www.przemysl-polska.com
Hexagon Manufacturing Intelligence News

WSZECHSTRONNA KONTROLA RUR W JEDNYM OPROGRAMOWANIU - OD AUTOMATYZACJI PO PRZENOŚNE SONDOWANIE I SKANOWANIE

Nowe BendingStudio XT w jednej platformie oprogramowania łączy wszystkie możliwości kontroli rur z analizą i informacjami dotyczącymi procesu produkcji.

WSZECHSTRONNA KONTROLA RUR W JEDNYM OPROGRAMOWANIU - OD AUTOMATYZACJI PO PRZENOŚNE SONDOWANIE I SKANOWANIE

Dziś firma Hexagon Manufacturing Intelligence ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej wersji swojego wiodącego na rynku oprogramowania BendingStudio. Specjalistyczne rozwiązanie do kontroli rur, analizy i kontroli maszyn produkcyjnych, nowe oprogramowanie BendingStudio XT , bazuje na kluczowych funkcjach platformy. Najnowsza wersja oprogramowania umożliwia bardzo szybki pomiar, zarówno automatyczny, jak i manualny, z zastosowaniem kamery, a także wykorzystuje urządzenia współdziałające z przenośnym ramieniem pomiarowym, takie jak skanery laserowe, sondy stykowe i sondy pracujące w podczerwieni. Możliwość współdziałania z wieloma urządzeniami pomiarowymi sprawia, że oprogramowanie BendingStudio XT stanowi kompletne i wszechstronne rozwiązanie do przeprowadzania wszystkich zadań pomiarowych w sektorze produkcji rur i giętych wyrobów z drutu.

Od kontroli rur i giętych wyrobów z drutu po produkcję oraz zadania inżynierii odwrotnej - program BendingStudio XT stanowi kompletne rozwiązanie pomiarowe umożliwiające bezpośrednie pozyskiwanie informacji dla procesu produkcji. BendingStudio XT ma możliwość bezpośredniego połączenia z wszystkimi popularnymi modelami giętarek numerycznych (CNC), co umożliwia prostą i natychmiastową korektę błędów produkcji bezpośrednio w oprogramowaniu. W połączeniu z wysokiej rozdzielczości systemem TubeInspect proces ten może zostać w pełni zautomatyzowany dzięki zastosowaniu robota, co umożliwia nieustanne (dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu) pozyskiwanie informacji dotyczących produkcji bezpośrednio na hali produkcyjnej.

“Dzięki platformom BendingStudio oraz TubeShaper firma Hexagon może poszczycić się na rynku niezrównanym doświadczeniem i wiedzą z zakresu specjalistycznego oprogramowania do kontroli rur" - mówi Stephan Amann, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Dziale Urządzeń Pomiarowych firmy Hexagon. "Opracowując najnowszą wersję oprogramowania BendingStudio pragnęliśmy połączyć naszą wiedzę i doświadczenie dotyczące gięcia rur w jednej platformie, umożliwiając naszym partnerom zajmującym się produkcją rur zebranie wszystkich funkcji pomiarowych rur w jednym rozwiązaniu.

Firma Hexagon oferuje szeroki wybór rozwiązań do kontroli rur - wszystkie mogą przeprowadzać pomiary z zastosowaniem oprogramowania BendingStudio XT. TubeInspect jest to bardzo szybkie rozwiązanie wykorzystujące zestaw kamer umieszczonych w samodzielnej celi pomiarowej - umożliwia natychmiastowy, wysokiej rozdzielczości pomiar rur o dowolnych kształtach. Może być również stosowane na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Ramię pomiaroweAbsolute Arm umożliwia przenośną kontrolę rur z opcją przeprowadzania pomiarów z zastosowaniem skanera Absolute Scanner AS1 , jak również sond stykowych oraz sond działających w podczerwieni.Oprogramowanie

BendingStudio XT posiada innowacyjną funkcję kontroli rur prostokątnych opracowaną przez firmę Hexagon, niezwykle ważną w sektorze produkcji maszyn rolniczych. W oprogramowaniu BendingStudio XT dodano również udoskonaloną funkcję raportowania umożliwiającą bardziej elastyczne automatyczne raportowanie dostosowane do potrzeb klienta.

W nowej wersji oprogramowanie BendingStudio zachowuje swoje poprzednie technologie, włącznie z przełomowymi algorytmami BendXtract - platforma nadal oferuje takie funkcje jak Nieograniczony Pomiar, Automatyczna Ekstrakcja oraz Inteligentne Wyniki.

“Produkcja rur i giętych wyrobów z drutu odgrywa znaczącą rolę w różnych sektorach przemysłu, co oznacza że każde rozwiązanie do kontroli rur wymaga bardzo dużej elastyczności" - wyjaśnia Günter Suilmann, Dyrektor ds. Globalnej Sprzedaży w Dziale Rozwiązań do Kontroli Rur. “Bez względu na to, czy mierzymy rury o dowolnych kształtach, elastyczne przewody, bardzo złożone elementy gięte, geometrie typu "bend-in bend" (gięcie po gięciu), rury o różnych długościach, dużych średnicach lub niestandardowych przekrojach, BendingStudio XT stanowi skonsolidowaną platformę oprogramowania, która sprosta każdemu zadaniu" - dodaje Günter Suilmann.Oprogramowanie BendingStudio XT jest już dostępne we wszystkich punktach handlowych i u dystrybutorów produktów firmy Hexagon, zarówno jako samodzielny pakiet oprogramowania dla właścicieli obecnej wersji celi pomiarowej TubeInspect oraz ramienia pomiarowego Absolute Arm, jak również jako pełen pakiet produktu, w skład którego wchodzi program BendingStudio XT oraz cela pomiarowa TubeInspect lub ramię pomiarowe Absolute Arm ze skanerem.

Właściciele starszej wersji programu BendingStudio, którzy pragną dodać więcej urządzeń do swojego obecnego pakietu narzędziowego, będą mogli przeprowadzić aktualizację swojego pakietu oprogramowania nabywając celę pomiarową TubeInspect lub ramię pomiarowe Absolute Arm. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Hexagon lub odwiedzić stronę: HexagonMI.com/BendingStudioXT.

www.hexagonmi.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP