www.przemysl-polska.com
Tungaloy News

NOWY FREZ FIXRMILL ZWIĘKSZA NIEZAWODNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ FREZOWANIA KSZTAŁTOWEGO

Firma Tungaloy wprowadziła na rynek ulepszoną linię okrągłych płytek FixRMill, wykazujących wysoką wydajność przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności narzędzia w kształtowej obróbce 5-osiowej detali ze stali nierdzewnej i materiałów trudnoskrawalnych.

NOWY FREZ FIXRMILL ZWIĘKSZA NIEZAWODNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ FREZOWANIA KSZTAŁTOWEGO

Frezy FixRMill używają okrągłych płytek do obróbki matryc i form, zwłaszcza części głównych, o złożonych kształtach takich jak wgłębienia i występy. Okrągłe płytki posiadają występy zapobiegające obrotowi, pasujące do nacięć w gniazdach. Nacięcia te nie tylko zapobiegają obracaniu się płytki pod dużym obciążeniem, ale również pomagają operatorowi przy obrocie płytki za każdym razem, gdy przechodzi do nowej krawędzi, co pozwala na wykorzystanie całej płytki.

Płytki okrągłe są dostępne w rozmiarze 12 w dwóch geometriach: RQMT1204ENC8-MM pozwala na uzyskanie do ośmiu pozycji roboczych dla głębokości skrawania do 1,4 milimetra (.055”) i do czterech pozycji roboczych dla głębokości skrawania do 6,0 mm (.236”) zapewniając niski koszt na ostrze; natomiast RQMT1204ENC6-MM może zapewnić do sześciu pozycji roboczych dla głębokości skrawania do 2,6 milimetra (.102”). Obie płytki pasują do tego samego korpusu freza FixRMill.

Łamacz wióra typu MM zapewnia ostrość i wytrzymałość krawędzi skrawającej, wykazując dużą niezawodność przy zmiennych siłach skrawania, typowych dla operacji frezowania kształtowego. Płytki są dostępne w dwóch gatunkach: uniwersalny gatunek AH3135 zapewnia doskonałą wydajność skrawania w różnych grupach materiałów, a gatunek AH8015 wykazuje doskonałą wydajność przy obróbce materiałów trudno-skrawalnych.

www.tungaloy.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP