www.przemysl-polska.com
Pilz News

SYSTEM WYBORU TRYBU PRACY I KONTROLI UPRAWNIEŃ DOSTĘPU PITMODE

System wyboru trybu pracy i kontroli uprawnień dostępu PITmode łączy funkcje bezpieczeństwa i ochrony w jednym systemie. Urządzenie realizuje dwie funkcje: bezpieczny wybór trybu pracy oraz kontrola uprawnień dostępu.

SYSTEM WYBORU TRYBU PRACY I KONTROLI UPRAWNIEŃ DOSTĘPU PITMODE

Urządzenia PITmode mogą być stosowane w instalacjach i maszynach, w których konieczne jest przełączanie między różnymi sekwencjami sterowania i trybami pracy. Każdemu pracownikowi, w zależności od wykonywanych zadań, można nadać odpowiednie uprawnienia, korzystając z kodowanych kluczy transponderowych z technologią RFID. Moduł SEU wykrywa zdefiniowany tryb pracy (tryb automatyczny, pracę ręczną w ograniczonych warunkach czy tryb serwisowy), a następnie realizuje bezpieczne przełączanie. Zapobiega to nadużyciom i manipulowaniu, chroniąc ludzi i urządzenia.

NOWOŚĆ: PITreader Keys – nowe kolory dla łatwiejszej obsługi
Klucze PITreader są teraz dostępne w sześciu nowych kolorach. Dzięki temu można odróżnić je na pierwszy rzut oka, co w praktyce zapewnia znacznie łatwiejszą obsługę. Użytkownik sam decyduje, jakie funkcje przyporządkuje poszczególnym kolorom, a kolory można przyporządkować poszczególnym typom maszyn, funkcjom, strefom czy nawet trybom pracy.

PITreader S – zwiększony poziom bezpieczeństwa i użyteczność w zakresie kontroli uprawnień dostępu
Nowością w PITreader S jest integracja standardu OPC UA. Z jednej strony zastosowanie certyfikatów zwiększa bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy serwerem a klientem, a z drugiej PITreader S rozszerza możliwości połączenia z systemami innych producentów, które również komunikują się w standardzie OPC UA.

Oczywiście PITreader S może służyć do zarządzania dostępem do instalacji i maszyn. Te funkcje znasz już z pewnością z czytnika PITreader. Oferuje on wszystko od prostej implementacji, uwierzytelniania określonych funkcji, po złożone, hierarchiczne rozwiązania kontroli uprawnień.

Przegląd modeli PITmode

PITmode fusion – modułowy system wyboru trybu pracy
PITmode fusion to modułowa wersja systemu operatorskiego do kontroli dostępu. Obejmuje czytnik PITreader z technologią RFID i odrębny moduł oceny (SEU). Klucze transponderowe są odczytywane i rejestrowane w czytniku PITreader. Moduł oceny (SEU) analizuje wybrany tryb pracy i umożliwia funkcjonalnie bezpieczne przełączanie pomiędzy maksymalnie pięcioma trybami pracy. PITmode fusion zapewnia także kompleksowe i bezpieczne zarządzanie uprawnieniami. Dzięki rozdzieleniu komponentów przełącznik PITmode fusion pozwala na elastyczną integrację z dostępnymi konsolami sterowniczymi.

PITreader – kontrola dostępu
Dzięki czytnikowi PITreader można realizować zadania w zakresie kontroli dostępu do instalacji i maszyn. Dostępne opcje umożliwiają realizację wszystkich zadań: od prostego włączania i uwierzytelniania określonych podfunkcji maszyn, aż po realizację złożonej, hierarchicznej macierzy uprawnień. Klucze transponderowe są dostępne w wersji ze stałymi, zapisanymi uprawnieniami, jak również z możliwością dowolnego definiowania uprawnień. W celu ochrony przed manipulacją klucze RFID mogą być kodowane za pomocą czytników PITreader. Czytnik PITreader jest elastyczny i może być używany jako samodzielne urządzenie lub w połączeniu ze sterownikiem Pilz.

PITmode flex i PITmode flex visu – wybór trybu pracy za pomocą systemu PITreader i sterownika Pilz
W połączeniu z kompaktowym sterownikiem PNOZmulti 2 lub systemem sterowania PSS 4000 czytnik PITreader może nie tylko kontrolować uprawnienia dostępu, ale również realizować bezpieczny tryb pracy. Dzieje się tak dlatego, że jednostka analizująca stosowana do odczytu wybranego trybu pracy dostępna jest w sterownikach Pilz jako blok funkcyjny. Tryb działania jest wybierany za pomocą przycisku (PITmode flex) lub za pomocą panelu PMI (PITmode flex visu).

Zalety systemu PITmode do wyboru trybu pracy i kontroli uprawnień dostępu
  • Bezpieczny wybór trybu pracy dzięki monitorowaniu do poziomu PL d
  • Kontrola uprawnień dostępu
  • Wysoki stopień ochrony przed manipulacją dzięki kodowaniu dostosowanemu do potrzeb organizacji
  • Zintegrowany serwer webowy do konfiguracji czytnika PITreader i kluczy transponderowych
  • Odczyt/zapis i przechowywanie danych w kluczu
  • Rejestrowanie kluczy transponderowych w czytniku PITreader poprzez kodowanie
  • Blokowanie obszarów danych na kluczu
  • Zarządzanie uprawnieniami dostępu według preinstalowanych grup
  • Zintegrowane zarządzanie użytkownikami
  • Wielokolorowy wskaźnik LED do informowania użytkownika o stanie urządzenia

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP