www.przemysl-polska.com
Tungaloy News

ROZSZERZENIE SYSTEMU NARZĘDZI TOKARSKICH MODUMINI-TURN DO AUTOMATÓW TOKARSKICH ZWIĘKSZA JEGO ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Firma Tungaloy ogłosiła rozszerzenie systemu modułowych narzędzi tokarskich ModuMini-Turn przeznaczonych do stosowania na automatach tokarskich o nowe, wymienne końcówki skrawające do odcinania i toczenia kształtowego. Ponadto rozszerzono asortyment trzonków do wydajnej obróbki wykańczającej.

ROZSZERZENIE SYSTEMU NARZĘDZI TOKARSKICH MODUMINI-TURN DO AUTOMATÓW TOKARSKICH ZWIĘKSZA JEGO ZAKRES ZASTOSOWAŃ

W systemie ModuMini-Turn zastosowano unikalne złącze końcówki skrawającej i trzonka, które charakteryzuje się wyjątkowo wysoką powtarzalnością mocowania zapewniającą powtarzalność punktu skrawania płytki z dokładnością 5 mikronów lub mniejszą, gdy końcówka skrawająca jest ponownie montowana do trzonka. Umożliwia to szybką wymianę narzędzi na automatach tokarskich przy minimalnym czasie przestoju.

Nowe końcówki skrawające używają płytek TungCut do rowków zewnętrznych i odcinania. Gniazdo końcówki pewnie utrzymuje płytkę dzięki dużym powierzchniom styku, zapewniając wysoką niezawodność narzędzia i bezpieczeństwo procesu dla narzędzi modułowych. Do toczenia kształtowego końcówki skrawające są teraz oferowane w wersjach z kątem przystawienia 62,5 stopnia (N) i 72,5 stopnia (V).

Dzięki nowym trzonkom z odsadzeniem końcówki skrawającej można znacznie zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo procesu. Trzonki tego rodzaju zapewniają modułowej końcówce przesunięty punkt skrawania, umożliwiając ciągłą i niezakłóconą obróbkę wykańczającą bez konieczności wsuwania przedmiotu obrabianego z powrotem do tulei prowadzącej, po zakończeniu procesu obróbki zgrubnej. Zapobiega to utracie przez obrabiany przedmiot podparcia w tulei prowadzącej lub przedostawaniu się wiórów do tulei prowadzącej zapewniając bezpieczeństwo procesu obróbki.

Nowe końcówki skrawające i trzonki mogą być zasilane chłodziwem przez imak narzędziowy, co minimalizuje zużycie narzędzia i problemy związane z wiórami.

www.tungaloy.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP