www.przemysl-polska.com
Carrier

Carrier oferuje najbardziej efektywny śrubowy agregat chłodniczy o zmiennej prędkości, chłodzony powietrzem, dostępny obecnie w wersji HFO

Model AquaForce Vision firmy Carrier jest obecnie dostępny w wersji z czynnikiem PUREtec. W jego śrubowym agregacie chłodniczym o zmiennej prędkości, chłodzonym powietrzem, zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy HFO R1234ze o bardzo niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GWP).

Carrier oferuje najbardziej efektywny śrubowy agregat chłodniczy o zmiennej prędkości, chłodzony powietrzem, dostępny obecnie w wersji HFO
AquaForce Vision 30KAVP-ZE stanowi idealne połączenie wyjątkowej sprawności i silnego zaangażowania firmy Carrier w ochronę środowiska.

W urządzeniu zrównoważono osiągi i wpływ na środowisko. Dostępne są wersje o mocy chłodniczej od 350 kW do 800 kW i współczynniku SEER do 5,6. Carrier, jeden z najważniejszych dostawców zaawansowanych technologicznie systemów ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia, jest częścią UTC Climate, Controls & Security, oddziału firmy United Technologies Corp., będącej czołowym światowym dostawcą innowacyjnych technologii HVAC, chłodzenia, przeciwpożarowych, alarmowych i automatyki budynków.

“Agregat AquaForce Vision z czynnikiem chłodniczym PUREtec jest topowym modelem w zakresie rozwiązań chłodniczych HVAC nowej generacji”, powiedział Quentin Garcia San Mateo, menedżer produktu w firmie Carrier. „Ta gama rozwiązań odzwierciedla nie tylko silne zaangażowanie firmy Carrier w ochronę środowiska, ale też prezentuje jej możliwości w zakresie dostarczania najnowszych technologii.”

Cztery lata po pierwszej instalacji na terenie Europy chłodzonego wodą agregatu śrubowego z czynnikiem chłodniczym HFO, agregaty AquaForce firmy Carrier z czynnikiem PUREtec zostały zainstalowane w ponad 300 projektach w całym regionie, w takich zastosowaniach, jak przemysł, centra danych, ciepłownictwo i opieka zdrowotna.

W oparciu o odniesiony sukces rynkowy, asortyment produktów wykorzystujących czynnik chłodniczy PUREtec rozszerzył się z wysokotemperaturowych pomp ciepła Carrier AquaForce PUREtec 61XWHZE dodatkowo o agregaty chłodnicze odśrodkowe AquaEdge 19DV, a teraz również o chłodzony powietrzem agregat śrubowy AquaForce Vision PUREtec 30KAVP-ZE klasy premium o zmiennej prędkości.

Przy współczynniku GWP mniejszym niż 1, seria 30KAVP-ZE oferuje długoterminowe chłodzenie, wyprzedzając europejską regulację F-Gas w zakresie stopniowego wycofywania HFC oraz wprowadza najnowocześniejsze technologie, w tym:
- sprężarkę dwuśrubową z silnikiem z magnesem stałym (wersja 30KAVP-ZE)
- wentylatory EC o zmiennej prędkości
- funkcję inteligentnego monitorowania energii
- funkcję inteligentnego wykrywania wycieków czynnika chłodniczego
- opcje odzyskiwania ciepła i częściowego odzyskiwania ciepła.

Opcja niskiej temperatury medium dostosowana do wymogów konkretnych procesów przemysłowych, będzie dostępna pod koniec tego roku.

We Francji seria 30KAVP-ZE może kwalifikować się do zachęt finansowych w wysokości do 425 000 euro, w zależności od specyfikacji.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie firmy Carrier, odwiedź stronę www.carrier.com.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP