www.przemysl-polska.com
UFI Filters News

UFI Filters wyłącznym dostawcą produktów dla Grupy Volkswagen o popularnego silnika Diesla EA288 EVO

Dzięki inwestycjom w badania i rozwój, UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, umacnia współpracę z największym europejskim producentem samochodów, Grupą Volkswagen. Firma UFI kontynuuje partnerstwo jako wyłączny dostawca systemów filtracji paliwa do silników Diesla EA288 EVO o pojemności 1,6 l i 2,0 l wykorzystujących platformę MQB.

UFI Filters wyłącznym dostawcą produktów dla Grupy Volkswagen o popularnego silnika Diesla EA288 EVO

  • 100% dostaw filtrów paliwa UFI do silników Diesla EA288 EVO o pojemności 1,6 l i 2,0 l wykorzystujących platformę MQB
  • System filtrujący zgodny z nową normą emisji spalin Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC
  • Część zamienna równoważna części oryginalnej dostępna w katalogu aftermarket

To jedne z najpopularniejszych silników tej niemieckiej marki. Znajdują się one na wyposażeniu takich modeli samochodów jak m.in. Volkswagen Golf, T-Roc, Tiguan, Touran i Passat, Audi A3, Q2 i Q3, Škoda Kodiaq i Octavia, SEAT Ateca, Leon i Tarraco. Charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa, wysokim komfortem jazdy i doskonałymi osiągami.

Filtr paliwa UFI jest montowany w oszczędnym silniku 1.6 TDI i w mocnym 2.0 TDI, zapewniając ich prawidłowe działanie poprzez ochronę układu wtryskowego oraz ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin. Moduł filtracyjny składa się z ekologicznego wkładu wykonanego na bazie celulozy, z cienką warstwą włókien syntetycznych typu meltblown umieszczonych po zewnętrznej stronie. Skuteczność filtracji wynosi ponad 95% dla cząstek o maksymalnej wielkości 3 μm.

Korpus filtra i pokrywa wyposażona w złącza hydrauliczne wykonane są z powlekanej stali, która zapewnia ochronę przed korozją, rozerwaniem i uderzeniami. Ponadto filtr posiada system wspomagający rozruch zimnego silnika częściowo recyrkulujący spaliny, co ogranicza zużycia paliwa i emisję zanieczyszczeń, zgodnie z normą Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC.

Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, powiedział: „Projekt ten jest kolejnym krokiem w zakresie naszej obecności na rynku wyposażenia oryginalnego dla jednego z najważniejszych producentów samochodów na świecie. Wyłączność na dostawcą tego filtra potwierdza doskonałą jakość naszych produktów, a także daje gwarancję klientom rynku aftermarket, że otrzymają produkt równoważny części oryginalnej pod względem jakości, wydajności i rozmiarów”.

Filtra paliwa do silnika Diesla dostępny jest w ofercie aftermarket i znajduje się w katalogach firmy pod oznaczeniami UFI FILTERS 26.038.00 i SOFIMA FILTER S 6038 NE.

www.ufifilters.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP