www.przemysl-polska.com
Conrad News

Wykrywanie usterek w instalacjach i maszynach

Conrad rozszerza ofertę urządzeń pomiarowych i testowych o przenośne kamery termowizyjne firmy Fluke.

Wykrywanie usterek w instalacjach i maszynach

Kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+ są idealne do prewencyjnej konserwacji, kontroli instalacji elektrycznej oraz wstępnego wykrywania i usuwania usterek na miejscu.

  • Prosta, oszczędzająca czas i koszty obsługa
  • Do codziennego użytku w trudnych warunkach pracy
  • Bezdotykowy pomiar temperatury w zakresie od -20 do +400 °C

Dzięki kamerom termowizyjnym TiS20+ i TiS60+ można wykryć usterki w systemach i maszynach, zanim pojawią się poważne problemy.

Conrad Electronic rozszerza swój zakres technologii pomiarowych i testowych o kamery termowizyjne TiS20 + i TiS60 + firmy Fluke - serce profesjonalnej elektrotechniki. Dystrybutor Omnichannel stawia tym samym dodatkowy akcent w swojej najnowszej kwartalnej kampanii B2B na rok 2020.

"Aby pomóc profesjonalnym użytkownikom z branży elektrycznej dostrzec rzeczy ukryte przed ludzkim okiem i rozpoznawać problemy niewykrywalne za pomocą konwencjonalnych urządzeń pomiarowych, do naszej linii produktów pomiarowych dodaliśmy kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+", mówi Kilian Braun, Senior Expert Product Management, Conrad Electronic.

„Podczas opracowywania tych dwóch urządzeń przenośnych skupiono się na prostej i oszczędzającej czas obsłudze. Elektrycy przemysłowi, technicy systemów HVAC i systemów chłodniczych, a także technicy konserwacyjno-serwisowi mogą wykonać zdjęcia termiczne silników lub urządzeń w szafach sterowniczych za jednym naciśnięciem przycisku, a tym samym zrealizować zadania pomiarowe szybko, łatwo, prosto i ekonomiczne ”- mówi Stefan Kohler z Fluke Germany.

Dzięki poręcznej konstrukcji umożliwiającej obsługę jedną ręką i intuicyjnemu prowadzeniu użytkownika, nie jest wymagane specjalne szkolenie w zakresie dokonywania pomiarów kamerami termowizyjnymi TiS20 + i TiS60 +. Użytkownicy muszą tylko wycelować i skierować urządzenie na żądany punkt pomiarowy. Kamera automatycznie dostosowuje zakres temperatur w celu stworzenia sensownego, dwuwymiarowego obrazu rozkładu temperatur. Po naciśnięciu spustu migawki obraz jest zapisywany wraz z odpowiednimi wartościami pomiarowymi. Za pomocą dołączonego oprogramowania można zmienić kluczowe parametry w celu optymalizacji obrazu i wyróżnienia szczegółów.


Wykrywanie usterek w instalacjach i maszynach

Opatentowana technologia podczerwieni IR Fusion firmy Fluke upraszcza procesy pomiarowe, ponieważ obraz termiczny na ekranie dotykowym jest nakładany na obraz rzeczywisty, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć defekty i ich lokalizację przed wystąpieniem problemu. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie kamery, aby dostosować intensywność mieszania obrazu termicznego.

Funkcji Fluke Connect® Asset Tagging zapewnia automatyczne przechowywanie plików obrazów termowizyjnych, dzięki czemu użytkownicy kamer nie muszą już spędzać czasu przy komputerze, sortując obrazy termiczne lub przenosząc i zmieniając nazwy plików w biurze do różnych katalogów. Wszystko, co musisz zrobić, to zeskanować kod QR lub kod kreskowy w systemie i wykonać zdjęcia termiczne z datą i godziną. Oprogramowanie automatycznie sortuje obrazy termiczne według urządzeń lub systemów.

Przy pomocy TiS20+ możliwy jest pomiar w zakresie od -20 do +150 °C z dokładnością do ±2 °C. Rozdzielczość obrazu termicznego wynosi 120 x 90 (10.800 pikseli). TiS60+ jest przeznaczony do pracy w zakresie temperatur od -20 do +400 °C i oferuje rozdzielczość 320 x 240 pikseli (76 800 pikseli).

Kamera TiS60 + zapewnia wymaganą rozdzielczość ze stałą ostrością, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać wysokiej jakości zdjęcia z większej odległości, nawet jeśli nie mają doświadczenia w termografii lub jeśli aparat jest używany przez osoby z różnymi umiejętnościami w tym zakresie. Dzięki TiS60 + użytkownicy otrzymują wszystko, czego potrzebują, aby określić podstawowe wartości swoich urządzeń i systemów, stworzyć program konserwacji zapobiegawczej i skonfigurować standardowe prace. Dzięki oprogramowaniu Fluke Connect można generować profesjonalne raporty w ciągu kilku minut oraz w pełni zbierać dane radiometryczne dla określonych programów konserwacji.

Oba urządzenia posiadają ekran LCD o przekątnej 8,9 cm, są bryzgoszczelne i pyłoszczelne zgodnie z IP54, mają solidną konstrukcję i nadają się do codziennego użytku.

www.conrad.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP