www.przemysl-polska.com
Igus News

NOWA KONCEPCJA DRYLIN JEST BARDZO ŁATWA W OBSŁUDZE I POZWALA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO CZASU

Firma igus, specjalista od motion plastics, demonstruje ekscytujące, nowe podejście do wózków liniowych. Mechanizm zaciskowy umożliwia łatwy montaż i demontaż z prowadnicy liniowej — w ciągu kilku sekund.

NOWA KONCEPCJA DRYLIN JEST BARDZO ŁATWA W OBSŁUDZE I POZWALA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO CZASU

Niezależnie od tego, czy chodzi o technologię budowlaną, inżynierię mechaniczną, przemysłowe systemy przenoszenia, technologię pomiarową i testowania, czy też technologię kamer: systemy liniowe są integralną częścią codziennego życia. Zasada jest zawsze taka sama: element, taki jak panel operatorski, jest mocowany na wózku i porusza się po prowadnicy liniowej. Wcześniej usuwanie wózka było czasochłonne. Zwykle potrzebne były także narzędzia i wymiana możliwa była tylko na końcu prowadnicy, pod warunkiem, że pozwalała na to przestrzeń montażowa. W związku z ograniczonym miejscem, producenci ciągników potrzebowali alternatywnego rozwiązania. Musiało ono umożliwiać zmianę położenia wyświetlacza dotykowego, przy jednoczesnej możliwości zdejmowania go z prowadnicy w każdej pozycji wózka.

Po zdjęciu można go bezpiecznie przechowywać, chronić przed kradzieżą, wilgocią i zimnem. „Zainspirowani tą potrzebą, w ramach badań projektowych opracowaliśmy liniowy "wózek na wynos" — wózek, który można zdjąć z szyny liniowej bez użycia narzędzi i z dowolnej pozycji, w jednym kroku”, wyjaśnia Kamil Niemyjski, Menadżer ds. technologii liniowej i napędowej drylin w firmie igus Sp. z o.o.. „W dziedzinie technologii liniowej ten pomysł jest nowością, która oszczędza czas i otwiera nowe obszary zastosowań”.

Intuicyjna obsługa zapewnia szybką instalację i demontaż
Obsługa wózka zaciskowego jest prosta: wózek porusza się po podwójnej szynie na czterech bezsmarowych i bezobsługowych, wysokowydajnych łożyskach ślizgowych z tworzywa sztucznego. Gdy użytkownik pociągnie za dźwignię na spodzie wózka, dwa łożyska otworzą się za pomocą mechanizmu sprężynowego. Wózek można teraz bezpiecznie odchylić z szyny i zdjąć. Montaż jest równie szybki. Użytkownik umieszcza wózek na górnej szynie i przypina go do dolnej szyny. „Obsługa jest tak intuicyjna, że montaż jest niezawodny i szybki” — mówi Niemyjski. Pierwsi, pilotażowi klienci są entuzjastycznie nastawieni do nowego produktu. Są to m.in. użytkownicy systemów kamer oraz technologii pomiarowej i testowania. Kamery i czujniki można instalować na prowadnicach liniowych szybciej niż kiedykolwiek. Studium projektowe staje się zatem produktem. Premiera rynkowa planowana jest na wiosnę 2022.

Wózek z klipsem rozszerza gamę produktów drylin W
Dzięki nowemu wózkowi zaciskowemu igus rozszerza gamę produktów drylin W. Obecnie istnieje ponad 50 różnych wersji liniowych wózków prowadzących, które w połączeniu z innymi elementami konstrukcyjnymi pozwalają na niemal nieograniczoną liczbę wariantów. Istotną cechą wszystkich modeli jest to, że zapewniają wysoką dokładność i płynną pracę, dzięki zastosowaniu wysokowydajnego tworzywa sztucznego, wykorzystanego w łożyskach ślizgowych oraz możliwość szybkiego i dokładnego czyszczenia ze względu na bezsmarowość.

www.igus.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP