www.przemysl-polska.com
norelem

Firma norelem wprowadza na rynek stoły obrotowe ze współosiowym napędem elektrycznym przeznaczone do precyzyjnego pozycjonowania

Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, uzupełniła swoją ofertę o nowy, elektryczny stół obrotowy, który umożliwia szybkie, dokładne i powtarzalne pozycjonowanie.

Firma norelem wprowadza na rynek stoły obrotowe ze współosiowym napędem elektrycznym przeznaczone do precyzyjnego pozycjonowania

Oprócz manualnych stołów obrotowych firma norelem oferuje obecnie również pozycjonujące stoły obrotowe ze współosiowym napędem elektrycznym. Dzięki cyfrowemu systemowi sterowania nowa, elektryczna seria rozwiązań norelem umożliwia precyzyjne i powtarzalne ustawianie pozycji kątowych z dokładnością do setnych części milimetra. Elektryczne stoły obrotowe norelem, zapewniając dokładność działania, idealnie nadają się do stosowania z systemami manipulacyjnymi, obrabiarkami lub sprzętem pomiarowym, które wymagają zautomatyzowanej regulacji i pozycjonowania w celu osiągania stałych i powtarzalnych wyników.

Pozycjonujące stoły obrotowe z napędem elektrycznym firmy norelem charakteryzują się cichą pracą i niewielkimi wymaganiami konserwacyjnymi, a dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu można je bezproblemowo integrować z dowolnym systemem ruchu. Przekładnia ślimakowa z fabrycznym naprężeniem wstępnym działa praktycznie bezluzowo, a ułożyskowanie wału ślimakowego zapewnia maksymalną promieniową dokładność obrotu. Duży otwór w wale drążonym pomaga w prowadzeniu kabli, a dzięki regulowanemu pierścieniowi pozycjonującemu punkt odniesienia obrotu można ustawić zgodnie z wymaganiami w stosunku do zamontowanego elementu.

Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla: - W przemyśle najważniejsza jest precyzja, która może zadecydować o sukcesie lub porażce procesu. Nasza rozszerzona gama wszechstronnych systemów pozycjonowania jest łatwa w użyciu, ogranicza czas i nakład prac podczas instalacji, a jednocześnie zapewnia większą precyzję komponentów, oferując dodatkowe zalety w postaci cyfrowego systemu sterowania.

Do wyboru dostępnych jest 18 wersji w rozmiarze 8 o przełożeniu 40:1 i rozmiarze 12 o przełożeniu 55:1 i maksymalnym wyjściowym momencie obrotowym 1,2 Nm lub 3 Nm. Elektryczne stoły obrotowe są dostępne w wersjach z silnikiem lub bez silnika oraz ze sterownikiem lub bez, a wyjścia dla kabli i pozycję jednostki sterującej można określić indywidualnie. W celu zapewnienia większej żywotności obudowę i stół obrotowy wykonano z anodyzowanego aluminium, natomiast wałek drążony ze stali nierdzewnej.

Firma norelem wprowadziła do oferty również elektryczne stoły obrotowe do pozycjonowania przeznaczone do dużych obciążeń, które spełniają najwyższe wymagania dotyczące szybkości i dokładności. W tych konstrukcjach za optymalne ułożyskowanie wału drążonego i płyty obrotowej odpowiada łożysko igiełkowe. Stoły obrotowe o dużej obciążalności są dostępne wyłącznie w rozmiarze 12 z przełożeniami 10:1 i 45:1 i z wyjściowym momentem obrotowym 3 Nm.

Obie rodziny produktów są kompatybilne z silnikiem krokowym Nema 17 i można je łączyć z wszystkimi innymi systemami pozycjonowania tej samej wielkości.

Całą gamę stołów obrotowych wraz z obszerną ofertą standardowych części i komponentów można znaleźć w katalogu firmy norelem THE BIG GREEN BOOK.

Więcej informacji na temat oferty norelem jest dostępnych na stronie www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP