www.przemysl-polska.com
Conrad News

ZASILACZE, KTÓRE SIĘ KOMUNIKUJĄ

Seria zasilaczy Pro 2 i moduł komunikacyjny WAGO sprawiają, że systemy nadają się do digitalizacji.

ZASILACZE, KTÓRE SIĘ KOMUNIKUJĄ

  • Wysoka sprawność do 96,3%, minimalizacja zużycia energii i kosztów operacyjnych
  • Parametry można szybko i łatwo ustawić za pomocą oprogramowania
  • Inteligentne zarządzanie obciążeniem zapewnia wystarczająco wysoki prąd wyjściowy

Conrad Electronic dodał do swojej oferty dwa nowoczesne zasilacze na szynę DIN z serii Pro 2 firmy WAGO, o mocy odpowiednio 480 i 960 W. Zatrzaskowy moduł komunikacyjny, również dostępny na Conrad Sourcing Platform, umożliwia zasilaczom komunikację ze sterownikiem PLC lub bramą IoT, co pozwala na wygodną i niezawodną integrację z odpowiednią infrastrukturą.

Za pośrednictwem modułu komunikacyjnego, zasilacze serii Pro 2 stale wymieniają dane. Obecnie stosowane są standardowe protokoły, takie jak IO-Link i Modbus RTU. W przyszłości będą również używane protokoły oparte na sieci Ethernet, takie jak Modbus TCP, MQTT i Ethernet IP. Ciągły monitoring jest możliwy dzięki funkcjom monitorowania urządzeń.

Instalatorzy elektryczni zatrudnieni w przemyśle, a także firmy specjalizujące się w budowie szaf sterowniczych oraz instalatorzy systemów mogą korzystać z rozwiązań zasilających serii Pro 2, w celu optymalizacji zużycia energii poprzez ocenę i analizę danych , takich jak wartości prądu, napięcia i mocy. W trybie gotowości centralny sterownik PLC może być używany do wyłączania zdecentralizowanych źródeł zasilania w częściach systemu za pomocą sygnału sprzętowego lub polecenia magistrali, aby oszczędzać energię.

"Nasze zasilacze z serii Pro 2 osiągają sprawność do 96,3%, co czyni je prawdziwymi mistrzami wydajności. Minimalizacja zużycia energii i związanej z tym emisji CO2 są znacznie większe niż początkowo zakładał klient“, powiedział Florian Kothe, Business Development Manager Interface w WAGO.

Klaus Böhmer, Sales Director International w WAGO dodaje: „Długa żywotność, najmniejsze rozmiary, a przede wszystkim maksymalna wydajność i wynikająca z tego maksymalna redukcja kosztów operacyjnych to bezpośrednie korzyści dla naszych klientów i operatorów systemów - już od pierwszego dnia użytkowania“ W zastosowaniach, w których należy uwzględnić obniżenie wartości znamionowej prądu, a zatem nie można przekroczyć określonej wartości prądu, wbudowane urządzenie do pomiaru prądu może wygenerować ostrzeżenie i skutecznie zapobiec przeciążeniu.

Szybkie i niezawodne wyzwalanie wyłączników jest możliwe dzięki krótkotrwałym prądom wyjściowym do 600%. Ponadto rozwiązanie zasilające umożliwia szybkie ładowanie kondensatorów i szybsze przełączanie styczników, dzięki prądowi wyjściowemu o wartości 150 % przez 5 sekund.

Zasilacze serii Pro 2 są odpowiednie do stosowania w rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do +70 °C.

www.conrad.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP