www.przemysl-polska.com
SCHUNK News

SZYBKA WYMIANA SZCZĘK BEZ UŻYCIA NARZĘDZI, Z MOŻLIWOŚCIĄ PEŁNEJ AUTOMATYZACJI

Przezbrojenie konwencjonalnego uchwytu 3-szczękowego z wkładkami mocującymi SCHUNK RAPIDO zajmuje maksymalnie 60 sekund. By zapewnić tak szybką wymianę szczęk, wkładki mocujące RAPIDO muszą być założone na szczęki podstawowe lub pośrednie i przesunięte do tyłu do zatrzaśnięcia. Wymiany można dokonać ręcznie, a w przypadku uchwytów tokarskich ze zintegrowanymi szczękami podstawowymi w pełni automatycznie za pomocą robota.

SZYBKA WYMIANA SZCZĘK BEZ UŻYCIA NARZĘDZI, Z MOŻLIWOŚCIĄ PEŁNEJ AUTOMATYZACJI

Mechanizm blokujący zapewnia zawsze bezpieczne trzymanie zatrzaśniętych wkładek mocujących, nawet jeśli nie są one zaciśnięte na detalu. System może być używany bez względu na to, czy wrzeciono jest ustawione poziomo czy pionowo. Dzięki bardzo precyzyjnemu złączu do szybkiej wymiany SCHUNK RAPIDO osiąga odpowiednią powtarzalność <0,02 mm dla wielu rodzajów obróbki wykończeniowej. System szybkiej wymiany może być używany do mocowania na średnicy wewnętrznej i zewnętrznej. Aby zapewnić niezbędną elastyczność, firma SCHUNK wprowadziła na rynek koncepcję półfabrykatów szczęk składających się z miękkich wkładek mocujących o różnych wysokościach. Co więcej dzięki tej koncepcji wkładki mocujące o konturze szczęki pazurowej, wersje do konkretnych zastosowań lub o zmniejszonej masie mogą być produkowane jako zmodyfikowana wersja standardowa w bardzo krótkim czasie lub mogą być obrabiane samodzielnie przez użytkowników. Na życzenie wkładki zaciskowe RAPIDO mogą być indywidualnie wyposażone w chip RFID, kod QR lub indywidualne oznaczenie. Inne warianty są dostępne jako konstrukcja specjalna


SZYBKA WYMIANA SZCZĘK BEZ UŻYCIA NARZĘDZI, Z MOŻLIWOŚCIĄ PEŁNEJ AUTOMATYZACJI
Dzięki wysokiej precyzji wykonania systemu hakowego / szybkiej wymiany SCHUNK RAPIDO zapewnia szybką wymianę z powtarzalnością <0,02 mm.

W pełni zintegrowane lub jako zestaw do modernizacji

SCHUNK RAPIDO jest dostępny w dwóch wersjach: w pełni zintegrowanej z mechanicznym uchwytem tokarskim SCHUNK. W takim przypadku uchwyt tokarski zostanie wyposażony w szczęki podstawowe RAPIDO przed opuszczeniem firmy SCHUNK. Zablokowanie tej wersji można wykonać ręcznie lub w pełni automatycznie. W przypadku drugiej wersji RAPIDO można w prosty sposób zamontować na już dostępnych uchwytach tokarskich, nakładając szczękę pośrednią RAPIDO na istniejącą szczękę podstawową i wymieniając odpowiednią wkładkę mocującą RAPIDO. Tę wersję można wymienić ręcznie za pomocą sworznia. Po zdjęciu szczęk pośrednich można dalej używać szczęk tokarskich z konwencjonalnymi złączami.

www.schunk.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP