www.przemysl-polska.com
Seco Tools

Frezy firmy Seco zmniejszają koszt narzędzi poprzez uniwersalność

Producenci, którym zależy na uniwersalności i precyzji w obróbce, mogą połączyć ze sobą frezy do frezowania kątowego i śrubowego Seco Turbo 16, aby zmniejszyć zapasy i koszty narzędzi. Obie serie zapewniają wysoką wydajność w usuwaniu materiału ze stali zwykłej i nierdzewnej, a także z żeliwa, metali niezależnych, superstopów i tytanu. Na płytkach do frezów znajdują się skanowalne kody matrycowe, które można odczytać przy użyciu nowej aplikacji Seco Assistant, aby dowiedzieć się informacji o produkcie i partii.


Frezy do frezowania kątowego Turbo 16: zoptymalizowana geometria i trwałe materiały
Uniwersalne frezy Turbo 16 do frezowania kątowego zapewniają wspaniałe rezultaty i bezpieczeństwo podczas procesu z wyjątkową możliwością zagłębiania po kącie. Zoptymalizowane kąty gniazd płytek ulepszają proces skrawania i zapewniają doskonałe wykończenie powierzchni. Wysoki kąt linii śrubowej oznacza płynniejsze wchodzenie w obrabiany przedmiot i wychodzenie z niego; dodatkowo frezy zapewniają wydajne odprowadzanie wiórów. Niższa siła skrawania redukuje pobór mocy i zużycie narzędzi oraz poziom hałasu. Jak stwierdził Michael Daves, globalny menedżer produktu ds. frezów kątowych: „Producenci będą mogli osiągnąć wyższą wydajność produkcyjną pod względem obróbki praktycznie każdego materiału, korzystając z tych narzędzi”. Ekologiczna konstrukcja wykorzystuje stal odporną na korozję bez powłoki niklowej.

Frezy śrubowe Turbo 16: agresywne usuwanie materiału oraz gładsze skrawanie
Frezy śrubowe Turbo 16 to produkty nowej generacji, łączące najwyższą wydajność z łatwą obsługą, przy jednoczesnym wykorzystaniu szerokiej gamy gatunków i geometrii płytek Seco do wydajnego usuwania materiału (MRR) i zwiększania trwałości narzędzi. Większe głębokości skrawania i wyższe prędkości posuwu skracają czas cykli i przyspieszają produkcję dzięki zoptymalizowanym kanałom chłodziwa, rowkom wiórowym i ostrzom, które zapewniają stabilną obróbkę i optymalne tworzenie się wiórów. Dzięki frezom śrubowym Turbo 16 płytki czołowe nie mieszają się z płytkami bocznymi przy używaniu dużych promieni. Zamiana niklowych powłok narzędzi skrawających na powłoki typu PVD zmniejsza ich wpływ na środowisko. „Dzięki tym cechom skrawanie jest płynniejsze, narzędzia — trwalsze, a proces — niezawodny, co wpływa na szybkość produkcji. Frezy śrubowe Turbo 16 zużywają mniej płytek niż podobne im narzędzia zapewniające równie wydajne usuwanie materiału”, zauważył Benoît Patriarca, Globalny menedżer produktu ds. frezów śrubowych.

Więcej informacji dotyczących frezów do frezowania kątowego i śrubowych frezów Seco Turbo 16 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na naszej stronie internetowej poświęconej produktom Turbo 16.

##


Frezy firmy Seco zmniejszają koszt narzędzi poprzez uniwersalność

Turbo 16 Square Shoulder And Helical Milling Cutter

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP