www.przemysl-polska.com
PEPPERL+FUCHS PROCESS AUTOMATION

Smart-Ex 03 — smartfon 5G cyfryzuje komunikację w hiszpańskich parkach energetycznych

Cepsa, jedna z największych firm energetycznych w Hiszpanii, zarządza dwoma parkami energii na południu kraju. Od lat pracownicy fabryk polegają na produktach Pepperl+Fuchs w zakresie komunikacji między sobą i dokumentowania codziennych zadań, takich jak konserwacja.

Smart-Ex 03 — smartfon 5G cyfryzuje komunikację w hiszpańskich parkach energetycznych
Smart-Ex 03 to pierwszy iskrobezpieczny smartfon firmy Pepperl+Fuchs, obsługujący technologie 5G i Wi-Fi 6. Aby zapewnić elastyczną komunikację w sieciach publicznych i prywatnych, firmy i pracownicy mobilni mają teraz smartfony, które umożliwiają i optymalizują wszystkie scenariusze aplikacji cyfrowych, nawet w ciężkich warunkach pracy.

Cepsa od lat polega na wiedzy i doświadczeniu firmy Pepperl+Fuchs i jej marki zależnej, ECOM Instruments. Obecnie do komunikacji między pracownikami mobilnymi wykorzystuje ponad 1100 smartfonów Smart-Ex 02. Ponadto, firma korzysta z ponad 300 tabletów Tab-Ex 03, za pomocą których pracownicy dokumentują czynności konserwacyjne, tworzą i sprawdzają listy kontrolne oraz prowadzą wideokonferencje. Firma robi zatem ważny krok w stronę cyfryzacji.


Smart-Ex 03 — smartfon 5G cyfryzuje komunikację w hiszpańskich parkach energetycznych
6-calowy smartfon Smart-Ex 03 imponuje innowacyjnymi funkcjami monitorowania stanu.

Zastosowanie technologii 5G niesie ze sobą wiele korzyści dla hiszpańskiego koncernu. Firma wdrożyła w swoich parkach energetycznych dwie prywatne sieci komórkowe, co czyni ją pionierem w wykorzystaniu tego typu technologii w sektorze energetycznym.


Smart-Ex 03 — smartfon 5G cyfryzuje komunikację w hiszpańskich parkach energetycznych
Smart-Ex 03 to jedyny na rynku iskrobezpieczny smartfon, który można odblokować lub korzystać z aplikacji uwierzytelnianych za pomocą odcisku palca.

Szybko, bezpiecznie i priorytetowo: zalety sieci kampusowych
Standard komunikacji mobilnej 5G oferuje branży zdecydowaną przewagę w postaci sieci kampusowych. Te prywatne sieci 5G są udostępniane firmom we współpracy z wybranym przez nich operatorem sieci lub konfigurowane indywidualnie dla nich. Zapewnia to ochronę przed nieuprawnionym dostępem z zewnątrz, a jednocześnie gwarantuje dostępność pasma.

Technologia 5G umożliwia też dzielenie sieci. Dostępna przepustowość jest podzielona na różne kanały (slices), którym można nadawać priorytety. Na przykład firma definiuje kanał do komunikacji krytycznej i zapewnia, że odpowiednia przepustowość będzie zawsze dostępna w sytuacji awaryjnej.

Ponadto, sieć 5G wyróżnia się wyjątkowo małymi czasami opóźnień, co sprawia, że aplikacje typu „push-to-talk” są jeszcze bardziej skuteczne, ponieważ funkcja PoC (Push-to-Talk over Cellular) jest ważną częścią komunikacji w Cepsa, nieprzerwanie dostępną dzięki smartfonom Smart-Ex 03 firmy Pepperl+Fuchs. W odróżnieniu od analogowych środków komunikacji, połączenie odbywa się przez sieć komórkową. Dzięki technologii 5G, komunikacja jest zatem jeszcze wydajniejsza i szybsza i nie wykazuje opóźnień.

www.pepperl-fuchs.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP