www.przemysl-polska.com
EPLAN

Szybsze wyszukiwanie danych urządzeń i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy w chmurze

Najnowsza wersja usługi EPLAN Data Portal, która dostarcza Użytkownikom dane komponentów i urządzeń do projektowania w środowisku sieciowym, została wydana na początku czerwca 2020 r. Portal jest teraz zintegrowany ze środowiskiem chmurowym EPLAN ePulse. Projektanci instalacji elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych mogą teraz wybierać potrzebne dane komponentów i przenosić je bezpośrednio do projektów EPLAN, co zmniejsza nakład pracy związany z projektowaniem i zapewnia użycie ustandaryzowanych danych w dokumentacji. Całkowicie nowy interfejs użytkownika z intuicyjną funkcją wyszukiwania i inteligentnymi sugestiami sprawia, że korzystanie z portalu jest łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Szybsze wyszukiwanie danych urządzeń i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy w chmurze
Timm Hauschke, dyrektor ds. danych biznesowych w chmurze: “Bezpośrednie przeniesienie danych komponentów do dokumentacji EPLAN ułatwia naszym klientom proces projektowania.”

EPLAN Data Portal, dostępny obecnie wyłącznie w środowisku chmury EPLAN ePulse, został właśnie uruchomiony. Użytkownicy obecnej Platformy EPLAN w wersji 2.9 mogą uzyskać do niej dostęp po bezpłatnej rejestracji na stronie www.epulse.com i skorzystać z natychmiastowego dostępu online do wysokiej jakości katalogów produktów stale rosnącej grupy renomowanych producentów komponentów. Według Timma Hauschke, dyrektora ds. danych biznesowych w chmurze: “Bezpośrednie przeniesienie danych komponentów do dokumentacji EPLAN ułatwia naszym klientom proces projektowania oraz podnosi jakość dokumentacji maszyn i instalacji.” Wszystkie rozwiązania zakotwiczone w Platformie EPLAN mają dostęp do usług internetowych w równej mierze.

Szybsze osiągnięcie celu
EPLAN dostarcza nowy interfejs Użytkownika o intuicyjnej obsłudze, który umożliwia proste poruszanie się po szerokiej gamie przechowywanych danych urządzeń. Intuicyjna funkcja wyszukiwania zapewnia szybkie i praktyczne wsparcie. Zintegrowana została również funkcja sugestii – na przykład dla grup produktów, komponentów i producentów – a jej wygląd jest zbliżony do popularnych wyszukiwarek. Oszczędza to czas podczas projektowania i pozwala szybciej uzyskać wyniki. Kolejna praktyczna korzyść: programy obliczeniowe, takie jak Rittal Therm lub selektory Schneider Electric zostały już zintegrowane z interfejsami producentów, co ułatwia wybór odpowiedniego produktu. Użytkownicy w prosty i intuicyjny sposób mogą znaleźć to, czego szukają oraz mogą odnaleźć przydatne dodatki lub elementy alternatywne za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Zawsze aktualne dane w chmurze

Integracja EPLAN Data Portal z EPLAN ePulse oferuje szereg korzyści już od samego początku: aktualizacje można importować w dowolnym momencie – niezależnie od tego, czy jest to sama aplikacja, czy portfolio ponad trzystu producentów podzespołów obejmujące około miliona danych komponentów do bezpośredniego pobrania. Ponadto, za pomocą zintegrowanych konfiguratorów można uzyskać dane ponad 1,5 miliona wariantów. Inną praktyczną korzyścią dla Użytkowników jest to, że oprogramowanie w środowisku chmurowym jest zawsze aktualne.


Szybsze wyszukiwanie danych urządzeń i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy w chmurze
User_interface.jpg: Nowy EPLAN Data Portal jest od czerwca zintegrowany w środowisku chmurowym EPLAN ePulse. Nowy interfejs użytkownika z intuicyjną funkcją wyszukiwania i inteligentnymi sugestiami sprawia, że korzystanie z portalu jest łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Standard zapewnia większą głębię danych
Standaryzowane dane komponentów są niezbędne do tworzenia wydajnych procesów. Niezależnie od tego czy szafy sterownicze są projektowane w 3D, długości przewodów są obliczane automatycznie, płyty montażowe są przetwarzane przez maszyny, wymagane są ustandaryzowane dane urządzeń. Jak wyjaśnia Hauschke: “Standard danych EPLAN uzupełnia sprawdzone standardy klasyfikacji danych urządzeń, na przykład eCl@ss Advanced, dostosowując je do praktycznego wykorzystania. Zapewnia spójne wykorzystanie danych we wszystkich procesach inżynieryjnych i produkcyjnych - w kierunku w pełni zintegrowanego łańcucha wartości.” Użytkownicy mogą tu znacznie zaoszczędzić czas, począwszy od rozpoczęcia projektu aż po fazę uruchomienia. W końcu reprezentacja urządzenia na różnych schematach systemowych oparta jest na jednolitym źródle danych – single source of truth.


Szybsze wyszukiwanie danych urządzeń i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy w chmurze
Components.jpg: Przykład integracji danych komponentów firmy Lenze w EPLAN Data Portal – niektóre z nich są już zgodne z nowym standardem danych EPLAN Data Standard.

Informacje uzupełniające
EPLAN Data Portal to portal wymiany informacji między producentami komponentów oraz inżynierami, elektrykami i hydraulikami, udostępniający dane do pobrania. Oprócz alfanumerycznych danych komponentów zawiera również makra schematów, informacje o komponentach w wielu językach, podgląd zdjęć, dokumentację i informacje uzupełniające.

Więcej informacji: www.epulse.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP