www.przemysl-polska.com
Seco Tools

Klienci czerpią korzyści z bliskiej współpracy z firmą Seco Tools

Dzięki współpracy z klientami i partnerami firma Seco Tools monitoruje trendy i identyfikuje wyzwania, poszerzając zakres wiedzy niezbędnej do rozwiązywania najbardziej wymagających problemów w branży.


Zorientowanie centrum badań i rozwoju na potrzeby klientów przyniosło firmie Seco Tools wiele korzyści w zakresie identyfikacji i opracowywania nowych produktów i rozwiązań, które mogą pomóc zmienić oblicze produkcji na całym świecie. „Dzięki proaktywnemu rozwiązywaniu problemów, z jakimi obecnie zmagają się klienci, opracowujemy przyszłościowe rozwiązania. Chcemy zdobywać i poszerzać wiedzę oraz doświadczenie” — mówi Roger Granström, starszy kierownik ds. badań i rozwoju w firmie Seco Tools.

Granström podkreśla znaczenie współpracy z dużym producentem pojazdów, która świadczy o tym, że pomysł działa. „Nasi partnerzy mieli do realizacji projekt, o którym naprawdę nie chcieli rozmawiać ani udostępniać informacji na jego temat — była to platforma komponentów nowej generacji. Zaczęliśmy przyglądać się wspólnym wyzwaniom związanym z produkcją, a w trakcie tego procesu zbudowaliśmy zaufanie. Doprowadziło to do tego, że kadra kierownicza najwyższego szczebla jest bardzo zainteresowana naszą pomocą w realizacji dużego projektu automatyzacji, który zmieni ich proces produkcyjny, co przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania” — mówi Roger Granström.

Takie projekty wymagają zarówno wyczucia, jak i zaufania — klienci muszą być przygotowani na to, aby zapewnić firmie Seco Tools wgląd w działania i procesy, które mogą stanowić wrażliwe dane z handlowego punktu widzenia, aby inżynierowie i pracownicy działu technicznego mogli je dogłębnie przeanalizować i opracować nowe rozwiązania. „To droga do zaufania — firma Seco Tools jest jednym z wielu dostawców i musimy udowodnić naszym klientom, że jesteśmy jego godni. Staramy się budować mosty między nami, uniwersytetami technicznymi i naszymi klientami, a klienci zaczynają zdawać sobie sprawę, że jest to dokładnie to, czego potrzebują” — mówi Roger Granström.

Klienci, z którymi współpracuje firma Seco Tools, są uważani za liderów technologicznych stymulujących rozwój w swoich branżach. Inicjatywa opiera się na zasadzie dialogu pomiędzy firmą Seco Tools a klientem. Po zidentyfikowaniu problemu, który jest przedmiotem wspólnego zainteresowania, firma Seco Tools angażuje zasoby, aby pomóc klientowi w jego analizie i znalezieniu potencjalnych rozwiązań. „W zależności od klienta i branży zgłoszone problemy mogą być bardzo unikalne, ale zawsze zdobywamy wiedzę, którą możemy później wykorzystać na wiele sposobów. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju i oszczędzaniu energii, dodatkowo codziennym operacjom wykonywanym przez producentów stawiane są coraz to nowe wymagania” — mówi Roger Granström. „Wiedza jest zawsze przydatna, niezależnie od tego, skąd pochodzi. Uważamy, że zawsze możemy wykorzystać doswiadczenie zdobyte w ramach takich partnerstw i projektów do rozwoju naszej firmy. Interesuje nas bardziej wiedza niż aspekt handlowy” — wyjaśnia.

Budowanie mostów
Firma Seco Tools współpracuje z kilkoma uniwersytetami technicznymi w Szwecji, a także z najlepszymi uniwersytetami europejskimi i amerykańskimi. „Naszym celem jest zbudowanie mostów między naszą firmą, środowiskiem akademickim i klientami oraz jak najszybsza industrializacja nowych technologii” — mówi Roger Granström. „Zbliżamy się do naszych klientów i chcemy budować jeszcze bliższe relacje. Pracujemy w bardzo konkurencyjnym środowisku, a współpraca z nimi ma kluczowe znaczenie”.

Bliskie relacje z klientami będą w dalszym ciągu kluczowym elementem prac badawczo-rozwojowych firmy Seco Tools w przyszłości. „Obecnie współpracujemy z czterema różnymi klientami w różnych segmentach przemysłu i szukamy dodatkowych trzech lub czterech potencjalnych przyszłych partnerów” — wyjaśnia Roger Granström. „Z niecierpliwością czekamy, aby podzielić się z nimi naszym bogatym doświadczeniem i rozpocząć z nimi współpracę. Naszym najważniejszym celem jest wspieranie ich w przejściu do kolejnej ery produkcji”.


Klienci czerpią korzyści z bliskiej współpracy z firmą Seco Tools

PR_IMG_Collaborative Partnership with Seco Tools.jpg
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP