www.przemysl-polska.com
Steute

Standardowe wyłączniki pozycyjne serii ES/EM 91 z/bez funkcji bezpieczeństwa

Jedną z głównych cech niedawno opracowanych wyłączników pozycyjnych serii ES/EM 97, wprowadzanych obecnie na rynek przez dział Automation firmy steute, jest ich modułowa konstrukcja.

Standardowe wyłączniki pozycyjne serii ES/EM 91 z/bez funkcji bezpieczeństwa

Głowiczki wyłączników mogą być łatwo mocowane za pomocą czterech śrub, szybko wymieniane na inne lub obracane co 90o. Moduły zestyków można wyjąć po otwarciu bezśrubowo zamykanej pokrywy - co bardzo upraszcza montaż i okablowanie.

Dzięki tym cechom steute dąży do zapewnienia uniwersalnych możliwości zastosowania serii ES/EM 97 w całej automatyce przemysłowej. Służy temu celowi także szeroka gama aktywatorów (dźwignie uchylne, dźwignie rolkowe, pręty sprężynowe...) oraz wymiary montażowe zgodne z normą EN 50047, co stanowi standard w przemyśle.

Nowe wyłączniki mogą być stosowane także w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem. W połączeniu z odpowiednim modułem bądź sterownikiem zapewniają ochronę zgodnie z Poziomem Bezpieczeństwa e wg EN ISO 13849-1 i SIL 3 wg EN 62061.

W przypadku wyłączników z funkcją bezpieczeństwa dostępne są dwie dodatkowe głowiczki. W wersji "AZ" otrzymujemy wyłączniki bezpieczeństwa z oddzielną zworą - jest to klasyczna konstrukcja do monitorowania pozycji osłon zabezpieczających. W przypadku wersji ES 97 SB mamy natomiast do czynienia z zawiasowym wyłącznikiem bezpieczeństwa, pozwalającym na zaoszczędzenie miejsca.

Dział Automation firmy steute rozszerza w ten sposób swoją ofertę produktów o szczególnie elastyczną, wytrzymałą i wysokiej jakości serię wyłączników pozycyjnych, które można łatwo dostosowywać do indywidualnych zastosowań.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP