www.przemysl-polska.com
Igus News

SYSTEMY LINIOWE FIRMY IGUS - OSZCZĘDZAJĄCE MIEJSCE ROZWIĄZANIE W WIELOKROTNIE NAGRADZANEJ KONSTRUKCJI MEBLOWEJ

Przebywanie, praca i gotowanie w ograniczonych przestrzeniach stało się codziennością dla wielu osób na całym świecie. To właśnie sprawia, że istnieje zapotrzebowanie na coraz bardziej praktyczne meble, takie jak wielofunkcyjna wyspa kuchenna SQR. Kwadratowy mebel, który łączy kuchnię, miejsce pracy i stół jadalny, zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć dodatkowo dużo miejsca do przechowywania różnych rzeczy. W tym projekcie konstruktorzy polegali na bezsmarowych i trwałych prowadnicach liniowych drylin firmy igus.

SYSTEMY LINIOWE FIRMY IGUS - OSZCZĘDZAJĄCE MIEJSCE ROZWIĄZANIE W WIELOKROTNIE NAGRADZANEJ KONSTRUKCJI MEBLOWEJ

Pod koniec 2016, początkujący mistrz stolarki Daniel Pracht, który zajmował małe mieszkanie bez kuchni, opracował praktyczny mebel o kwadratowym blacie. Mowa o wielofunkcyjnej wyspie kuchennej SQR z wysuwaną płytą indukcyjną, dzięki której jedna lub więcej osób może nie tylko gotować, ale także pracować na niewielkiej przestrzeni. Rozwiązanie sprawdza się doskonale zwłaszcza w chwilach, gdy praca zdalna jest na porządku dziennym. Aby stworzyć dużo miejsca do przechowywania, wynalazca szukał systemu wysuwnego. Zwykłe prowadnice toczne zajmowały zbyt dużo miejsca i nie spełniały wymagań prostego i eleganckiego projektu. Daniel Pracht znalazł to czego szukał w systemach liniowych drylin firmy igus: "Prowadnice przekonały mnie od samego początku, zarówno pod względem konstrukcji, jak i płynnej pracy."

Przemysł i technologia meblarska = funkcjonalność i design

Decydującym kryterium przy wyborze systemu liniowego drylin WSQ była nie tylko funkcjonalność - odporność na zużycie przy częstym otwieraniu i zamykaniu szuflad - ale także jakość wykonania szyn. "Połączenie aluminiowej szyny oraz deski dębowej, z której wykonana jest wyspa, doskonale się uzupełnia, co było dla mnie bardzo ważne. Podobnie jak kwadratowy profil prowadnicy", wyjaśnia Pracht. Każda z pięciu szuflad zawiera dwie prowadnice. Wkładki wykonane z wysokowydajnego polimeru iglidur J200 gwarantują płynną pracę. Bezsmarowość i bezobsługowość zapewnia zastosowanie cząsteczek smarów stałych, co stanowi ogromną zaletę przy potencjalnym kontakcie z żywnością. Brak dodatkowego smaru, sprawia, że brud i kurz nie mogą przywierać do łożysk ani prowadnic. Prowadnice i łożyska można łatwo czyścić domowymi środkami chemicznymi, co w rezultacie daje nam wszechstronne i higieniczne rozwiązanie.


SYSTEMY LINIOWE FIRMY IGUS - OSZCZĘDZAJĄCE MIEJSCE ROZWIĄZANIE W WIELOKROTNIE NAGRADZANEJ KONSTRUKCJI MEBLOWEJ

Kwadratowa i kompaktowa konstrukcja przekonuje jury

Koncepcja przekonała nie tylko samego wynalazcę, ale także szerokie grono odbiorców. Daniel Pracht zdobył nagrodę za wzornictwo na wystawie arcydzieł w swojej szkole. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. W związku z coraz większym zainteresowaniem, zarejestrował ochronę wzoru użytkowego oraz zabezpieczył nazwę "SQR”. Pracht wziął udział w konkursie Red Dot Design Award w 2018 i wygrał. W 2019 roku był nominowany do German Design Award.

www.igus.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP