www.przemysl-polska.com
norelem

Rozszerzona gama pierścieni zaciskowych firmy norelem zwiększa bezpieczeństwo konstrukcji maszyn i osprzętu

Firma norelem, producent standardowych komponentów maszyn, rozszerzył swoją ofertę pierścieni zaciskowych, aby zapewnić stałe bezpieczeństwo i optymalizację konstrukcji maszyn i osprzętu.

Rozszerzona gama pierścieni zaciskowych firmy norelem zwiększa bezpieczeństwo konstrukcji maszyn i osprzętu

Pierścienie służą do zabezpieczania wałów i osi, ale mogą być również używane jako stałe ograniczniki lub elementy mocowania. Asortyment pierścieni obejmuje trzy produkty: jednoczęściowe pierścienie zaciskowe z nacięciem od wewnątrz, jednoczęściowe pierścienie zaciskowe z nacięciem od zewnątrz oraz pierścienie zaciskowe podzielone (dwuczęściowe), które są utrzymywane razem za pomocą dwóch śrub z łbem gniazdowym.

- Poszerzanie oferty o produkty o różnorodnych zastosowaniach stanowi dla nas powód do dumy - mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. - Nasza zaktualizowana gama pierścieni zaciskowych znajduje szerokie zastosowania - od mocowania flag na masztach do umieszczania osprzętu na urządzeniach medycznych i nie tylko. Dzięki tak rozszerzonej gamie pierścieni zaciskowych będziemy w stanie zaopatrywać wiele gałęzi przemysłu w zakresie budowy maszyn i osprzętu.

Pierścienie zaciskowe z nacięciem od wewnątrz są montowane osiowo na wałach lub osiach i otaczają je, gwarantując równomierne rozłożenie siły docisku. Zapewnia to dokładne dopasowanie wymiarowe, duże siły trzymające i eliminuje uszkodzenia wału. Natomiast jednoczęściowe pierścienie zaciskowe z nacięciem na zewnątrz generują do 15% wyższą siłę mocującą niż wersje z nacięciem od wewnątrz, przy czym otwór pozostaje cylindryczny, zapewniając dokładniejsze opasanie wału.

Pierścienie zaciskowe podzielone można umieszczać zarówno osiowo, jak i promieniowo na wale lub osi, co zapewnia równomierny rozkład sił docisku. Oba elementy są połączone za pomocą śrub z łbem gniazdowym. Podobnie jak w przypadku wersji jednoczęściowych, mocowanie odbywa się poprzez zmniejszenie wysokości szczeliny za pomocą śrub cylindrycznych. Zapewnia to dokładne dopasowanie i wysokie siły mocujące bez uszkadzania wału. Wszystkie trzy pierścienie dostępne są w wersji zwykłej i poszerzonej.

Każdy z produktów jest dostępny w wykonaniu z czterech różnych materiałów: ze stali, aluminium, stali nierdzewnej o jakości A2, a także nowo wprowadzonej przez norelem stali nierdzewnej o jakości A4 . Pozwala to na stosowanie pierścieni do wałów w środowiskach narażonych na działanie słonej wody, takich jak stocznie. Pierścienie charakteryzują się również szerokim zakresem temperatury roboczej od -40oC do +175oC, dzięki czemu można je wykorzystywać w wielu różnych branżach i aplikacjach.

Zaktualizowany asortyment pierścieni zaciskowych jest dostępny w tegorocznej edycji dwutomowego katalogu THE BIG GREEN BOOK, który zawiera ponad 70 000 standardowych komponentów maszyn i jest dostępny zarówno w wersji drukowanej, jak i online.

Na stronie www.norelem.pl można uzyskać więcej informacji na temat oferty norelem oraz zamówić Bezpłatny katalog produktów THE BIG GREEN BOOK.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP