www.przemysl-polska.com
Softing Industrial Automation GmbH

Softing Industrial wprowadza EdgeConnector do integracji sterowników Allen-Bradley z przemysłowymi aplikacjami edge

Firma Softing ogłasza rozszerzenie rodziny produktów EdgeConnector opartych na kontenerze Docker o moduł programowy edgeConnector Allen-Bradley PLC, zapewniający wygodny dostęp do danych z kontrolerów ControlLogix i CompactLogix.

  industrial.softing.com
Softing Industrial wprowadza EdgeConnector do integracji sterowników Allen-Bradley z przemysłowymi aplikacjami edge
edgeConnector Allen-Bradley PLC zapewnia dostęp do danych z kontrolerów ControlLogix i CompactLogix
© Softing Industrial


Dzięki nowemu modułowi oprogramowania EdgeConnector Allen-Bradley PLC, opartemu na kontenerze Docker, użytkownicy mogą łatwo łączyć się ze swoimi sterownikami ControlLogix i CompactLogix. Dane z kontrolerów są udostępniane na urządzeniach edge lub w środowiskach wirtualnych za pośrednictwem OPC UA (OPC Unified Architecture) i MQTT (Message Queuing Telemetry Transport). Umożliwia to elastyczną integrację ze środowiskami lokalnymi lub chmurowymi, bez modyfikowania istniejącej konfiguracji sterownika PLC.

EdgeConnector Allen-Bradley PLC można łatwo skonfigurować lokalnie za pomocą zintegrowanego web interfejsu. Alternatywnie, możliwa jest zdalna, globalna konfiguracja masowa za pośrednictwem interfejsu REST API (Representational State Transfer Application Programming Interface).

Obecnie dostępnych jest pięć modułów EdgeConnector do najpopularniejszych systemów sterowania. Oprócz nowego EdgeConnector Allen-Bradley PLC są to EdgeConnector Siemens, EdgeConnector 840D, EdgeConnector Fanuc CNC i EdgeConnector Modbus. Wszystkie moduły EdgeConnector można wdrożyć bardzo szybko dzięki technologii kontenerów. Są obsługiwane na standardowym sprzęcie i można nimi łatwo zarządzać centralnie. Zintegrowana funkcjonalność MQTT publisher/subscriber umożliwia elastyczną konfigurację rozwiązań IIoT (Industrial Internet of Things). Moduły EdgeConnector obsługują najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa, takie jak SSL/TLS, certyfikaty X.509, uwierzytelnianie i szyfrowanie danych. Daje to użytkownikom prosty i bezpieczny sposób integrowania danych produkcyjnych z innowacyjnymi i elastycznymi rozwiązaniami IIoT.

"Ponownie rozszerzamy naszą rodzinę produktów EdgeConnector opartych na platformie Docker, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na interfejsy integracyjne w oprogramowaniu, które można obsługiwać na standardowym sprzęcie i którym można efektywnie zarządzać," powiedział Abel Jimenez, menadżer produktu z firmy Softing Industrial. "W ten sposób wspieramy użytkowników i integratorów systemów w wypełnianiu luki pomiędzy środowiskami OT i IT."

Więcej informacji dotyczących edgeConnector można znaleźć pod adresem: https://industrial.softing.com/products/docker.html

www.industrial.softing.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP