www.przemysl-polska.com
NSK

NSK Italy sponsorem zespołu wyścigowego Uniwersytetu w Padwie

Oddział NSK Italy został jednym z dumnych sponsorów-partnerów Uniwersytetu w Padwie podczas XVIII edycji Formuły SAE, prestiżowych międzynarodowych zawodów wyścigowych dla studentów. W tegorocznych zawodach Uniwersytet w Padwie zmierzył się z 56 innymi zespołami, osiągając szereg imponujących wyników dzięki wysokowydajnym łożyskom dostarczonym przez NSK.

Formuła SAE, której początki sięgają 1981 r., to międzynarodowe zawody inżynieryjne dla wyższych uczelni, które koncentrują się na projektowaniu i produkcji samochodu wyścigowego. Zespoły poświęcają 8–12 miesięcy na opracowywanie, budowę i przygotowywanie małych samochodów wyścigowych w stylu Formuły 1 do oceny w serii statycznych i dynamicznych wydarzeń, które obejmują kontrolę techniczną, kosztorys, prezentację, projekt techniczny, indywidualne próby wydajności i wytrzymałość.

W XVIII edycji konkursu uczestniczyło około 1600 studentów z 20 krajów. Ogółem wzięło w nim udział 56 zespołów (47 europejskich), w tym 22 z Włoch reprezentujące 17 różnych uniwersytetów.

Firma NSK wsparła zespół Uniwersytetu w Padwie, dostarczając niezawodne, wysokiej jakości łożyska do samochodu wyścigowego rywalizującego w klasie 1E (samochody elektryczne), który zajął 4 miejsce spośród ponad 30 uczestników włoskiej imprezy. Największą satysfakcję przyniosło jednak wydarzenie na Węgrzech, gdzie po raz pierwszy elektryczny prototyp zespołu Race UP (Uniwersytet w Padwie) ukończył rajd wytrzymałościowy, przejeżdżając 28 okrążeń testowych na dystansie 22 km.

Wyniki osiągnięte na torze stanowią efekt całorocznej, ciężkiej pracy. W trakcie tego okresu najważniejsza była ścisła współpraca pomiędzy zespołem projektowym Wydziału Inżynierii Przemysłowej Uniwersytetu w Padwie a firmami sponsorującymi, w tym NSK Italy. Oddział NSK Italy, z satysfakcją przyczyniając się do osiągnięcia prestiżowego wyniku w Formule SAE 2023, życzy owocnej współpracy w przyszłości.

1) NSK Italy znalazła się w gronie sponsorów partnerskich drużyny Race UP Uniwersytetu w Padwie podczas XVIII edycji Formuły SAE. Zdjęcie: Uniwersytet w Padwie


NSK Italy sponsorem zespołu wyścigowego Uniwersytetu w Padwie

2) NSK Italy wsparła zespół Uniwersytetu w Padwie, dostarczając łożyska do samochodu elektrycznego rywalizującego w klasie 1E. Zdjęcie: Uniwersytet w Padwie
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP