• 1
  • 2
Leuze PL

Moc wewnętrzna

Idealna współpraca czujnika i interfejsu w systemie ułatwia uruchomienie i monitorowanie maszyn, oraz pozwala na optymalizację procesów. Leuze stwarza taką możliwość dzięki koncepcji "zintegrowanej łączności".

Leuze PL

Większa transparentność w dwóch słowach

Standard OPC UA ułatwia bardziej efektywną ocenę danych z maszyn i urządzeń. Operatorzy systemów mogą skorzystać z nowych możliwości dzięki czujnikom z certyfikatem Leuze OPC UA.

Leuze PL

Technologia czujników tworzy przyszłość handlu detalicznego

W logistyce dystrybucji handlu spożywczego zachodzą obecnie ważne zmiany: coraz więcej sprzedawców wykorzystuje mikro-centra logistyczne (MFC - Micro-Fulfill¬ment Centers), po to żeby stawić czoła wyzwaniom stawianym przez handel detaliczny online; oznacza to, że zamówienia są kompletowane niedaleko od klienta. Technologia czujników potrzebna do obsługi takich zamówień musi spełniać określone wymagania. Leuze oferuje rozwiązania dostosowane do takich zastosowań.

norelem

Integracja standardowych komponentów maszyn z procesami cyfrowymi będzie kształtować przyszłość przemysłu wytwórczego

Stale rosnący poziom integracji procesów cyfrowych w sektorze produkcji stanowi jedną z rewolucyjnych zmian, której wpływ odczuwa obecnie cały przemysł. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem wyjaśnia, dlaczego dane i standardowe komponenty maszyn są kluczem do cyfryzacji i transformacji branży wytwórczej.

norelem

Stalowe nerwy - komponenty ze stali nierdzewnej zapewniają wytrzymałość i bezpieczeństwo

Niskie wymagania konserwacyjne i atrakcyjny wygląd stali nierdzewnej oraz jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że stanowi ona częsty wybór do wielu zastosowań inżynieryjnych. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, objaśnia zalety stali nierdzewnej i przygląda się różnym aplikacjom, w których można wykorzystać komponenty wykonane z tego materiału.

INTERROLL

Interroll rozbudowuje platformę MPP (Modular Pallet Conveyor Platform) o elastyczny i wydajny system sterowania

Sant'Antonino. System MultiControl firmy Interroll, stanowiący sprawdzone na rynku globalnym rozwiązanie do transportu kontenerów, może być obecnie wykorzystywany również do zautomatyzowanego transportu palet: w połączeniu z platformą MPP (Modular Pallet Conveyor Platform) ujednolica on i ułatwia sterowanie napędami o napięciu zasilania 400 V i 48 V/24 V. Znacznie zmniejsza to nakłady związane z planowaniem i instalacją projektów przepływu materiałów. W zależności od wymagań klienta, integratorzy systemów mogą wykorzystać go do wdrażania szerokiej gamy zautomatyzowanych aplikacji, począwszy od autonomicznych przenośników palet typu plug-and-play bez wbudowanego sterownika PLC po złożone aplikacje pracujące w środowiskach Industry 4.0.

Cognex Germany Inc

System wizyjny 3D dla wszystkich przypadków

Nowy system wizyjny 3D umożliwia sprawniejszą kontrolę części w 3D. Jest to teraz tak łatwe, jak przy użyciu inteligentnej kamery 2D. Wcześniej kontrola optyczna w 3D wymagała dużego nakładu prac programistycznych. Nowa technologia firmy Cognex to lepsza jakość obrazu, uproszczone tworzenie aplikacji i szeroki zakres narzędzi do kontroli 3D. Funkcje te znacznie rozszerzają zakres zastosowań w automatyce przemysłowej.

FAULHABER GROUP

PRZEWAGA NA STARCIE RATUJE ŻYCIE

Osoby doświadczające objawow takich jak kaszel, gorączka, bole głowy lub mięśni, w obecnych czasach starają się, najszybciej jak to tylko możliwe, dowiedzieć, czy ich infekcja to COVID, przeziębienie czy też grypa. Najprościej taki wynik uzyskać z wymazu. Probka może zostać przesłana do dużego laboratorium lub – w celu uzyskania jeszcze szybszych wynikow – zbadana na miejscu, przy pacjencie, w tzw. systemie point-of-care (PoC). W obu przypadkach napędy FAULHABER gwarantują niezawodną analizę i zapewniają diagnostyczną przewagę na starcie.

FAULHABER GROUP

Potrójna współpraca momentu obrotowego, prędkości i precyzji. Wyzwania? Zapraszamy do środka!

Wiele zastosowań wymaga napędu posiadającego centralny otwór, przez który mogą przechodzić np. kable, światło lub części urządzeń. Za przykłady mogą służyć takie dziedziny jak optyka i fotonika, wykorzystywane w systemach sterowania laserowego oraz automatyka i robotyka z systemami operującymi półprzewodnikami (rysunek 1). Dotychczas zastosowanie tradycyjnych systemów zawsze oznaczało pójście na kompromis. Apertury w wydrążonych wałach zazwyczaj były dość małe, same napędy powolne i ciężkie, a mechaniczna integracja wymagała mnóstwa pracy. Teraz nowy bezpośredni napęd oferuje obiecującą alternatywę. Jego spora apertura posiada średnicę 40 mm, a dzięki technologii silnika krokowego osiąga równowagę pomiędzy prędkością i momentem obrotowym a wielkością i masą.

FAULHABER GROUP

NIEZAWODNOŚĆ POŚRÓD BURZY ELEKTROMAGNETYCZNEJ

Prąd lektryczny oraz impulsy elektromagnetyczne chodzą ze sobą w parze. Impulsy te mogą mieć niezwykle zakłócający wpływ, np. na wszechobecne urządzenia elektroniczne, które nas otaczają. Dlatego producenci pojazdów muszą między innymi weryfikować kompatybilność elektromagnetyczną (EMC) swoich produktów. Co więcej, same pojazdy są pełne czułych urządzeń elektronicznych oraz są testowane w specjalistycznych laboratoriach EMC. Panujące tam warunki są nieprzyjemne dla ludzi. Aby mieć oko na wszystko podczas testów, stosowane są systemy kamer. Firma mk- messtechnik specjalizuje się w takich systemach. Silniki FAULHABER zastosowane w głowicach obrotowych zapewniają dokładne pozycjonowanie zdalnie sterowanych modułów.

  • 1
  • 2

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP