferuje rozwiązania dostosowane do takich zastosowań.
Stale rosnący poziom integracji procesów cyfrowych w sektorze produkcji stanowi jedną z rewolucyjnych zmian, której wpływ odczuwa obecnie cały przemysł. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem wyjaśnia, dlaczego dane i standardowe komponenty maszyn są kluczem do cyfryzacji i transformacji branży wytwórczej.
Niskie wymagania konserwacyjne i atrakcyjny wygląd stali nierdzewnej oraz jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że stanowi ona częsty wybór do wielu zastosowań inżynieryjnych. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, objaśnia zalety stali nierdzewnej i przygląda się różnym aplikacjom, w których można wykorzystać komponenty wykonane z tego materiału.
Sant'Antonino. System MultiControl firmy Interroll, stanowiący sprawdzone na rynku globalnym rozwiązanie do transportu kontenerów, może być obecnie wykorzystywany również do zautomatyzowanego transportu palet: w połączeniu z platformą MPP (Modular Pallet Conveyor Platform) ujednolica on i ułatwia sterowanie napędami o napięciu zasilania 400 V i 48 V/24 V. Znacznie zmniejsza to nakłady związane z planowaniem i instalacją projektów przepływu materiałów. W zależności od wymagań klienta, integratorzy systemów mogą wykorzystać go do wdrażania szerokiej gamy zautomatyzowanych aplikacji, począwszy od autonomicznych przenośników palet typu plug-and-play bez wbudowanego sterownika PLC po złożone aplikacje pracujące w środowiskach Industry 4.0.