www.przemysl-polska.com
Kennametal

Kennametal prezentuje wiertło FBX do szybszej obróbki w przemyśle lotniczym

Nowe wiertło modułowe zapewnia maksymalną wydajność skrawania elementów konstrukcyjnych


Firma Kennametal wprowadziła do oferty wiertło FBX do wiercenia płaskiego dna elementów konstrukcyjnych dla przemysłu lotniczego. Opatentowane wiertło FBX zapewnia doskonałą stabilność oraz większą do 200 procent wydajność skrawania podczas obróbki stopów wysokotemperaturowych, stali nierdzewnej i innych materiałów. Stanowi pierwszy, ważny krok w koncepcji trzyczęściowego oprzyrządowania wraz z seriami frezów HARVI Ultra 8X i HARVI - specjalnie zaprojektowanych przez Kennametal do skrócenia czasu cyklu w tego typu zastosowaniach.Kennametal prezentuje wiertło FBX do szybszej obróbki w przemyśle lotniczym

Wiertło FBX stanowi element koncepcji oprzyrządowania opracowanej specjalnie w celu zwiększenia szybkości frezowania i skrócenia czasów cykli podczas obróbki elementów konstrukcyjnych dla przemysłu lotniczego.

Szybkie usuwanie dużych ilości materiału pozostaje wyzwaniem dla tego typu elementów. Tradycyjnie, pierwszym etapem procesu jest wejście narzędzia w materiał przy użyciu technik przyrostowych. Jest to czasochłonny proces, a mała szybkość usuwania metalu jest tu normą.

“FBX znacznie przyspiesza proces obróbki, łącząc zalety wiertła z płaskim spodem i freza wgłębnego w osi Z. Konstrukcja wierzchołka wiertła o płaskim dnie eliminuje siły promieniowe, a cztery efektywne krawędzie skrawające zapewniają większy posuw i większą prędkość. Pozwala to uzyskać nawet 200%-we tempo usuwania metalu niż w przypadku tradycyjnych technik przyrostowych oraz zapewnia większą wydajność producentom z branży lotniczej”, powiedział Georg Roth, menadżer produktu z firmy Kennametal.

Po ukształtowaniu przez wiertło podstawowej struktury elementu, kolejnym etapem procesu jest obróbka zgrubna i wykańczająca za pomocą frezów z wymiennymi płytkami oraz frezów monolitycznych z węglika.

Unikalne cechy konstrukcyjne
Cztery efektywne krawędzie skrawające zapewniają stabilność w trudnych zastosowaniach, takich jak wiercenie zestawów otworów, a duże rowki wiórowe zapewniają bezproblemowe odprowadzanie wióra. Wraz z zestawem wymiennych dysz chłodziwa, pomagających wyeliminować gromadzenie się ciepła, płytka środkowa z dwiema efektywnymi krawędziami skrawającymi i rozdzielaczami wióra zapewnia maksymalny posuw. Korpusy wierteł są dostępne w średnicach 60, 75 i 90 mm w wersji długiej i krótkiej (150 mm i 95 mm). To modułowe wiertło łączy się z adapterami BTF (bolt taper flange - stożkowy kołnierz mocowany śrubami) firmy Kennametal, dostępnymi z różnymi typami połączeń wrzeciona.Kennametal prezentuje wiertło FBX do szybszej obróbki w przemyśle lotniczym
Unikalna konstrukcja wiertła FBX z płaskim dnem kieruje siły skrawania do wrzeciona obrabiarki, minimalizując ugięcie przy jednoczesnym zwiększeniu trwałości narzędzia i szybkości skrawania.

Duża wszechstronność i wydajność
Wiertło FBX nadaje się idealnie do wiercenia w materiałach litych, wiercenia zestawów otworów oraz wiercenia wgłębnego w różnych rodzajach materiałów, takich jak stopy wysokotemperaturowe, stal, stal nierdzewna i żeliwo. Jest równie wszechstronne i wydajne w podobnych zastosowaniach na rynku inżynierii ogólnej i przemyśle energetycznym.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP