www.przemysl-polska.com
Kennametal

Większa wydajność: Nowe monolityczne wiertło z węglików o geometrii SGL-Point

Kennametal zapewnia producentom z sektora lotniczego i energetycznego bezprecedensowe parametry wiercenia.


Firma Kennametal wprowadza do oferty kolejne wysokowydajne narzędzie skrawające- monolityczne wiertło B21*SGL z węglików z chłodzeniem wewnętrznym. Jest to wiertło o opatentowanej geometrii, pokrywane powłoką AlTiN w procesie PVD. Zostało zaprojektowane do wykonywania otworów w stali nierdzewnej oraz stopach niklu i kobaltu. Zapewnia zwiększoną wydajność i dłuższy czas pracy w aplikacjach z zakresu energetyki i lotnictwa, wymagających przewidywalnych wierceń i dużej produktywności.

»W testach przeprowadzonych przez klientów, B21*SGL konsekwentnie przewyższa konkurencyjne modele, pozwalając wykonać więcej wierceń w krótszym czasie przy poprawionej prostoliniowości otworów i jakości powierzchni. Nowa konstrukcja praktycznie eliminuje ryzyko wykruszeń naroży i narostu, prowadzących do uszkodzenia wiertła. A dzięki opatentowanemu podcięciu, zapewniono najmniejszą siłę skrawania spośród dostępnych na rynku wierteł, umożliwiając wydajne wiercenie nawet w delikatnych detalach», powiedział Frank Martin, menadżer produktu z działu wierteł pełnowęglikowych.

Jednym z problemów związanych z tymi materiałami jest ich tendencja do przyklejania się do narzędzia, co prowadzi do narostu na krawędzi skrawającej i wykruszeń naroży. Opatentowana geometria rowka w B21*SGL, polerowana krawędź tnąca, negatywowa łysinka na narożu i odpowiedni do odprowadzania wióra kształt rowka niwelują te efekty, jednocześnie ułatwiając usuwanie wióra i zmniejszając siły skrawania. Dodając do tego niezwykle odporny na ścieranie gatunek KCMS15 o wysokiej zawartości aluminium, otrzymuje się wiertło, które nie tylko wykonuje więcej otworów w przeliczeniu na narzędzie, ale robi to szybciej i bardziej przewidywalnie.

»Wielu naszych klientów zauważyło, że żywotność narzędzia wzrosła od 2 do 6 razy przy obróbce różnych wymagających materiałów, nawet po zwiększeniu szybkości posuwu do 50% w niektórych przypadkach,» powiedział Martin.

Wykonywanie otworów jest krytycznym procesem obróbki, szczególnie dla producentów turbin. Ze względu na to, że operacja wiercenia zwykle występuje pod koniec cyklu produkcyjnego, gdy obrabiane przedmioty zyskują swoją największą wartość, zepsute wiertło może uszkodzić lub nawet zniszczyć komponenty warte dziesiątki tysięcy dolarów.

»Te nowe, monolityczne wiertła z węglików mogą być niezwykle przydatne dla każdego, kto musi wiercić dużą liczbę otworów w inconelu, tytanie, stalach nierdzewnych serii PH i innych stopach wysokotemperaturowych. Jest to szczególnie istotne dla producentów z sektora lotniczego i kosmicznego, biorąc pod uwagę ogromną presję na zwiększenie produkcji silników lotniczych programu LEAP», powiedział Matthieu Guillon, Key Account Manager z Aerospace.Większa wydajność: Nowe monolityczne wiertło z węglików o geometrii SGL-Point

Geometria rowka w wiertle B21*SGL wykazuje zwiększający się kąt natarcia, zapewniając płynne formowanie wióra i zmniejszoną siłę skrawania, a łysinki zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec wykruszeniu.


Większa wydajność: Nowe monolityczne wiertło z węglików o geometrii SGL-Point
Złomowanie drogiej części, takiej jak obudowa silnika z powodu złamanego narzędzia, jest niedopuszczalne. Monolityczne wiertło B21*SGL z węglika zapewnia bardzo dobre parametry i bezpieczeństwo procesu.


Większa wydajność: Nowe monolityczne wiertło z węglików o geometrii SGL-Point

Monolityczne wiertło B21*SGL z węglika występuje w wielu wymiarach calowych i metrycznych do otworów o głębokości do 8xD.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP