www.przemysl-polska.com
ELGi News

ARGOMANIZ wybiera serię EG ELGi, aby wspierać rozwój produkcji i automatyzację

ELGi Compressors Europe, spółka zależna ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących na świecie producentów sprężarek powietrza, ogłosiła dzisiaj, że hiszpańska firma ARGOMANIZ, lider branży okuć i zawiasów do łóżek z siedzibą w Toledo w Hiszpanii, wybrała śrubową sprężarkę powietrza smarowaną olejem serii ELGi EG, aby spełnić swoje potrzeby w zakresie automatyzacji procesów i rozwoju produkcji.

ARGOMANIZ wybiera serię EG ELGi, aby wspierać rozwój produkcji i automatyzację


ARGOMANIZ wybiera serię EG ELGi, aby wspierać rozwój produkcji i automatyzację

Firma ARGOMANIZ poszukiwała wydajnego i niezawodnego rozwiązania w zakresie sprężonego powietrza działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, do montażu i malowania metali, aby sprostać planom rozwoju produkcji, w tym zwiększonej automatyzacji. ELGi i ich partner handlowy przeprowadzili pełny audyt instalacji sprężonego powietrza, w wyniku którego firma ARGOMANIZ podjęła decyzję o zainstalowaniu w styczniu 2022 roku śrubowej sprężarki powietrza ze smarowaniem olejowym ELGi EG75V z regulacją prędkości obrotowej.

„Po przeprowadzeniu audytu instalacji sprężonego powietrza przez ELGi stało się jasne, że nasze przyszłe zapotrzebowanie na sprężone powietrze wymaga modernizacji naszej istniejącej sprężarki powietrza. Podobała nam się propozycja ELGi, ponieważ szukaliśmy najlepszego sposobu na wsparcie naszej specyficznej działalności i potrzeb w zakresie sprężonego powietrza, rozumieli, czego wymagamy jako ich klient. A to ten sam sposób, w jaki my pracujemy z naszymi klientami. ”powiedział Ignacio Bello Argomaniz, CEO w ARGOMANIZ. „Od czasu instalacji w styczniu tego roku ELGi EG75V skutecznie spełnia nasze potrzeby w zakresie stabilnego i niezawodnego sprężonego powietrza, co ma kluczowe znaczenie w przypadku pracy 24/7 w wysoce zautomatyzowanym procesie produkcyjnym. Niezawodność, serwisowanie i plan konserwacji oraz wiedza techniczna oferowana przez ELGi również odegrały kluczową rolę w naszym wyborze.”


ARGOMANIZ wybiera serię EG ELGi, aby wspierać rozwój produkcji i automatyzację

ARGOMANIZ rozpoczęła działalność ponad trzy dekady temu jako tłocznia skoncentrowana na branży motoryzacyjnej. W 2001 roku zdywersyfikowała swoją działalność i rozpoczęła sprzedaż okuć i zawiasów do materacy, stelaży i łóżek. Dziś, po uzyskaniu kilku patentów i ambitnym planie międzynarodowej ekspansji, ARGOMANIZ jest punktem odniesienia w dziedzinie łóżek i pościeli z filozofią zbudowaną wokół reinwestowania zysków w badania i rozwój, aby dostarczać swoim klientom nowe i innowacyjne produkty.


ARGOMANIZ wybiera serię EG ELGi, aby wspierać rozwój produkcji i automatyzację

„W ELGi nasza definicja Always Better jest ściśle powiązana z tym, że zawsze jesteśmy wybierani przez klientów. Jesteśmy dumni z tego, że zaspokajamy potrzeby naszych klientów dzięki kompleksowym i dostosowanym rozwiązaniom w zakresie sprężonego powietrza. Rozpoczyna się to od potrzeb klienta, znajomości jego operacji i biznesu oraz automatyzacji procesów i planów przyszłego rozwoju.”powiedział Victor Escolano Marco, Regional Manager Iberia w ELGi.

Wytrzymała konstrukcja sprężarek serii EG umożliwia pracę w ekstremalnych temperaturach, od bardzo niskich do bardzo wysokich oraz w warunkach od suchych po bardzo wilgotne, co zapewnia wzrost niezawodności systemu sprężonego powietrza. Moduły śrubowe ELGi są wyposażone w opracowane przez nas wirniki o profilu η-V, z kombinacją profili sprężania 4/5, zaprojektowanych do pracy przy niskich prędkościach wirnika. Ta unikalna konstrukcja zmniejsza straty ciśnienia i razem z OSBIC (separacją oleju poprzez uderzenie i działanie odśrodkowe), trójetapowy proces separacji zapewnia najlepszą w swojej klasie efektywność energetyczną. 

www.elgi.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP