www.przemysl-polska.com
GATX Rail Europe News

UTRZYMANIE WAGONÓW W RUCHU: DIGITALIZACJA ZAKŁADÓW ZGODNIE Z PLANEM

Ponad 75% wszystkich rewizji na wagonach GATX jest już obsługiwana cyfrowo. Stanowi to ważny kamień milowy w dwuletnim planie wdrożenia systemu przez GATX Rail Europe, który rozpoczął się w marcu 2020 roku. Plan zakłada, że do końca 2022 roku wszystkie 46 zakładów w sieci partnerskiej GATX Rail Europe będzie działać z cyfrowym portalem obsługu-jącym warsztaty.

UTRZYMANIE WAGONÓW W RUCHU: DIGITALIZACJA ZAKŁADÓW ZGODNIE Z PLANEM

"Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji naszego projektu digitalizacji zakładów naprawczych. Udało nam się wprowadzić cyfrową obsługę rewizji w wielu naszych większych zakładach partnerskich, a teraz w naszych planach mamy wszystkie mniejsze warsztaty" - mówi Hubert Gołębiewski, IT Manager Digitalization & Innovation w GATX Rail Europe. I dodaje: "Ta inicjatywa okazała się prawdziwym sukcesem!".

Do tej pory 2 700 napraw wagonów zostało wykonanych cyfrowo, zebrano i potwierdzono ponad milion pomiarów wagonów oraz wykonano160 000 walidacji. Pokazuje to, jak bardzo platforma ta przyjęła się w ciągu zaledwie kilku miesięcy od uruchomienia. Martin Artner z RailMaint potwierdza: "Cyfrowa platforma GATX jest najlepszym cyfrowym rozwiązaniem dotyczącym zakładów, z jakim do tej pory pracowałem. Użyteczność jest świetna i naprawdę skraca czas poświęcany na administrację." Wszystkie nasze zakłady partnerskie potwierdziły wzrost wydajności dzięki wprowadzeniu platformy cyfrowej GATX Rail Europe.

Cyfrowa platforma jest mobilna
Portal ten był początkowo przeznaczony tylko dla zakładów, ale aby stale podnosić jakość naszej cyfrowej obsługi klienta i wzbogacać doświadczenie, aplikacja mobilna do cyfrowej inspekcji przed i po przekazaniu wagonu jest teraz dostępna dla wszystkich pracowników GATX. Pozwala ona na zastosowanie zaawansowanych modułów nadzoru do kontroli wagonów w dowolnym momencie, kiedykolwiek i gdziekolwiek jest to potrzebne.

Aplikacja mobilna jest używana w całej organizacji od 1 czerwca 2021 roku, a do końca września przeprowadzono za jej pomocą ponad 420 inspekcji wagonów. "Aplikacja sprawia, że nasze zespoły obsługujące klientów są szybsze i bardziej wydajne. Uwalniamy czas, który możemy poświęcić na rozwiązywanie problemów transportowych naszych klientów i ułatwianie im wynajmu wagonów" - mówi Götz Nink, Chief Technical Officer w GATX Rail Europe.

www.gatx.eu

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP