www.przemysl-polska.com
Conrad News

Wszechstronne multimetry stołowe

Multimetry cyfrowe Voltcraft VC-7055BT, VC-7060BT i VC-7200BT posiadają wyświetlacz graficzny i zapewniają rozdzielczość do 5 ½ cyfry (200 000 zliczeń), w zależności od modelu.

Wszechstronne multimetry stołowe

Graficzny, 4-calowy wyświetlacz multimetru cyfrowego Voltcraft VC-7200BT umożliwia wyświetlanie mierzonych wartości w sposób, który nie jest możliwy w przypadku konwencjonalnych wyświetlaczy.

  • Najwyższej klasy model VC-7200BT osiąga dokładność pomiaru ±0,015%.
  • Pomiar True RMS dla niesymetrycznych napięć i prądów
  • Przeznaczone również do zadań pomiarowych związanych z zapewnieniem jakości w produkcji seryjnej

Conrad Electronic dodał do swojej oferty przyrządów pomiarowych, trzy multimetry cyfrowe Voltcraft VC-7055BT, VC-7060BT i VC-7200BT. Urządzenia te są dostosowane do wymagań elektryków i techników zajmujących się konserwacją i naprawami, którzy poszukują urządzeń do zadań pomiarowych w kategoriach CAT I (1000 V) i CAT II (600 V). Ponadto multimetry nadają się do zastosowania w laboratorium oraz w zależności od modelu, również do zadań pomiarowych w zakresie zapewnienia jakości w produkcji seryjnej.

„Użytkownicy, którzy zdecydują się na jeden z trzech modeli, otrzymają urządzenie o dużej mocy, szerokim zakresie funkcji i możliwości wykonywania automatycznych pomiarów” - mówi Harald Lehner, szef działu Private Label Sales, Conrad Electronic. „Najwyższy model VC-7200BT, jako szczególnie wydajne urządzenie, oferuje wysoką rozdzielczość 200 000 zliczeń i podstawową dokładność pomiaru ±0,015%".”

Model VC-7200BT na 4-calowym wyświetlaczu LCD (10,16 cm) o rozdzielczości 480 x 320 pikseli może wyświetlać wartości pomiarowe z pięcioma cyframi po przecinku lub w formie graficznej. Możliwy jest klasyczny wyświetlacz słupkowy z dynamicznym ruchem. Alternatywnie, dynamiczną krzywą sygnału można przeglądać w czasie i śledzić, czy wzrost napięcia jest szybki, wolny, stromy czy płaski. Technicy w wielu zastosowaniach mogą skorzystać z tej opcji, której nie oferują multimetry z konwencjonalnymi wyświetlaczami (np. krzywe dynamiczne, akumulacje lub progresje). Analiza trendów może być dostępna w trybie wykresu.

Przycisk „Dual” z przodu multimetru służy do jednoczesnego wyświetlenia dwóch wartości dla zasilacza w celu zmierzenia składowej napięcia zmiennego w sygnale napięcia stałego. Napięcie i częstotliwość sieci lub dowolne inne wartości mogą być również wyświetlane jednocześnie w dwóch liniach.

Multimetry stołowe Voltcraft są wyposażone w złącza do pomiarów napięcia, prądu i częstotliwości z automatycznym wyborem zakresu. Funkcja pomiaru True RMS zapewnia dokładny pomiar niesymetrycznych napięć i prądów, które odbiegają od podstawowego przebiegu sinusoidalnego. Oprócz czteroprzewodowych kabli pomiarowych do precyzyjnych pomiarów w zakresie niskich rezystancji, do pomiaru temperatury można podłączyć również czujniki temperatury lub termopary.

Specjalną funkcją z tyłu modeli VC-7060BT i VC-7200BT są cyfrowe złącza do wyzwalania i przełączania, które można wykorzystać, np. do podłączenia sterownika PLC do automatycznych testów w celu zapewnienia jakości w produkcji seryjnej.

Model VC-7200BT pozwala rejestrować i zapisywać do 150 wartości pomiarowych na sekundę w wewnętrznym rejestratorze danych. Pamięć wewnętrzna pomieści do 1000 zmierzonych wartości, dodatkowo dostępny jest interfejs USB do eksportowania wartości pomiarowych. Ponadto urządzenie oferuje opcje podłączenia do sieci LAN i RS-232 oraz obsługę SCPI.

Multimetry są kalibrowane fabrycznie zgodnie z normami producenta i zapewnieniami jakości Voltcraft. Kalibracja zapewnia wysoką jakość produktu i zgodność z granicami tolerancji.

Więcej informacji o nowych multimetrach stołowych Voltcraft można znaleźć tutaj: https://www.conrad.pl/szukanie?search=2203066%2C%202203067%2C%202203068&searchType=regular

www.conrad.pl

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP