www.przemysl-polska.com
Pilz News

KONFIGUROWALNY KOMPAKTOWY STEROWNIK PNOZMULTI 2 Z NOWYM MODUŁEM ROZSZERZEŃ DO MONITOROWANIA NAPĘDU – BEZPIECZNE I SKUTECZNE MONITOROWANIE OSI

Nowy moduł monitorowania ruchu PNOZ m EF 1MM2DO PNOZmulti 2 oferuje teraz również funkcje łączenia kaskadowego i opóźnionego wyłączania w zakresie bezpiecznego monitorowania ruchu. Monitorując do ośmiu funkcji bezpieczeństwa na jednej osi, nowy moduł monitorowania ruchu umożliwia wydajne sterowanie napędami, chroniąc w ten sposób zarówno dobra inwestycyjne, jak i maszynę.

KONFIGUROWALNY KOMPAKTOWY STEROWNIK PNOZMULTI 2 Z NOWYM MODUŁEM ROZSZERZEŃ DO MONITOROWANIA NAPĘDU – BEZPIECZNE I SKUTECZNE MONITOROWANIE OSI

W połączeniu z jednostką bazową PNOZ m B0 lub PNOZ m B1, PNOZ m EF 1MM2DO monitoruje oś w sposób bezpieczny do najwyższego poziomu PL e wg normy EN ISO 13849-1 lub SIL CL 3 wg EN IEC 62061. Moduł monitoruje do ośmiu bezpiecznych funkcji na jednej osi, np. bezpieczne zatrzymanie, bezpieczne zatrzymanie pracy lub bezpieczne ograniczenie prędkości.

Bezpieczne łączenie zdarzeń

Oprócz dwóch bezpiecznych wyjść półprzewodnikowych nowy moduł monitorowania ruchu jest wyposażony również w wejście i wyjście kaskadowe. Jeżeli cały system przejdzie w stan zatrzymania, zintegrowana funkcja łączenia kaskadowego umożliwia skonfigurowanie opóźnionego wyłączenia i powiązanie z innymi modułami. Zaleta: W przypadku wyłączenia jednego modułu wszystkie połączone moduły zostaną również wyłączone kaskadowo. W wyniku tego kontrolowanego wyłączenia maszyny są chronione w równym stopniu, elastycznie i całkowicie, co gwarantuje ich wysoką niezawodność.

Bezpieczeństwo osi = bezpieczeństwo produkcji

Wszystkie zdarzenia związane z ruchem, które można skonfigurować za pomocą nowego modułu, są konfigurowane w programie PNOZmulti Configurator (od wersji 10.13): Dla każdego modułu monitorowania ruchu tworzony jest niezależny moduł (mIQ), który steruje bezpośrednio bezpiecznymi wyjściami cyfrowymi. Bezpośrednie sterowanie umożliwia krótki czas reakcji, przy czym wyjścia są wyłączane w czasie poniżej 12 ms. Oznacza to, że przekroczenie ustawionych wartości granicznych, np. w przypadku przekroczenia maksymalnej prędkości, jest natychmiast sygnalizowane. W przypadku wystąpienia błędu lub naruszenia obszarów chronionych lub stref detekcji następuje bezpieczna i niezawodna reakcja. Krótki czas reakcji pozwala chronić człowieka i maszynę przed zagrożeniami będącymi efektem zdarzenia.

Otwartość na różne scenariusze ruchu

Za pomocą przemysłowego, wyjątkowo stabilnego interfejsu Mini I/O z modułu monitorowania ruchu można podłączyć wszystkie powszechnie stosowane enkodery przyrostowe za pomocą odpowiednich przewodów przyłączeniowych. W ten sposób można w prosty i elastyczny sposób wyposażyć w bezpieczne i skuteczne monitorowanie osi również istniejące urządzenia i maszyny.

www.pilz.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP