www.przemysl-polska.com
Faiveley

Pompa grzewcza redukuje koszt energii nawet o 50%

SYSTEM POMPY GRZEWCZEJ FAIVELEY - Nowa pompa grzewcza firmy Faiveley Transport to znaczące osiągnięcie innowacyjne w dziedzinie systemów grzewczo-klimatyzacyjnych, ponieważ pozwala na redukcję zużycia energii nawet o 50%. Na docelowym rynku – w przemyśle kolejowym, pozwala to na oszczędność rzędu 1000 EUR rocznie dla każdego wagonu.

Pompa grzewcza redukuje koszt energii nawet o 50%
W przypadku umiarkowanych potrzeb grzewczo-chłodzących, pompy grzewcze oferują wydajną energetycznie alternatywę dla grzejników i klimatyzatorów. Podobnie, jak w przypadku chłodziarki, pompa grzewcza wykorzystuje elektryczność do przenoszenia ciepła z obszaru chłodnego do obszaru ciepłego – ochładzając obszar zimny i podgrzewając ciepły.

W przypadku niskich temperatur otoczenia, pompy grzewcze przenoszą ciepło z chłodnego obszaru na zewnątrz pociągu, do jego ciepłego wnętrza. W przypadku ciepłej pogody, przenoszą ciepło z wewnątrz, na zewnątrz pociągu. Ponieważ nie generują, a przenoszą ciepło, mogą zapewnić nawet czterokrotnie więcej energii, niż same zużywają.

Tego typu systemy zostały dobrze sprawdzone przy ogrzewaniu i chłodzeniu budynków, ale firma Faiveley poszerzyła tę koncepcję o zastosowania w wagonach kolejowych.

Łatwa implementacja
Ten system grzewczo-klimatyzacyjny składa się ze sprężarki (istniejącej lub nie) i dwóch zwojów z rurek miedzianych – jednego wewnętrznego i jednego zewnętrznego. System może działać w dwie strony, dzięki czemu jedno urządzenie umożliwia zarówno grzanie, jak i chłodzenie. W trybie grzewczym ciekły czynnik chłodniczy w zewnętrznym zwoju pobiera ciepło z powietrza i paruje przechodząc w gaz. Następnie wewnętrzne zwoje uwalniają ciepło z czynnika chłodniczego, gdy z powrotem kondensuje się w ciecz. Zawór przełączający umieszczony przy sprężarce przełącza kierunek przepływu czynnika.
 
Szybki zwrot inwestycji
Pompa grzewcza Faiveley Transport oferuje większą wydajność energetyczną w trybie grzewczym – od 2 do 4, zależnie od temperatury otoczenia – umożliwiając redukcję emisji CO2. W przypadku bardzo niskich temperatur otoczenia nadal konieczne jest zastosowanie grzejnika elektrycznego. Całkowite zużycie energii może zostać zmniejszone o 50%. Potencjalna redukcja kosztów dla każdego wagonu to ponad 1000 EUR rocznie, dzięki czemu inwestycja zwraca się w przeciągu trzech do czterech lat.

Sprawdzone rozwiązanie kolejowe
Od stycznia 2007 niemieckie koleje testują trzy jednostki pomp grzewczych, które wykazują całkowitą redukcję kosztów energii o 40%. Faiveley Transport celuje przede wszystkim w rynki Środkowej i Północnej Europy.

Schemat funkcjonalny pompy grzewczej Faiveley Transport

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP