www.przemysl-polska.com
Softing Industrial Automation GmbH

Softing Industrial Data Networks prezentuje rozwiązania łączeniowe dla przemysłu przetwórczego

Na targach SPS poświęconych inteligentnym rozwiązaniom produkcyjnym, które odbędą się w dniach od 26.11 do 28.11 br. w Norymberdze, firma Softing Industrial Data Networks zaprezentuje na stoisku 346  w hali 5 inteligentne bramki dostępowe dla wieloprotokołowej kontroli procesów oraz mobilne rozwiązania plug&play do konfigurowania i konserwacji urządzeń terenowych.

Softing Industrial Data Networks prezentuje rozwiązania łączeniowe dla przemysłu przetwórczego
Fot.1. Inteligentny Przemysł

Dzięki inteligentnym bramkom dostępowym i mobilnym rozwiązaniom klasy enterprise, Softing Industrial Data Networks będzie przedstawiał swoją ofertę na targach SPS 2019 w Norymberdze jako partner przemysłu przetwórczego na drodze do cyfryzacji.

Bramki dostępowe dla wieloprotokołowej kontroli procesów.

Ze względu na długi czas działania w wielu instalacjach procesowych używane są systemy kontrolne różnych generacji pochodzące od wielu producentów . Z tego powodu podczas wdrażania aplikacji Przemysłu 4.0 różne interfejsy komunikacyjne utrudniają wymianę danych o produkcji i instalacjach pomiędzy systemami. Rodzina produktów smartGate firmy Softing wspiera użytkowników w integracji różnych protokołów, zapewnia kompleksową cyfrową wymianę danych, a tym samym stwarza warunki wstępne dla większej wydajności i elastyczności produkcji.


Softing Industrial Data Networks prezentuje rozwiązania łączeniowe dla przemysłu przetwórczego
Fot 2. Seria epGate (PA/DP/PB)

Oprócz bramek pnGate dla protokołu PROFINET i mbGate dla Modbus / TCP, firma Softing zaprezentuje na targach nowe bramki dostępowe epGate DP, epGate PA i epGate PB dla protokołu Ethernet / IP z podłączeniem do PROFIBUS. Uzupełni to rodzinę produktów smartGate, która obsługuje teraz wszystkie protokoły Ethernet istotne dla branży przetwórczej: PROFINET, Ethernet / IP oraz Modbus / TCP. Bramki EpGate umożliwiają wygodne podłączenie urządzeń PROFIBUS produkowanych np. przez Rockwell, Schneider Electric czy Emerson do kontrolerów Ethernet / IP.


Softing Industrial Data Networks prezentuje rozwiązania łączeniowe dla przemysłu przetwórczego
Fot 3: Bramki mbGate (PA/DP/PB)

Zaprezentowane zostaną też nowości dotyczące bramek Modbus / TCP z podłączeniem do PROFIBUS. Na targach będzie eksponowana wersja 1.20 mbGate DP, mbGate PA i mbGate PB, która została rozszerzona o opcję «High Availibility" (wysoka dostępność). Umożliwia to działanie redundantnego systemu z dwoma kontrolerami Modbus / TCP i dwiema bramkami Modbus / TCP. W ten sposób zapewniona jest dostępność systemu nawet w przypadku awarii połączenia. Rozwiązanie mbGate umożliwia bezpośrednią integrację segmentów PROFIBUS PA i DP z systemami Modbus / TCP. Działają one jako serwer Modbus i PROFIBUS master i łączą do czterech segmentów PROFIBUS PA oraz jeden segment DP z Modbus TCP.

Wszystkie bramki umożliwiają wykorzystanie istniejących źródeł zasilania podczas realizacji projektów modernizacji technologii, co znacznie obniża koszty inżynieryjne. Konfiguracjęi zarządzanie zasobami można przeprowadzić za pomocą standardowych narzędzi branżowych.


Softing Industrial Data Networks prezentuje rozwiązania łączeniowe dla przemysłu przetwórczego
Fot 4: mobiLink

Mobilne rozwiązania klasy enterprise

Nowoczesne zakłady przetwórcze wymagają cyfrowych, mobilnych, sieciowych i znormalizowanych rozwiązań, które sprawiają, że dane z zakładów, maszyn i urządzeń terenowych są łatwo dostępne i usprawniają procedury konserwacyjne w celu konfiguracji, uruchomiania i rozwiązywania problemów z urządzeniami. W tym miejscu wkracza do gry mobilny interfejs mobiLink firmy Softing. Za pośrednictwem jednego interfejsu zapewnia on dostęp do trzech najważniejszych protokołów komunikacyjnych w automatyce procesowej - HART, FOUNDATION Fieldbus i Profibus PA. Połączenie z urządzeniem mobilnym można wykonać przez USB lub Bluetooth. Dzięki nowo dostępnemu serwerowi komunikacyjnemu FDI można teraz używać mobiLink z aplikacjami FDI. Aplikacja DevCom na Androida lub Windows dodaje do oferty aplikację do parametryzacji urządzeń. Nowa wersja - mobiLink Power - będzie dostępna na początku 2020 r. Pozwoli to na zasilanie urządzeń polowych za pośrednictwem portu USB - zewnętrzny zasilacz urządzeń polowych nie będzie już potrzebny.

Firma Softing Industrial Data Networks wraz z oddziałem Data Intelligence będzie prezentować swoją ofertę na targach SPS 2019 w hali 5 na stoisku 346.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP