www.przemysl-polska.com
Leuze PL

Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość

Niewielka obudowa i duży zasięg roboczy: Dzięki technologii TOF, nowy kompaktowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M Leuze może osiągać zasięg aż do dwóch metrów. Urządzenie typu 2 w 1 wykrywa obecność obiektów, jednocześnie przesyłając dane pomiarowe.

  www.leuze.com
Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość
ODT3CL1-2M rozwiązuje zadania wykrywania i dostarcza do sterowania maszyny dane dotyczące odległości. Czujnik wykrywa również kolorowe obiekty o zróżnicowanej strukturze z odległości do dwóch metrów.

Wraz z nowym laserowym czujnikiem dyfuzyjnym ODT3CL1-2M, specjaliści z Leuze zwiększają zasięg roboczy dla urządzeń serii 3C. Dzięki innowacyjnej technologii pomiaru czasu przelotu, time-of-flight (TOF), zasięg roboczy czujników przełączających i pomiarowych z tłumieniem tła wynosi aż do dwóch metrów. Sprawia to, że ODT3CL1-2M nadaje się do tych wszystkich zastosowań w intralogistyce, w których konieczne jest wykrywanie z dużych odległości: np. w pojazdach kierowanych automatycznie do monitorowania pozycji towarów, do sterowania chwytakami robotów lub w procesach kontroli jakości. Dzięki temu, że urządzenie spełnia wysokie wymagania dla stopnia ochrony IP69K Leuze może zagwarantować niezawodność działania nawet w trudnych warunkach.

Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość
dzięki szczególnie kompaktowej obudowie (11,4 mm x 34,2 mm x 18,3 mm) ODT3CL1-2M może być wykorzystywany dla wielu zastosowań.

Praktyczne rozwiązanie 2 w 1
Jako rozwiązanie 2 w 1, ODT3CL1-2M pozwala również obniżyć koszty i zaangażowanie użytkowników w zakresie zaopatrzenia, instalacji, uruchomienia oraz eksploatacji. Dzięki dwóm niezależnym punktom przełączania, w tym samym czasie jest on w stanie wykonywać zadania detekcji i pomiaru. Operatorzy systemów mogą zatem spełnić oba warunki przy zastosowaniu tylko jednego czujnika. Jest to wielka zaleta, jeśli wykorzystuje się wózki wahadłowe: Pojazdy mogą optymalizować swoją prędkość dzięki niezależnym punktom przełączania. Umożliwia to szybki transport towarów do miejsc docelowych.

Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość
Czujniki optyczne ODT3CL1-2M zamontowane w pojazdach kierowanych automatycznie mogą, na przykład, monitorować, czy palety są prawidłowo odbierane i przenoszone.

Wszystko na widoku dzięki IO-Link
Z czujnika do układu sterowania maszyny poprzez IO-Link można przesyłać zarówno dane pomiarowe jak i procesowe. Umożliwia to użytkownikom łatwą ocenę kompleksowych danych diagnostycznych z czujnika dyfuzyjnego – np. ostrzeżeń, informacji o temperaturze, ale także o jakości sygnału. Ułatwia to również wymianę czujników: ustawienia są przesyłane za pośrednictwem IO-Link do nowego urządzenia bez strat i bez konieczności ponownego przyuczania czujnika.

Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość
Czujniki dyfuzyjne w wózkach wahadłowych idealnie nadają się do sprawdzania zajętości gniazd regałowych. Wykrywają one, czy zajmowana przestrzeń jest wolna.

Do montażu w dowolnym miejscu
Dzięki kompaktowej konstrukcji (11,4 x 34,2 x 18,3 milimetrów; szer. x wys. x dł.) laserowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M może być używany również tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Na przykład, w chwytakach ramion robotów, w wózkach wahadłowych lub w układnicach. Mała, dobrze widoczna plamka świetlna ułatwia szybkie wyrównywanie podczas uruchamiania. Zakres działania można nastawiać numerycznie za pośrednictwem IO-Link. Kolejną zaletą czujnika dyfuzyjnego jest zintegrowany test obiektu. Pozwala to na szybkie sprawdzenie rezerwy funkcjonalnej.

Seria 3C: dla dowolnego zakresu roboczego
Wraz z serią 3C, Leuze oferuje rozwiązania czujnikowe, które nadają się również do zastosowań dla dystansu poniżej 2 metrów. Dzięki temu czujnik dyfuzyjny ODT3C jest idealny dla zakresów roboczych do 150 milimetrów – na przykład w procesach pakowania.

Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość
Oprócz detekcji podzespołów, laserowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M potrafi również wykrywać predefiniowane punkty odniesienia, a tym samym można go stosować w kontroli jakości. W tym przypadku czujniki działają niezawodnie nawet dla różnorodnych struktur powierzchni.

 www.leuze.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP