www.przemysl-polska.com
Igus News

SZEROKA WSPÓŁPRACA NA RZECZ RECYKLINGU: DOW CHEMICAL DOŁĄCZA DO IGUS ORAZ MURA TECHNOLOGY

Hydrotermalne rozwiązanie z zakresu recyklingu tworzyw sztucznych, opracowane przez startup Mura Technology, oferuje przekształcenie plastiku w olej w ciągu zaledwie 25 minut. Aby wejście w zrównoważoną gospodarkę obiegową zakończyło się sukcesem, działające globalnie firmy przemysłowe, takie jak igus, wspierają rozwój tej technologii. Dow Chemical, druga co do wielkości firma chemiczna na świecie, jest teraz kolejnym partnerem na pokładzie.

SZEROKA WSPÓŁPRACA NA RZECZ RECYKLINGU: DOW CHEMICAL DOŁĄCZA DO IGUS ORAZ MURA TECHNOLOGY

Hydrotermalne rozwiązanie z zakresu recyklingu tworzyw sztucznych (HydroPRS) to nowatorska technologia opracowana przez firmę Mura Technology. Celem jest stworzenie zrównoważonej gospodarki obiegowej tworzyw sztucznych i zapobieganie przedostawaniu się odpadów do środowiska. Metoda ta wykorzystuje wodę, ciepło i ciśnienie do przekształcenia odpadów plastikowych ponownie w olej, w ciągu zaledwie 25 minut. Startup Mura Technology nawiązał już współpracę z firmą KBR, świadczącą usługi inżynieryjne, oraz firmą igus, specjalizującą się w tworzywach sztucznych. Pod koniec 2019 igus stał się pierwszym inwestorem z sektora przemysłowego, a w marcu zwiększył inwestycję do 5 milionów euro. Teraz Dow Chemical, globalny deweloper i producent tworzyw sztucznych, dołączył jako kolejny znaczący partner. Współpraca ta przyczyni się do dalszego rozwoju zaawansowanego procesu recyklingu firmy Mura.

Plastikowe odpady przekształcają się w nowe opakowania

Pierwszy na świecie obiekt wykorzystujący HydroPRS na dużą skalę jest obecnie budowany w Teesside, w Wielkiej Brytanii. Pierwsza linia, o wydajności 20 000 ton rocznie, ma rozpocząć pracę w 2022. Po ukończeniu wszystkich czterech linii, Mura będzie w stanie przetwarzać do 80 000 ton odpadów z tworzyw sztucznych rocznie i dostarczać firmie Dow surowce uzyskane w tym procesie. Dow wykorzysta je w celu opracowania nowych tworzyw sztucznych do pakowania żywności i innych produktów opakowaniowych, które ostatecznie wrócą do globalnych łańcuchów dostaw. Zaangażowanie firmy Dow ma również pokazać, że rozwiązanie firmy Mura może spełnić zarówno wymagania przemysłu w zakresie zrównoważonego rozwoju, jak i wydajności, a produkty wytworzone przy użyciu HydroPRS mogą być wykorzystywane na dużą skalę do produkcji nowych tworzyw sztucznych. Frank Blase, prezes firmy igus, jest zadowolony ze współpracy: "Silne partnerstwa są potrzebne, aby pomóc tej technologii osiągnąć przełom, a tym samym stworzyć zauważalny efekt dla środowiska. Wraz z Mura Technology cieszymy się, że Dow dołączył do nas".'

www.igus.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP