Nowa seria iX paneli operatorskich i komputerów przemysłowych firmy Beijer Electronics została rozszerzona o kolejne modele i wzbogacona o dodatki programowe. Jest ona przeznaczona szczególnie dla branży opakowaniowej, drukarskiej, farmaceutycznej, przetwórstwa spożywczego, obróbki maszynowej, gospodarki wodnej i morskiej oraz petrochemii .
Jakie są najnowsze trendy w branży HMI? Na co trzeba zwracać uwagę i czego trzeba mieć świadomość w trakcie poszukiwań nowych rozwiązań HMI na rynku – celem tego artykułu jest opis i uwypuklenie najnowszych trendów rozwojowych powstającego oprogramowania dla przemysłowych rozwiązań HMI.
Beijer Electronics rozpoczęła współpracę z amerykańską firmą QSI Corporation, która opracowuje i sprzedaje wytrzymałe panele operatorskie oraz przenośne terminale dla przemysłowych partnerów OEM i integratorów systemów w przemyśle samochodowym. Dzięki nawiązaniu tak ścisłej kooperacji obecność firmy Beijer Electronics na rynku amerykańskim zostanie lepiej zaznaczona.
iX jest opartą na oprogramowaniu koncepcją interfejsu człowiek – maszyna (Human – machine interface – HMI), który wypełnia lukę pomiędzy właściwymi terminalami HMI a kosztownymi licencjonowanymi rozwiązaniami klasy SCADA. Składa się ze środowiska programistycznego i środowiska przetwarzania i jest dostępny w kilku wersjach, w tym jako kompletna koncepcja Lauer HMI mogąca działać na panelowych przemysłowych komputerach PC lub na biurkowych komputerach PC, a także jako wersja wykonywalna przeznaczona dla komputerów innych dostawców. Dzięki wspieraniu programu .Net framework firmy Microsoft oprogramowanie iX umożliwia tworzenie licznych opcji dostosowujących je do specyficznych wymagań użytkowników. Wobec możliwości integracji zewnętrznych kontrolek .Net (biblioteki DLL), nie ma praktycznie żadnych granic dla twórczej wyobraźni kreującej zdefiniowane przez użytkownika obiekty.
Użytkownicy w coraz większym stopniu wymagają zaawansowanych wyświetlaczy graficznych dla różnych rodzajów urządzeń zawierających elektronikę, od systemu pomiarów i automatyki, po bankomaty i sprzęt fitness. Atrakcyjny interfejs dla użytkownika stanowi doskonały sposób różnicowania produktu, i aż do dzisiaj, proces jego wdrażania był skomplikowany i drogi. Obecnie, dzięki platformom softwareowym i sprzętowym z PFD (Programming-Free Display – Wyświetlacz Bez Programowania), firma Beijer Electronics proponuje nowe rozwiązanie bazując na swojej wiedzy z HMI oraz doświadczeniu z LCM w Hitech Electronics’. PFD umożliwia łatwe projektowanie interfejsu dla użytkowników w wbudowanych systemach komputerowych. Bez specjalistycznego doświadczenia i czasu potrzebnego na wdrożenie, przy znacznie obniżonych kosztach.
Z dniem 01 stycznia 2009r. Magnus Ekerot jest nowym Dyrektorem Zarządzającym firmy Beijer Electronics Products AB. Conny Persson, który pełnił tą funkcję poprzednio przechodzi na emeryturę po 26 latach pracy w firmie.
Opracowany przez Beijer Electronics nowy moduł I/O to urządzenie, które może być łatwo łączone z interfejsami HMI firmy Beijer Electronics, dzięki czemu użytkownicy mogą zaimplementować proste operacje kontrolno-automatyczne bez konieczności stosowania sterownika PLC. Sterownik HMI I/O Controller to rozwiązanie charakteryzujące się łatwością montażu i oszczędnością kosztów.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu producentów wyrobów finalnych oraz konstruktorów maszyn na niezawodne rozwiązania HMI, firma Beijer Electronics publikuje swoją nową stronę internetową - www.machinebuilderhmi.com – na której znajdą się informacje na temat produktów, możliwości wykonania danych urządzeń na specjalne zamówienie, rozwoju oraz pomocy dla klientów.
Firma Beijer Electronics podpisała długoterminowe porozumienie na dostawy paneli operatorskich dla Alfa Laval. Firmy wspólnie opracują standardowe rozwiązanie dla urządzeń technologicznych sprzedawanych na całym świecie przez Alfa Laval.