norelem

Pierwsza na świecie przyczepa rowerowa eTrailer z opatentowaną technologią czujników wykorzystuje standardowe części firmy norelem

Firma NÜWIEL GmbH z siedzibą w Hamburgu skonstruowała pierwszą na świecie przyczepę rowerową z silnikiem elektrycznym, która oferuje zrównoważony i niezawodny sposób transportu towarów o wadze do 130 kg. Aby urzeczywistnić koncepcję eTrailer, inżynierowie  NÜWIEL wykorzystali standardowe komponenty firmy norelem.

Southco

Zwierzęta podróżujące pierwszą klasą z pomocą rozwiązań sprzętowych dostępu Southco

Po wielu przypadkach, poczas których założyciel Dog&Drive, Karl-Heinz Kamlage, obserwował zwierzęta usiłujące wsiadać i wysiadać z pojazdów w klinice weterynaryjnej swojej żony, on i jego zespół inżynierów zdecydowali, że musi powstać inteligentne rozwiązanie tego problemu. W ten sposób powstała wyjątkowa, ręcznie wykonana aplikacja pokładowa Dog&Drive.

NSK

Łożyska NSK obniżają koszty konserwacji przenośnika do załadunku statków

Gdy wystąpiła konieczność wymiany łożysk podpierających bęben kierunkowy w przenośniku obsługującym statki w porcie przeładunkowym rudy żelaza w Australii, firma NSK zaprojektowała rozwiązanie wykorzystujące łożyska baryłkowe, które nie tylko zostały wykonane z zastrzeżonego stopu wytrzymałej stali HTF, ale również posiadały odłączaną uszczelkę nitrylową. Rozwiązanie to wydłużyło żywotność, co przełożyło się na znaczne ograniczenie kosztów przestojów.

EMCO GmbH

EMCO: Centrum obróbkowe MEGAMILL zapewnia firmie BYSTRONIC znaczny wzrost wydajności

W branży produkcji obrabiarek jednym z głównych warunków zapewnienia produktywności i gotowości dostaw jest przejrzysta struktura procesu produkcyjnego oparta o precyzyjnie zsynchronizowane sekwencje produkcyjne i niezawodnie funkcjonujące systemy. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy klient i dostawca przyjmą wspólne, zorientowane na cel podejście do projektów łańcucha produkcyjnego.

NSK

Prowadnice liniowe NH firmy NSK uwidaczniają swoje zalety w procesach obróbki szkła

Włoski producent maszyn do obróbki szkła korzysta z wdrożenia prowadnic liniowych serii NH firmy NSK. Prowadnice liniowe NH30 (w wersji ze stali nierdzewnej), obecnie wykorzystywane w pionowej wiertarko-frezarce do obróbki płaskich produktów szklanych, pokonują szereg wyzwań, aby zapewnić optymalną wydajność użytkownikom końcowym.

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP