www.przemysl-polska.com
HMS Industrial Networks AB

HMS Networks rozszerza gamę bramek nowej generacji o rozwiązanie EtherCAT Anybus Communicator Main Device

HMS wprowadza obecnie na rynek wysokowydajną bramkę Anybus® Communicator EtherCAT Main Device, która zapewnia łatwy i niezawodny sposób łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z różnymi sieciami przemysłowymi i systemami sterowania.

HMS Networks rozszerza gamę bramek nowej generacji o rozwiązanie EtherCAT Anybus Communicator Main Device


Szybko rozwijający się rynek EtherCat

W ostatnich latach standard EtherCAT szybko zyskiwał na popularności i jest obecnie trzecim najczęściej wdrażanym rodzajem sieci w instalacjach automatyki na świecie(1) oraz preferowanym wyborem w branży półprzewodników. Ponieważ liczba podrzędnych urządzeń wykorzystujących EtherCAT stale rośnie, wzrasta także zapotrzebowanie na wysokowydajne bramki, które mogą bezproblemowo łączyć te urządzenia z innymi dużymi sieciami przemysłowymi. Anybus Communicator EtherCAT Main Device odpowiada na to zapotrzebowanie, zapewniając niezawodne rozwiązanie do łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z systemami sterowania PROFIBUS, EtherNet/IP, PROFINET lub Modbus-TCP.Bezproblemowe skanowanie sieci w poszukiwaniu urządzeń EtherCAT

Korzystając bezpośrednio z graficznego interfejsu użytkownika (GUI) oferowanego przez Anybus Communicator, klienci mogą szybko i łatwo skanować sieć EtherCAT w poszukiwaniu urządzeń. Bramka automatycznie identyfikuje każde urządzenie i mapuje jego dane do systemu sterowania, eliminując potrzebę ręcznego wyszukiwania i importowania plików opisu urządzenia (ESI).

Technologia nowej generacji

Podobnie jak wszystkie bramki Anybus nowej generacji, również Anybus Communicator EtherCAT Main Device zapewnia niezawodną, bezpieczną i przyjazną dla użytkownika technologię:

Sprawdzona i szybka komunikacja z wykorzystaniem technologii Anybus NP40

Wielokrotnie nagradzany, przemysłowy procesor sieciowy Anybus NP40 zapewnia, że bramki serii Communicator spełniają wysokie wymagania w zakresie wydajności przemysłowej, niezawodności

i bezpieczeństwa. Wyposażone w nowe komponenty i oprogramowanie bramki umożliwiają natychmiastowy transfer danych — do 10 razy szybciej niż poprzednie serie. Użytkownicy mogą również wymieniać znacznie więcej danych między sieciami, ponieważ bramy przesyłają do 1 500 bajtów do i z podłączonych sterowników PLC.

Niezawodna i bezpieczna komunikacja

Zbudowane przy użyciu starannie dobranych komponentów przemysłowych i zweryfikowane pod kątem standardów branżowych CE i UL, bramki są zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

Aby chronić użytkowników przed cyberatakami, bramki mają wbudowany fizyczny przełącznik zabezpieczeń , który zapobiega nieautoryzowanym zmianom konfiguracji oraz posiadają funkcję bezpiecznego rozruchu w celu odparcia ataków i infekcji za pomocą złośliwego oprogramowania.

Szybka instalacja i intuicyjna konfiguracja

Zoptymalizowana konstrukcja obudowy, intuicyjny interfejs GUI i łatwa do zrozumienia dokumentacja stanowią podstawę dla procedur szybkiej instalacji i konfiguracji.

Kompaktowa konstrukcja bramki z portami skierowanymi do przodu i montaż na szynie DIN upraszcza instalację, co umożliwia umiejscowienie bramki blisko podłączonych urządzeń

i ograniczenie ilości potrzebnego okablowania.

Korzystając z funkcji „przeciągnij i upuść”, użytkownicy mogą konfigurować bramki w oparciu o GUI (graficzny interfejs użytkownika), który jest dostępny za pośrednictwem dedykowanego portu Ethernet na bramkach. Dzięki GUI użytkownicy mogą również monitorować ruch sieciowy

i diagnozować usterki, zanim staną się poważnymi problemami.

Dostępna jest również pomoc praktyczna, ponieważ kod QR w GUI zapewnia dostęp do przewodnika, który krok po kroku objaśnia instalację i konfigurację.

„Cieszymy się, dodając rozwiązania Anybus Communicator EtherCAT Main Device do listy naszych bramek następnej generacji” — wyjaśnia Fredrik Brynolf, menedżer produktu Anybus Gateways

w firmie HMS Networks. »Dzięki łatwemu skanowaniu sieci w poszukiwaniu urządzeń EtherCAT, intuicyjnemu interfejsowi GUI i zaawansowanej technologii, te bramki EtherCAT oferują najłatwiejszy

i najbardziej niezawodny sposób łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z innymi wiodącymi sieciami przemysłowymi i systemami sterowania”.

Produkty Anybus Communicators są dostępne od ręki jako samodzielne, gotowe do instalacji jednostki. Użytkownicy mogą je personalizować, aby spełniały wymagania dotyczące oznakowania OEM i marki. Bramki mogą być również fabrycznie skonfigurowane i zablokowane, aby mogły być używane jako ściśle zintegrowane elementy komunikacyjne urządzeń automatyki lub maszyn.

Zakres użycia


HMS Networks rozszerza gamę bramek nowej generacji o rozwiązanie EtherCAT Anybus Communicator Main Device

Bramki EtherCAT Anybus Communicator Main Device to najłatwiejszy i najbardziej niezawodny sposób łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z systemami sterowania.

Więcej informacji tutaj: https://www.anybus.com/landing-pages/anybus-communicator-campaign

(1) Zgodnie z najnowszym raportem HMS Networks analizującym rynek sieci przemysłowych

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP