www.przemysl-polska.com
Brembo News

BREMBO PREZENTUJE SENSIFY

Pionierski inteligentny układ hamulcowy firmy Brembo zintegrowany ze sztuczną inteligencją zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy.

BREMBO PREZENTUJE SENSIFY™

Firma Brembo przedstawiła dzisiaj SENSIFY™, inteligentny układ hamulcowy, w którym najbardziej zaawansowane oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zintegrowano z cenionymi na całym świecie elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę.

SENSIFY™ łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową i sztuczną inteligencją, tworząc elastyczną i rewolucyjną platformę obejmującą oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym.

Dzięki SENSIFY™ układ jest nie tylko sumą elementów, ale spójnym ekosystemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu.

„Poprzez wprowadzenie SENSIFY™, Brembo rozwija możliwości sterowania układem hamulcowym, oferując nowy sposób na poprawę doświadczenia jazdy i dostosowywanie działania hamulca do stylu jazdy. SENSIFY™ zapewnia kierowcom poczucie pewności, jakiego potrzebują” - mówi Daniele Schillaci, Chief Executive Officer Brembo. „SENSIFY™ w pełni odzwierciedla wizję »przekształcania energii w inspirację« i stanowi kolejny krok naprzód w dążeniu do dostarczania branży motoryzacyjnej nowoczesnych, innowacyjnych, inteligentnych i ekologicznych rozwiązań”.

Nazwa SENSIFY™ powstała z połączenia dwóch słów: SENSE, czyli zmysł, dzięki któremu człowiek odbiera bodźce zewnętrzne, i SIMPLIFY, czyli prostota w wykorzystaniu systemu w pojeździe.


BREMBO PREZENTUJE SENSIFY™

W ten sposób SENSIFY™ oferuje to, co najważniejsze: przyjemność jazdy i pełne bezpieczeństwo. Układ działa intuicyjnie, reaguje dynamicznie i płynnie, zapewnia wyjątkową kontrolę i działanie, jakiego w danym momencie potrzebuje kierowca.

SENSIFY™ wyewoluowało z dorobku technicznego i know-how firmy Brembo. System łączy w sobie najlepsze konstrukcje elementów układu hamulcowego ze sztuczną inteligencją i czujnikami, które kontrolują każde z kół. Efektem tego jest bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, lepsze osiągi i pewność działania, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z jazdy.

SENSIFY™ to także rozwiązanie bardziej ekologiczne. Dzięki zoptymalizowaniu działania układu hamulcowego na każdym z kół oraz poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy klockami i tarczami, została zminimalizowana emisja zanieczyszczeń.

Co więcej, SENSIFY™ otwiera nowe możliwości w projektowaniu pojazdów, oferując producentom większą elastyczność i uproszczoną integrację z dowolnym silnikiem elektrycznym lub spalinowym - od samochodów sportowych po miejskie, a także użytkowe.

SENSIFY™ powinno pojawić się na rynku na początku 2024 roku.

www.brembo.com
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP