www.przemysl-polska.com
ZF News

ZF przyspiesza walidację i homologację systemów ADAS

Grupa ZF wprowadza nowy, skalowalny pakiet usług opartych na danych i AI o nazwie ADAS.ai, dla obszaru wirtualnej inżynierii systemów wspomagania kierowcy i cyfrowej walidacji. ADAS.ai pomaga producentom samochodów przyspieszyć rozwój zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

ZF przyspiesza walidację i homologację systemów ADAS
  • Pakiet ADAS.ai Data and Artificial Intelligence znacząco obniża koszty i szybkość wprowadzania na rynek systemów ADAS
  • ZF i Cognata będą współpracować w celu dostarczenia tych rozwiązań globalnym dostawcom usług mobilnych
  • Wykorzystanie rzeczywistych danych z jazdy, a nie symulacji - do pomocy w walidacji systemów ADAS

ZF ADAS.ai może być stosowany do systemów ADAS opracowanych przez ZF, jak również innych dostawców Tier I.

Pakiet ADAS.ai opiera się na dwóch przełomowych rozwiązaniach: (1) wielosensorowym, zsynchronizowanym zestawie danych o super-wysokiej rozdzielczości, zebranym podczas jazdy we wszystkich scenariuszach i przebiegach wymaganych do globalnej walidacji systemów L2+ ADAS oraz (2) zastrzeżonej technologii sztucznej inteligencji opracowanej we współpracy z firmą Cognata z Rehovot w Izraelu, która przekształca zestaw danych o super-wysokiej rozdzielczości w dane wejściowe z czujników "widziane" przez nowe czujniki w nowych zastosowaniach samochodowych.

Pełne scenariusze L2+ oparte na rzeczywistych przejazdach
ADAS.ai jest oparty na chmurze i zapewnia znaczące korzyści kosztowe i jakościowe w porównaniu do tradycyjnej inżynierii i walidacji opartej na fizycznych jazdach testowych i istniejącej technologii symulacyjnej. Pełne scenariusze L2+ oparte na danych pochodzących z jazdy w świecie rzeczywistym są wprowadzane w wielu punktach faz inżynierii i walidacji, w trybach "wirtualnym" lub "pełnego czujnika", zapewniając znaczne przyspieszenie i wzrost wydajności procesów inżynierii i walidacji.

"Używamy rzeczywistych danych w podejściu end-to-end, ponieważ wiemy, że tego oczekują nasi klienci i organizacje regulacyjne" - mówi Christophe Marnat, Executive Vice President, ZF Electronics and Advanced Driver Assist Systems Division. "Dzięki naszemu podejściu producent OEM nie potrzebuje ani legionów kierowców testowych, ani milionów, aby móc z pełnym przekonaniem prowadzić prace inżynierskie i walidacyjne. Łączymy świat rzeczywisty i wirtualny, ponieważ wykorzystujemy rzeczywiste dane do rozwoju obu modalności. Wizją ZF jest umożliwienie pełnej wirtualnej inżynierii ADAS dla systemów ADAS od wszystkich dostawców Tier I, producenci OEM chcą, aby atrybuty ADAS były jak system Crash - w pełni walidowane cyfrowo przed zbudowaniem pierwszego prototypu, a ZF dysponuje technologią, która to umożliwi" – dodaje Christophe Marnat. Pakiet cyfrowej inżynierii i walidacji ADAS firmy ZF może zredukować czas i koszty nawet o 20%.

ZF i Cognata łączą świat rzeczywisty i wirtualny
System ADAS.ai od ZF integruje unikalne algorytmy firmy Cognata, lidera w zastosowaniu AI do AD i ADAS. "Sztuczna inteligencja Cognata umożliwia pakietowi walidacyjnemu ZF przeniesienie rzeczywistych danych z jazdy do wszystkich istniejących i nowych pojazdów z technologią ADAS do poziomu 2+ oraz ich walidację w przestrzeni wirtualnej. Nazywamy to transformacją real-to-real"
- wyjaśnia Danny Atsmon, CEO firmy Cognata.

Jako największy na świecie producent kamer przednich, firma ZF posiada ogromne doświadczenie w zakresie technologii sprzętu i oprogramowania ADAS oraz walidacji specyficznej dla producentów OEM, a także w opracowywaniu dokumentacji niezbędnej do zachowania zgodności z międzynarodowymi przepisami. To doświadczenie i kompetencje w połączeniu z pełnymi możliwościami backendu i zaawansowaną sztuczną inteligencją tworzą wydajny i szybki proces, który zmieni sposób wprowadzania systemów ADAS na rynek.

"Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i niezawodność dzisiejszej i przyszłej technologii ADAS, a nasz pakiet inżynieryjny i walidacyjny to odzwierciedla, ponieważ jego podstawą nie są symulacje, ale rzeczywiste dane z jazdy zebrane z setek tysięcy kilometrów przejechanych na całym świecie. ZF rozumie, co trzeba zrobić, aby system ADAS znalazł się w pojeździe na drodze"
- mówi Marnat.

www.zf.com

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP