www.przemysl-polska.com
EMCO GmbH

Modułowa konstrukcja MAXXTURN 65 G2 podstawą dla precyzyjnej i dynamicznej obróbki

Obrabiarka MAXXTURN 65 G2 została całkowicie przeprojektowana. Dzięki inteligentnej, modułowej konstrukcji maszyna, oferuje szeroką gamę opcji, spełniających specyficzne wymagania uzytkowników. Wysoka moc napędu wrzeciona głównego i przeciwwrzeciona w połączeniu z optymalnymi charakterystykami momentu obrotowego, zapewnia ekonomikę pracy zarówno przy obróbce stali, jak i przy szybkościowej obróbce aluminium. 12 napędzanych narzędzi i oś Y zapewniają doskonałe wyniki w złożonych operacjach frezowania i wiercenia. Dzięki licznym rozwiązaniom automatyzacji i cyfrowemu asystentowi procesu EMCONNECT MAXXTURN 65 G2 to najnowocześniejsza obrabiarka, umożliwiająca wydajną produkcję przy niskim nakładzie siły roboczej.Struktura maszyny


Trzon maszyny stanowi łoże nachylone pod kątem 40°. Niezwykle sztywna i kompaktowa, spawana konstrukcja stalowa stanowi podstawę solidnej i precyzyjnej tokarki. Wzmocnienia zapewniają dodatkową sztywność w strefach narażonych na większe naprężenia. Szereg prac rozwojowych nad MAXXTURN 65 G1 przełożył się na imponujący, nowoczesny i innowacyjny design obrabiarki. Optymalnie zintegrowany transporter wiórów zapewnia kompaktowe wymiary maszyny.
 
W przypadku wrzeciona głównego i przeciwwrzeciona zamiast napędów pasowych zastosowano elektrowrzeciona ISM, zapewniające bardzo szeroki zakres prędkości do 5000 obr./min i wyjątkowo dobre właściwości w zakresie współosiowości. Dostępne są trzy główne rozmiary wrzecion, w zależności od wymagań klienta: standard  ø65mm / BigBore  ø77mm / SuperBigBore ø95mm. Symetrycznie zaprojektowany wrzeciennik wraz z czujnikami temperatury w punktach łożyskowania i chłodzeniem cieczą zapewniają wysoką stabilność termiczną.
 
Oś C należy do podstawowego wyposażenia maszyny i umożliwia pozycjonowanie wrzeciona z rozdzielczością 0,001°. Dzięki bezpośrednio zamontowanemu enkoderowi oś C idealnie nadaje się do precyzyjnego frezowania kształtowego, a dodatkowo można wykorzystać hydrauliczny hamulec podtrzymujący (opcja). Oś Y jest również zintegrowana z podstawową strukturą maszyny i została zrealizowana pod kątem 90° do osi X. Niezwykle krótki wysięg stanowi podstawę dla sztywnych operacji toczenia i wiercenia, a także frezowania. Absolutne systemy pomiarowe są zainstalowane we wszystkich osiach liniowych - rozrzut pozycji zgodnie z normą VDI3441 w osiach X/Y/Z standardowo wynosi 0,0035/0,0035/0,004 mm oraz 0,002/0,002/0,002 mm w przypadku opcji z wykorzystaniem szklanych liniałów pomiarowych i laserowej kompensacji.
 

Konfiguracje obrabiarek

MAXXTRURN 65 G2 posiada wiele opcji modułowych i jest dostępny w różnych wersjach:

• MT65 G2 M: napędzane narzędzia, oś C i konik
 
• MT65 G2 MY: napędzane narzędzia, oś C, oś Y i konik
 
• MT65-G2 SM: przeciwwrzeciono, napędzane narzędzia i oś C
 
• MT65-G2 SMY: przeciwwrzeciono, napędzane narzędzia, oś C i oś Y.


W tokarkach MT65M-G2 z konikiem jest on ustawiony na liniowej prowadnicy rolkowej i może być automatycznie pozycjonowany w zakresie 510 mm. Opcjonalnie dostępna jest podtrzymka stała dla średnic ø8-101 mm. Zapewnia to jeszcze bardziej elastyczne użytkowanie maszyny m.in.  w przypadku obróbki wałów. W modelu MT65S-G2 z przeciwrzecionem jego głowica jest osadzona na własnej prowadnicy rolkowej i może być automatycznie przesuwana w zakresie 580 mm. Wrzeciono jest napędzane przez zintegrowany silnik (ISM) z chłodzeniem cieczą. Wypychacz części z monitorowanym skokiem, również chłodzony cieczą, zapewnia bezpieczne usuwanie gotowych części. Ponadto dostępna jest 12-stanowiskowa głowica rewolwerowa VDI30 (opcjonalnie VDI 40) z technologią pojedynczego silnika. Serwomotor uruchamia narzędzia napędzane oraz jest odpowiedzialny za dwukierunkowe indeksowanie głowicy. Każde gniazdo oferuje możliwość użycia napędzanych oprawek narzędziowych - alternatywnie można zintegrować 12-stanowiskową głowicę BMT55 z napędem bezpośrednim, zapewniającą prędkość obrotową do 12.000 obr./min lub nawet 16-stanowiskową głowicę rewolwerową BMT45.

Sterowanie
Klienci mogą wybierać pomiędzy systemami sterowania SINUMERIK ONE lub FANUC 31i-B. Panel sterowania MAXXTURN 65 G2 posiada regulację wysokości (po prawej stronie) i można go obracać, co zapewnia doskonałą ergonomię. 22-calowe ekrany dotykowe z funkcją multi-touch poprawiają widoczność poszczególnych funkcji kontrolnych.
 
EMCONNECT to opcjonalny, cyfrowy asystent procesów, który kompleksowo integruje aplikacje systemowe klienta w środowisku sterowania obrabiarkami i procesami , zapewniając łączność i dostęp do sieci w strefie produkcyjnej. W celu osiągnięcia bardziej wydajnych procesów roboczych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej niezawodności i wydajności maszyn EMCO we wszystkich trybach pracy, procedury operacyjne skupiają się na wymaganiach użytkowników obrabiarek. Rozwiązanie EMCONNECT można łatwo i szybko aktualizować i konfigurować, a zakres dostępnych aplikacji jest stale poszerzany. Przykładowo aplikację Shopfloor Management można wykorzystać do zbierania danych maszynowych i operacyjnych, zapewniając kompleksowy monitoring wszystkich obrabiarek, a także organizację procesów w obszarze produkcji. EMCONNECT oferuje również aplikacje minimalizujące przestoje.
 
Rozwiązania zautomatyzowane
Oferowane podajniki prętów EMCO SL1200, IRCO ILS-MUK 7012 lub 10012, FMB TURBO 5-65 lub 8-75 oraz TOP AUTOMAZIONI X-FILES poprawiają wydajność produkcji. Podajnik portalowy EMCO zapewnia w pełni automatyczny załadunek i rozładunek obrabianych elementów oraz bezproblemową interakcję między obrabiarką a urządzeniem załadowczym. W razie potrzeby dostępny jest robot, jako elastyczne rozwiązanie zautomatyzowane.

Dane techniczne

MAXXTURN 65 G2

Maks. przelot dla pręta  [mm]                                                 
Ø 65 (77 / 95)

Maks. rozmiar uchwytu narzędziowego  [mm]

Wrzeciono główne                                                                     Ø 250 (325)
Przeciwwrzeciono                                                                     Ø 210

Maks. prędkość [obr/min] 
Wrzeciono główne                                                                    5000 (4000 / 3500)
Przeciwwrzeciono                                                                    7000
Narzędzia napędzane VDI 30/40                                             5000 / 4500
Narzędzia napędzane BMT 45/55                                           12000 / 12000

Maks. moc napędu [kW] 
Wrzeciono główne                                                                    29 (37)
Przeciwwrzeciono                                                                    22
Narzędzia napędzane VDI 30/40                                             6,7 / 6,7
Narzędzia napędzane BMT 45/55                                            8 / 10

Maks. przejazd X/Y/Z [mm]                                                    260 / 80 (+/- 40) / 610

Szybki przejazd w osiach X/Y/Z  [m/min]                             30 / 15 / 30

Liczba oprawek narzędziowych                                           12 (16)

Liczba stanowisk napędzanych                                           12 (16)


Modułowa konstrukcja MAXXTURN 65 G2 podstawą dla precyzyjnej i dynamicznej obróbki
Widok ogólny MAXXTURN 65 G2


Modułowa konstrukcja MAXXTURN 65 G2 podstawą dla precyzyjnej i dynamicznej obróbki
Głowica BMT z napędem bezpośrednim


Modułowa konstrukcja MAXXTURN 65 G2 podstawą dla precyzyjnej i dynamicznej obróbki
Podtrzymka stała do obróbki wałów

Modułowa konstrukcja MAXXTURN 65 G2 podstawą dla precyzyjnej i dynamicznej obróbki
Sterowanie za pomocą cyfrowego asystenta procesu EMCONNECT


Modułowa konstrukcja MAXXTURN 65 G2 podstawą dla precyzyjnej i dynamicznej obróbki

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP