www.przemysl-polska.com
INTERROLL

Charoen Pokphand Foods, największy na świecie producent pasz i krewetek, polega na produktach Interroll w dążeniu do rozwoju i poprawy jakości w przemyśle spożywczym

Sant'Antonino, Szwajcaria. Integratorzy systemów, firmy Thai MecTech Co., Ltd. i MT Food System Co., Ltd., zainstalowały zestaw najnowocześniejszych rozwiązań transportowych w zakładach Charoen Pokphand Foods w Bình Phước w Wietnamie z silnikami bębnowymi produkcji Interroll, jako kluczowym wyposażeniem napędowym.Pomimo tego, że coraz więcej uwagi poświęca się bezpieczeństwu żywności, niewielu konsumentów zdaje sobie sprawę z zagrożeń dla zdrowia kryjących się w jej produkcji. Aby zagwarantować, że cały proces — od surowców po gotowe produkty — jest bezpieczny i kontrolowany, firmy zajmujące się przetwórstwem żywności inwestują duże środki. Na przykład, sprzęt do przetwarzania, przybory i blaty na liniach produkcyjnych są wyjątkowo podatne na zanieczyszczenia z zewnątrz, co stanowi zagrożenie dla higieny żywności. Wraz z ciągłym rozwojem w branży przetwórstwa spożywczego i rosnącymi standardami higieny, rozwiązania do obsługi materiałów stosowane w obszarach produkcyjnych również muszą być unowocześniane, aby lepiej spełniać najnowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności i odpowiadać na wyzwania rynkowe.

CPF to największy na świecie producent paszy i krewetek oraz jeden z trzech największych na świecie producentów drobiu i wieprzowiny. Działając w ponad 20 krajach, stał się znaną marką na rynku międzynarodowym. Jako firma z siedzibą w Tajlandii, CPF nadal inwestuje na dynamicznie rozwijającym się rynku Azji Południowo-Wschodniej, dążąc do dostarczenia klientom produktów wysokiej jakości, spełniających najwyższe standardy higieny. Integratorzy systemów, firmy Thai MecTech Co., Ltd. i MT Food System Co., Ltd., zainstalowały zestaw systemów przenośnikowych dla zakładu CPF w Bình Phước w Wietnamie, aby pomóc firmie lepiej odpowiadać na wyzwania stojące przed przemysłem spożywczym, zwłaszcza w dziedzinie wydajności produkcji i higieny. Jako kluczowe wyposażenie napędowe, zainstalowano łącznie 211 elektrobębnów Interroll, w tym modeli DM 0080, DM 0113, DM 0138 i innych.

Zapytany, dlaczego wybrano elektrobębny Interroll, wiceprezes wykonawczy CPF, Anurat Suthamnirun, powiedział, “Najważniejsza w przemyśle spożywczym jest higiena, a dzięki elektrobębnom firmy Interroll możemy zmniejszyć większość problemów higienicznych na przenośnikach. Ponadto, w przypadku produktów Interroll potrzeba znacznie mniej czasu na czyszczenie, co pozwala skrócić czas produkcji i obniżyć koszty.”

Elektrobębny Interroll zapewniają najwyższe standardy higieniczne i ograniczają pobór mocy
Elektrobębny Interroll oferują wiele zalet, zwłaszcza pod względem higieny i bezpieczeństwa użytkowania. Uzyskały certyfikat European Hygienic Engineering & Design Group (EHEDG) i zapewniają stopień ochrony IP66/IP69K, pozwalający spełnić wymogi najostrzejszych standardów higienicznych. W przeszłości, firmy zajmujące się przetwórstwem żywności stosowały zazwyczaj motoreduktory w charakterze napędów przenośników. Jednak ze względu na swoją strukturę, sprzyjały one akumulacji zanieczyszczeń. Dzięki elektrobębnom, ryzyko zanieczyszczenia produktu w obszarze przetwarzania żywności jest znacznie mniejsze, ponieważ większość części znajduje się wewnątrz konstrukcji, a gładka powierzchnia ze stali nierdzewnej pomaga w znacznym stopniu zredukować nawarstwianie się brudu i rozwój drobnoustrojów. Ich czyszczenie jest też szybsze i łatwiejsze. Oprócz zalet związanych z higieną, elektrobębny Interroll są też bardzo wydajne, pozwalając zredukować zużycie energii nawet o 30 procent w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Mogą one zaoszczędzić firmom dużo czasu i ograniczyć koszty, ponieważ nie ma specjalnej potrzeby konserwacji w okresie ich eksploatacji. Modułowa konstrukcja sprawia, że elektrobębny nowej generacji są łatwe w instalacji, a równocześnie pozwala skrócić czas dostaw.

Sprawdzone partnerstwo
Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy firmy Interroll i Charoen Pokphand Group nawiązały współpracę. Pierwsze zamówienie miało miejsce w 1993 roku, a od tej pory zrealizowano ponad 10000 kolejnych. Oprócz elektrobębnów, Interroll dostarczył do Charoen Pokphand Group szeroką gamę innych produktów, w tym rolek transportowych, napędów RollerDrive i systemów sortowania. Wspólne dążenie do wysokich standardów higieny i wysokiej jakości produktów uczyniło tę relację jeszcze bardziej trwałą. Niezawodny zespół sprzedaży i obsługi posprzedażowej Interroll zapewnia ścisłą współpracę z integratorami systemów na całym świecie.

“To zaszczyt ponownie dostarczać nasze produkty do firmy CPF. Region Azji i Pacyfiku jest jednym z najważniejszych rynków strategicznych dla Interroll, a przemysł spożywczy ma kluczowe znaczenie dla gospodarki narodowej i życia ludzi. Bezpieczeństwo żywności jest ściśle związane ze zdrowiem wszystkich,” powiedział Dr. Ben Xia, wiceprezes wykonawczy Interroll i dyrektor ds. operacyjnych w Azji. “Jako czołowy globalny dostawca systemów do transportu materiałów, firma Interroll będzie nadal wprowadzać innowacyjne produkty i rozwiązania na rynek Azji i Pacyfiku oraz współpracować z partnerami branżowymi, aby pomóc branży spożywczej osiągnąć wyższą jakość i wydajność.”

Dzięki rozwiązaniom z zakresu przepływu materiałów, firma Interroll aktywnie przyczynia się do optymalizacji procesów w przetwórstwie spożywczym, skracając czas transportu żywności. Jednocześnie, wyższy poziom higieny w systemach przenośników zapewnia wyższą jakość i bezpieczeństwo żywności. Liczni klienci z branży przetwórstwa spożywczego i logistyki świeżej żywności polegają na produktach Interroll.


Charoen Pokphand Foods, największy na świecie producent pasz i krewetek, polega na produktach Interroll w dążeniu do rozwoju i poprawy jakości w przemyśle spożywczym
Elektrobębny Interroll oferują dużą elastyczność, solidność i wydajność.


Charoen Pokphand Foods, największy na świecie producent pasz i krewetek, polega na produktach Interroll w dążeniu do rozwoju i poprawy jakości w przemyśle spożywczym
Charoen Pokphand Foods (CPF) to największy na świecie producent paszy i krewetek oraz jeden z trzech największych na świecie producentów drobiu i wieprzowiny. Działając w ponad 20 krajach, firma jest liderem w branży, spełniającym wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa żywności.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP