www.przemysl-polska.com
Pilz News

Konfigurowalny sterownik PNOZmulti 2 firmy Pilz wraz z protokołem FSoE (= FailSafe over EtherCAT) zapewnia bezpieczny transfer danych w połączeniu z elastyczną architekturą

Aby produkcja była wydajna, powinna istnieć możliwość płynnej integracji koncepcji bezpieczeństwa na maszynie.

Konfigurowalny sterownik PNOZmulti 2 firmy Pilz wraz z protokołem FSoE (= FailSafe over EtherCAT) zapewnia bezpieczny transfer danych w połączeniu z elastyczną architekturą
Konfigurowalny sterownik PNOZmulti 2 firmy Pilz oferuje teraz otwarty system komunikacji w standardzie EtherCAT w połączeniu z protokołem bezpieczeństwa Safety-over-EtherCAT FSoE. Umożliwia on przesyłanie informacji związanych ze sterowaniem i bezpieczeństwem, co przekłada się na większą wydajność.

Konfigurowalny sterownik PNOZmulti 2 firmy Pilz obsługuje otwarty system komunikacji w standardzie EtherCAT w połączeniu z protokołem bezpieczeństwa Safety-over-EtherCAT FSoE (= FailSafe over EtherCAT). W efekcie czego umożliwia przesyłanie zarówno informacji dotyczących sterowania, jak i informacji związanych z bezpieczeństwem, co pozwala zwiększyć wydajność procesu. Przekłada się to na szerokie możliwości w zakresie niskokosztowej rozbudowy polegającej na połączeniu ze sobą składników instalacji związanych z bezpieczeństwem.

Safety-over-EtherCAT w komunikacji w standardzie EtherCAT: Od wersji 11.3 oprogramowania PNOZmulti Configurator PNOZmulti Configurator sterownik PNOZmulti 2 można łatwo skonfigurować jako urządzenie FSoE Master, FSoE Slave oraz EtherCAT-Slave. Dzięki modułowi komunikacyjnemu EtherCAT FSoE w połączeniu z jednostką bazową PNOZ m B1możliwe są maksymalnie cztery połączenia Master-Master oraz do 60 połączeń Master-Slave. W ten sposób można z łatwością wdrażać i rozbudowywać elastyczne struktury za pomocą „jednokablowego rozwiązania” na poziomie magistrali Fieldbus. Certyfikowany system bezpieczeństwa to gwarancja nie tylko maksymalnego bezpieczeństwa, ale także wydajności instalacji i maszyn.

Radar doskonale powiązany z napędem
Za pomocą sterownika PNOZmulti 2 skonfigurowanego jako FSoE Master można łatwo wdrożyć sieć bezpieczeństwa z radarowym czujnikiem bezpieczeństwa PSENradar i napędem PMC (Pilz Motion Control) – w obu przypadkach w standardzie FSoE. W tym przypadku „jednokablowe rozwiązanie” służy do elastycznego włączania aktuatorów i czujników obsługujących protokół FSoE do sieci. Skonfigurowane jako FSoE Master urządzenie PNOZmulti 2 łączy monitorowanie wszystkich funkcji bezpieczeństwa – od wyłącznika E-STOP i bramek bezpieczeństwa, po kurtyny świetlne – w jednym urządzeniu oraz tworzy połączenia z urządzeniami Slave w sieci. Przekłada się to na minimalizację wysiłku związanego z podłączaniem okablowania oraz znacznie obniża koszty inwestycji. Wszechstronne opcje diagnostyczne zapewniają również minimalizację przestojów.

W celu zapewnienia bezpiecznego przesyłu danych w sieci EtherCAT opracowano protokół Safety-over-EtherCAT (FSoE), który umożliwia przesyłanie informacji związanych i niezwiązanych z bezpieczeństwem w obwodzie komunikacyjnym EtherCAT. Dzięki temu zgodnie z normą IEC 61508 protokół FSoE nadaje się do zastosowań związanych z bezpieczeństwem do poziomu SIL 3.

www.pilz.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP