www.przemysl-polska.com
ALSTOM News

ALSTOM UZYSKAŁ HOMOLOGACJĘ NA STOSOWANIE CZUJNIKA KOŁA ELS-96 NA LINIACH KOLEJOWYCH W POLSCE

PKP PLK S.A wydał zezwolenie na stosowanie czujnika koła ELS-96. Innowacyjny system Alstom zwiększy bezpieczeństwo i dostępność systemów sterowania ruchem kolejowym w Polsce. Najnowsza wersja czujnika koła ELS-96 została w całości zaprojektowana w Polsce i zapewnia pełną cyfrową transmisję bez stosowania elektroniki przytorowej.

ALSTOM UZYSKAŁ HOMOLOGACJĘ NA STOSOWANIE CZUJNIKA KOŁA ELS-96 NA LINIACH KOLEJOWYCH W POLSCE

Alstom, globalny lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, uzyskał od PKP PLK S.A. zezwolenie na stosowanie czujnika koła ELS-96 na głównych trasach kolejowych w Polsce. Proces certyfikacji trwał ponad dwa lata i wymagał zastosowania odpowiedniej procedury obejmującej 9-miesięczne testy eksploatacyjne. Czujnik jest zgodny z technicznymi specyfikacjami interoperacyjności (TSI), co oznacza, że jest zgodny z normami UE i w pełni kompatybilny z taborem i typami szyn stosowanymi w Polsce.

ELS-96 to urządzenie przeznaczone do wykrywania przejazdu kół kolejowych po torach będące głównym elementem licznikowego systemu detekcji niezajętości. Przekazuje ono informacje o liczbie kół, które przejechały przez obszar, na którym zainstalowana jest głowica czujnika koła. Na tej podstawie współpracujące systemy są w stanie określić, czy odcinki torów są zajęte, co umożliwia identyfikację miejsca, w którym na sieci kolejowej znajduje się pociąg.

"Dzięki zastosowaniu tego najnowocześniejszego rozwiązania znacznie zmniejsza się ilość urządzeń, które muszą być zainstalowane w torach. Masa i pobór mocy systemu są niższe w porównaniu z poprzednią wersją, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów wdrożenia, eksploatacji i utrzymania związanych z tym systemem ." - Adam Juretko, Wiceprezes Alstom w Polsce.

Czujniki koła Alstom z powodzeniem sprawdzają się w eksploatacji zarówno na torach na pustyniach Algierii, jak i w mroźnych rejonach o temperaturze poniżej -50°C - mówi Adam Juretko, Wiceprezes Alstom w Polsce. Dzięki zastosowaniu tego najnowocześniejszego rozwiązania znacznie zmniejsza się ilość urządzeń, które muszą być zainstalowane w torach. Masa i pobór mocy systemu są niższe w porównaniu z poprzednią wersją, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów wdrożenia, eksploatacji i utrzymania związanych z tym systemem – dodaje.

Zintegrowany czujnik koła ELS-96 komunikuje się z innymi systemami poprzez bezpieczny interfejs transmisji danych. Spełnia on wszystkie wymagania środowiskowe obowiązujące dla tego typu systemów. Czujnik ten jest stosowany na liniach dużych prędkości i w systemach transportu masowego (metro, tramwaje).

System ELS-96 jest montowany bezpośrednio na szynie i może być używany w dowolnych warunkach środowiskowych, ponieważ jest odporny na wysokie i niskie temperatury, wilgotność i wibracje. Działa w pełni pod wodą. Całkowicie automatyczny proces regulacji, a także zdalna diagnostyka i możliwość aktualizacji oprogramowania ułatwiają prace konserwacyjne. Zintegrowana konstrukcja systemu zapewnia znacznie wyższą kompatybilność elektromagnetyczną (EMC), zwiększając tym samym bezpieczeństwo i dostępność całego systemu.

Na całym świecie eksploatowanych jest ponad 50 tys. czujników koła produkcji Alstom, z czego 15 tys. w Polsce (ELS-95 - poprzednia generacja systemu). Nowa wersja czujnika ELS-96 została zaprojektowana w Polsce i jest produkowana przez zakład Alstom w Katowicach. Takie urządzenia są już stosowane w innych krajach, takich jak Holandia, Wielka Brytania czy Indie.

www.alstom.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP