www.przemysl-polska.com
HMS Industrial Networks AB

Ixxat CANnector – uniwersalne rozwiązanie dla magistrali CAN

Firma HMS Networks wprowadza na rynek Ixxat® CANnector, elastyczne rozwiązanie do rejestrowania danych, mostkowania i rozszerzania sieci CAN. Uzupełniając istniejącą serię CAN @ net NT i CANbridge NT, CANnector oferuje dodatkowe interfejsy i funkcje, a także funkcjonalność rejestracji danych. Dzięki kompatybilności z CAN @ net NT i CANbridge NT, CANnector umożliwia łatwą rozbudowę istniejących instalacji.

Ixxat CANnector – uniwersalne rozwiązanie  dla magistrali CAN
Elastyczne i wszechstronne rozwiązanie – rejestrator danych, mostek i ekstender

Podobnie jak CAN @ net i CANbridge NT, CANnector jest urządzeniem autonomicznym, co oznacza, że do jego działania nie jest potrzebny żaden komputer. Oprócz standardowego urządzenia CANnector oferowane są trzy fabrycznie skonfigurowane wersje:

CANnector Range – do łatwego rozszerzenia zasięgu sieci CAN (FD) przez Ethernet lub interfejs CAN podłączony do komputera PC również za pomocą Ethernet;

CANnector Bridge – mostek / bramka CAN (FD), oparta na ramkach danych lub sygnałach, realizująca takie funkcje, jak np. przetwarzanie danych zmiennoprzecinkowych online dla wszystkich systemów magistrali;

CANnector Log – rejestrator danych z funkcją wyzwalania i buforem pierścieniowym, a także trybem uśpienia o niskim poborze mocy z i funkcją wake-up (budzenia) przez CAN (FD), przeznaczony do rejestrowania ramek danych lub sygnałów CAN (FD).

Po rozpakowaniu i podłączeniu wszystkie trzy wersje mogą być używane bezpośrednio. Ponieważ podstawowa konfiguracja sprzętowa jest taka sama, a różne funkcje CANnector są zapewniane przez ładowalne konfiguracje, wszystkie urządzenia CANnector można rekonfigurować tak, aby obejmowały wybraną funkcjonalność.

Wydajne i uniwersalne rozwiązanie


Potężna platforma Linux umożliwia rozwiązaniu CANnector wykonywanie złożonych aplikacji i przetwarzanie danych bezpośrednio na urządzeniu. Obsługa plików z opisem magistrali umożliwia również pracę na poziomie sygnału.
Dzięki zastosowaniu rozwiązania „Wake-up on CAN” i możliwości wyłączenia funkcji TX na szynach CAN, urządzenie może być wykorzystywane w aplikacjach wrażliwych pod kątem zasilania i bezpieczeństwa.

CANnector jest dostępny w różnych wersjach sprzętowych, różniących się jedynie liczbą obsługiwanych interfejsów. Maksymalna liczba interfejsów to osiem CAN (FD), dwa LIN, dwa cyfrowe IO i jeden interfejs podrzędny EtherCAT, a także Ethernet i USB. Interfejs podrzędny EtherCAT jest zaimplementowany przy użyciu technologii Anybus® CompactCom firmy HMS, co umożliwia przyszłą obsługę innych protokołów przemysłowych Ethernet. Opcjonalnie dostępne są rozszerzenia USB, takie jak Wi-Fi i Bluetooth.

Połączenie z chmurą i PLC

Ixxat CANnector oferuje liczne dodatkowe funkcje, które umożliwiają np. wizualizację danych na żywo i symulację za pomocą urządzeń mobilnych (smartfonu lub tabletu) z wykorzystaniem Wi-Fi lub łączność z chmurą przez OPC-UA, MQTT bądź przez HMS Hub - własne rozwiązanie łączeniowe HMS dla danych przemysłowych.

Wykorzystując interfejs podrzędny EtherCAT, CANnector umożliwia bezpośrednie połączenie sieci opartych na CAN (FD) z przemysłowymi sieciami Ethernet lub PLC.

Wszystkie funkcje mogą być wykonywane równolegle na urządzeniu CANnector, dzięki czemu np. rejestrowanie danych może odbywać się równolegle do mostkowania CAN (FD) i wizualizacji danych na urządzeniach mobilnych.

Łatwa konfiguracja metodą „przeciągnij i upuść”

HMS udostępnia bezpłatne narzędzie Windows, które umożliwia łatwą konfigurację urządzenia CANnector, w którym „połączenia” między źródłem a celem są ustanawiane przy użyciu koncepcji „przeciągnij i upuść” (drag and drop). Opcjonalnie, w celu konfiguracji, można zaimportować opisy magistrali CAN (FD). Standardowy zakres funkcji można rozszerzyć za pomocą zintegrowanego środowiska programistycznego i debugowania oraz własnego kodu C użytkownika lub modeli Matlab / Simulink, które można wykonać bezpośrednio na urządzeniu.

Więcej informacji o CANnector na stronie www.ixxat.com


Ixxat CANnector – uniwersalne rozwiązanie  dla magistrali CAN

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP