www.przemysl-polska.com
Kennametal

Kennametal wprowadza system HiPACS do jednoczesnego wiercenia i pogłębiania otworów w łącznikach lotniczych

Duża precyzja pozwala osiągnąć wąski przedział tolerancji podczas jednej operacji i znacznie obniża koszt wykonywania otworów w zastosowaniach lotniczych


Firma Kennametal wprowadziła system wiercenia i pogłębiania otworów HiPACS do łączników stosowanych w przemyśle lotniczym. Zaprojektowane do wiercenia i fazowania otworów podczas jednej operacji, to wysoce precyzyjne narzędzie spełnia surowe wymagania przemysłu lotniczego i kosmicznego, zapewniając jednocześnie zwiększoną trwałość przy obróbce kompozytowych, tytanowych i aluminiowych powłok samolotów.

“Większość stosowanych obecnie narzędzi do obróbki otworów w łącznikach to narzędzia złożone, wykonywane na zamówienia przy długim czasie realizacji,” powiedział Georg Roth, menadżer produktu z firmy Kennametal. “HiPACS wykorzystuje standardowe, gotowe komponenty o krótkim czasie dostawy, zapewniające niski koszt wykonywania otworów dzięki możliwości niezależnej wymiany wierteł i płytek do fazowania. Co więcej, jest to jedyny na rynku system wymiennych wierteł i płytek, który może utrzymać w jednej operacji wymagane przez przemysł lotniczy tolerancje fazowania otworów mocujących”.


Kennametal wprowadza system HiPACS do jednoczesnego wiercenia i pogłębiania otworów w łącznikach lotniczych
HiPACS firmy Kennametal to ekonomiczny i łatwy w montażu system, składający się z trzech elementów: tulei redukcyjnej, płytki do wykonywania pogłębień stożkowych i wiertła. Współpracuje z każdym standardowym uchwytem hydraulicznym.

Trzy proste komponenty eliminują potrzebę stosowania niestandardowych narzędzi
Zaprojektowany do mocowania w standardowym uchwycie hydraulicznym, modułowy system HiPACS obejmuje trzy elementy o łatwym i szybkim montażu:
- Tuleję redukcyjną z wbudowanym gniazdem o dużej precyzji wykonania. W połączeniu ze standardowym uchwytem hydraulicznym, element ten zapewnia wyjątkowo bezpieczne mocowanie i bicie nie większe niż 3 µm, co znacznie zwiększa trwałość narzędzia i jakość otworu.
- Płytkę PCD do wykonywania pogłębień stożkowych. Eliminuje ona konieczność stosowania drogich, niestandardowych wierteł stopniowych, zmniejszając koszty produkcji, a jednocześnie spełnia branżowe wymagania dotyczące dokładności.
- Dwóch serii wierteł z węglików z pokryciem diamentowym lub PCD — do wszystkich rodzajów materiałów stosowanych przy produkcji komponentów lotniczych. Ponadto, narzędzia z prostym trzpieniem umożliwiają regulację długości w krokach co 10 mm.Kennametal wprowadza system HiPACS do jednoczesnego wiercenia i pogłębiania otworów w łącznikach lotniczych
System HiPACS wykorzystuje standardowe wiertła z węglików z pokryciem diamentowym lub PCD

Nowy system wiercenia i pogłębiania HiPACS może być stosowany we wszystkich maszynach do produkcji komponentów lotniczych. W mniej stabilnych warunkach pracy, np. w efektorach robotów, wiertła z węglików z pokryciem diamentowym zapewniają doskonałą trwałość narzędzia i jakość otworu. Z drugiej strony, wiertła z płytkami PCD wyróżniają się w stabilnych warunkach pracy, np. w przypadku frezarek bramowych.

Dzięki standardowemu interfejsowi, HiPACS może być używany na każdej maszynie CNC i nadaje się do różnych zastosowań związanych z wierceniem i pogłębianiem.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP