www.przemysl-polska.com
Cognex Germany Inc

Nowy, kompaktowy czytnik kodów firmy Cognex – technologia dekodowania najwyższej klasy

Seria DataMan 280 łączy w sobie modułową konstrukcję, łatwość obsługi i najnowsze algorytmy dla uzyskania większej przepustowości.

Nowy, kompaktowy czytnik kodów firmy Cognex – technologia dekodowania najwyższej klasy

Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek nową serię stacjonarnych czytników kodów DataMan® 280. Seria DataMan 280 zaprojektowana jest z myślą o szerokiej gamie zastosowań ID, w tym odczytu problematycznych kodów 1D, 2D i Direct Part Mark (DPM) w produkcji i logistyce.

„Cognex specjalizuje się w dekodowaniu najtrudniejszych do odczytania kodów. Nasze czytniki robią to z najwyższą dokładnością i niezrównaną prędkością”, mówi Carl Gerst, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i platform w firmie Cognex. „Dzięki optymalizacji najnowszych, opatentowanych algorytmów dekodowania, czytnik DataMan 280 to zaawansowana technologia z najwyższej klasy platform ID firmy Cognex w kompaktowej i ekonomicznej obudowie."

Czytnik przyspieszający produkcję i przepustowość

DataMan 280 jest wyposażony w czujnik o wysokiej rozdzielczości połączony z systemem dynamicznego formowania obrazu w celu poprawy obsługi kodów i ich pokrycia. Technologia ta, wraz z opcjami łączności dla dzisiejszych potrzeb produkcyjnych Przemysłu 4.0, pozwala użytkownikom na niezawodny odczyt złożonych kodów przy jednoczesnej poprawie ogólnej efektywności sprzętu (OEE) i przepustowości.

W połączeniu z Cognex Edge Intelligence (EI), DataMan 280 oferuje zaawansowane funkcje dla Przemysłu 4.0, takie jak łatwa łączność z przeglądarką internetową, zarządzanie urządzeniami, monitorowanie wydajności i szybkie ładowanie obrazów. Pozwala to na jednoczesną konfigurację wielu urządzeń i rozpoczęcie identyfikacji ważnych wskaźników wydajności systemu w ciągu kilku minut. Osoby zarządzające obiektem mogą identyfikować trendy i szybko interweniować w przypadku zauważenia spadków wydajności.

Ponadczasowa, modułowa konfiguracja dla każdej aplikacji odczytu kodów

Modułowy osprzęt, w tym wymienne oświetlenie i soczewki oraz najnowsze algorytmy oprogramowania mogą być skonfigurowane tak, aby sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z odczytem kodów. Czytniki serii DataMan 280 idealnie sprawdzą się zarówno tam, gdzie miejsca jest wystarczająco, jak i w ciasnych przestrzeniach. Są kompatybilne z większością akcesoriów serii DataMan 260, co ułatwia rozbudowę i dostosowanie do już istniejących elementów.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP