www.przemysl-polska.com
Igus News

FIRMA IGUS ZAPREZENTUJE WYŻSZY POZIOM INŻYNIERII, DZIĘKI INNOWACJOM CYFROWYM NA TARGACH HANNOVER MESSE 2023

Firma igus podkręca tempo wprowadzania Niskokosztowej Automatyzacji (Low Cost Automation) i sprawia, że wejście w świat automatyzacji jest prostsze i tańsze niż kiedykolwiek. Współdziałanie niedrogiego sprzętu i cyfrowych innowacji sprawia, że przyszłość automatyzacji jest w zasięgu ręki.

FIRMA IGUS ZAPREZENTUJE WYŻSZY POZIOM INŻYNIERII, DZIĘKI INNOWACJOM CYFROWYM NA TARGACH HANNOVER MESSE 2023

Targi Hannover Messe są zawsze ważnym miejscem spotkań na temat najnowszych osiągnięć w branży. Również w tym roku firma igus prezentuje cyfrowe produkty i rozwiązania, które pomagają firmom ulepszyć swoje produkty i zmniejszyć koszty. Przykładem Low Cost Automation są: nowe coboty, oprogramowanie i wirtualne światy równoległe, które zapewniają , że nawet nowicjusze w dziedzinie robotyki mogą w bardzo krótkim czasie rozpocząć pracę z Niskokosztową Automatyzacją. Sprzętowym punktem wyjścia jest polimerowy robot firmy igus, taki jak nowy ReBeLmini, prawdziwy cobot typu plug-and-play w cenie zaledwie 20 795 PLN, w komplecie z oprogramowaniem sterującym i zasilaczem. Robot ten działa w pięciu osiach, waży 4 kg, ma zasięg 310 mm, przenosi ładunki o masie do 0,5 kg i osiąga siedem cykli na minutę z powtarzalnością +/- 1 mm. ReBeLmini nadaje się szczególnie do pracy w ograniczonych przestrzeniach, np. w automatyce testowej lub kontroli jakości aparatów fotograficznych, a także może być montowany w pozycji podwieszonej.

Inżynieria na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu cyfrowych narzędzi
Nowo opracowane narzędzia cyfrowe firmy igus pomagają firmom szybko i łatwo konfigurować, integrować i kontrolować poszczególne urządzenia robotyczne. Zgodnie z ideą "Przetestuj zanim kupisz", nowe oprogramowanie RBTXperience pozwala użytkownikom łączyć i testować kamery, chwytaki i roboty, ale także ramy maszyn i taśmy transportowe, w modelu 3D - tak prosto jak gra komputerowa. Komponenty i nadbudowy mogą być przeciągane i upuszczane zgodnie z życzeniem projektanta, zawsze z gwarantowaną kompatybilnością i natychmiastową wyceną. Pliki CAD można jednym kliknięciem pobrać i otworzyć we własnym programie do projektowania. "Na początku targów Hannover Messe zapiszemy każde rozwiązanie automatyki skonfigurowane w narzędziu online w naszej bazie danych i udostępnimy je innym klientom jako szablon projektowy. Dzięki temu zyskujemy ogromną społeczność projektantów" - mówi Alexander Mühlens, szef jednostki biznesowej Low Cost Automation w firmie igus. Ponad 300 rozwiązań jest już dostępnych na rynku internetowym RBTX jako źródło inspiracji do natychmiastowego naśladowania, a 95 procent z nich ma koszt inwestycyjny poniżej 60 tysięcy PLN. Ale firma igus upraszcza nie tylko konfigurację, ale także sterowanie Low Cost Automation. igus oferuje intuicyjne oprogramowanie do definiowania sekwencji ruchów robota ReBeL w ciągu 30 do 60 minut - nawet bez wiedzy programistycznej. Na targach Hannover Messe 2023 zaprezentowane zostanie również nowe oprogramowanie AnyApp, które umożliwia intuicyjne programowanie również innych robotów. AnyApp szczególnie dobrze nadaje się dla firm, które łączą roboty różnych producentów w rozwiązania automatyki, ale nie chcą uczyć się wielu środowisk programistycznych.

iguversum: zabawa w uzyskiwanie najlepszych wyników inżynierskich w świecie wirtualnym
Kolejnym krokiem w rozwoju jest iguversum, które można sprawdzić na nowym stoisku "igus digital" w hali 17. Użytkownicy z całego świata mogą współdziałać i współpracować wirtualnie nad projektami bez fizycznej obecności. To nie tylko oszczędność czasu, ale także bardziej zrównoważony rozwój, ponieważ nie ma potrzeby podróżowania. iguversum to świat współpracy i cyfrowe narzędzie, które może wspierać firmy we wszystkich projektach technicznych. Technologie rzeczywistości rozszerzonej (XR), takie jak rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR), pozwalają na planowanie, kontrolowanie i testowanie rozwiązań automatyki w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu pracownicy mogą zdalnie uzyskać dostęp do niebezpiecznych lub niewygodnych środowisk pracy, nie będąc fizycznie na miejscu. W ten sposób firmy mogą uczynić swoje środowisko pracy bezpieczniejszym, zwiększając satysfakcję i motywację pracowników, a także ułatwiając rekrutację nowych specjalistów. "W przyszłości będziemy mieli okazję zobaczyć, jak ludzie współpracują ze sobą w mateversum i zdalnie sterują robotami w wirtualnych światach. To zmieni sposób naszej współpracy - mówi Marco Thull, Senior Marketing Activist w firmie igus GmbH. Firma igus zaoferuje firmom cyfrowe narzędzia, takie jak symulacja, prognozowanie i analiza danych wykraczając poza to, co może zrobić Low Cost Automation, aby uczynić ich procesy szybszymi i tańszymi.. "Nowe technologie nigdy nie mają końca. Musimy ciągle skupiać się na tych pytaniach: Jaka jest w tym korzyść dla klienta? Czy jest to pomocne rozwiązanie, czy można się bez niego obejść?" - Thull mówi. "Współdziałanie niedrogiego sprzętu, oprogramowania i XR, w połączeniu ze sztuczną inteligencją, umożliwi klientom ciągłe doskonalenie maszyn i systemów oraz możliwość ich szybkiego dostosowania do potrzeb klienta - co stanowi ogromną przewagę konkurencyjną."

www.igus.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP