www.przemysl-polska.com
Seco Tools

ZOPTYMALIZOWANE, MONOLITYCZNE FREZY WALCOWO-CZOŁOWE — ZWIĘKSZONA STABILNOŚĆ I DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ NARZĘDZIA

W ramach polityki nieustannego doskonalenia, jak również w celu dostarczania najbardziej ekonomicznych rozwiązań narzędziowych, firma Seco Tools ogłosiła wprowadzenie nowej rodziny elastycznych i bardzo wydajnych frezów walcowo-czołowych z serii Jabro® JSE510. Te monolityczne frezy zostały przeprojektowane pod kątem sztywności, kontroli wióra i trwałości w celu zapewnienia najniższych możliwych kosztów w przeliczeniu na metr obróbki stali, stali nierdzewnej, żeliwa, tytanu i niektórych materiałów aluminiowych, a także wyjątkową niezawodność w szerokim zakresie zastosowań.


Nowa konstrukcja łączy w sobie niezawodność i niezrównaną wszechstronność
Nowa, bazująca na poprzedniej wersji, zoptymalizowana konstrukcja JSE510 zapewnia niezrównaną wszechstronność. Nowa seria opracowana została z myślą o inżynierach, podwykonawcach i warsztatach, jak również o branży lotniczej, medycznej i motoryzacyjnej. Konstrukcja została przeprojektowana tak, aby sprostać trudnym warunkom obróbki w zastosowaniach frezarskich i charakteryzuje się wszechstronnym gatunkiem węglików, zaawansowanymi powłokami polerowanymi SIRA oraz wytrzymałymi, ostrymi krawędziami skrawającymi. Zmienny skok tłumiący drgania oraz optymalizowany kąt natarcia jeszcze bardziej wydłużają żywotność narzędzia.

„Monolityczne frezy walcowo-czołowe zapewniają wydajność w mniej stabilnych warunkach obróbki i wszędzie tam, gdzie problematyczne jest równoważenie zdolności produkcyjnej i żywotności narzędzia w sposób opłacalny. Uniwersalność frezów z serii JSE510 czyni z nich rozwiązania szczególnie przydatne dla warsztatów borykających się ze zwiększonymi kosztami wymaganych narzędzi ze względu na większą różnorodność zastosowań i materiałów. Zwiększony zakres zastosowań nowej serii umożliwi tym warsztatom ograniczenie ilości narzędzi, nie wpływając przy tym na ich zdolność do maksymalizacji wydajności produkcyjnej”.

Wiele narzędzi, geometrii i długości
Rodzina Jabro® JSE510 obejmuje 216 narzędzi dostępnych w czterech różnych geometriach, z dwoma wariantami długości w wersjach z trzema lub czterema ostrzami — normalnym (LV2) i długim (LV3). Frez JSE512 z dwoma ostrzami z łatwością radzi sobie z dużymi wiórami powstającymi przy interpolacji śrubowej lub podczas wiercenia z wycofywaniem, wykonywania wpustów i rowkowania. Frez JSE513 z trzema ostrzami zapewnia wszechstronne parametry obróbki podczas zagłębiania po kącie, pełnego rowkowania i frezowania bocznego. Frez JSE514 z czterema ostrzami nadaje się doskonale do zoptymalizowanego frezowania bocznego i rowkowania oraz frezowania dynamicznego. Kulista geometria frezu JSB512 zapewnia elastyczność konieczną przy obróbce wykończeniowej oraz innych zastosowaniach wymagających frezów kulistych.

Dodatkowe informacje na temat funkcji i wydajności nowych frezów z serii Jabro® JSE510 można uzyskać na stronie produktowej monolitycznych frezów walcowo-czołowych firmy Seco.

###


ZOPTYMALIZOWANE, MONOLITYCZNE FREZY WALCOWO-CZOŁOWE — ZWIĘKSZONA STABILNOŚĆ I DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ NARZĘDZIA

PR_IMG_Seco JSE510 Family.jpg
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP