www.przemysl-polska.com
NSK

NSK przejmuje firmę specjalizującą się w zakresie systemów monitorowania stanu

Firma NSK Ltd. podpisała ze spółką Spectris Plc umowę przejęcia firmy Brüel & Kjær Vibro, specjalizującej się w dziedzinie systemów monitorowania stanu maszyn i wyposażenia (CMS).

«Budowa działalności biznesowej w zakresie CMS» została uznana jako nowy mechanizm wzrostu w ramach średniookresowego planu zarządzania NSK. W szczególności firma NSK planuje transformację począwszy od zapewniania diagnostyki w zakresie awarii i przewidywanej żywotności produktów do dostarczania kompleksowych rozwiązań technicznych, które pomogą klientom z wielu branż sprostać wyzwaniom stojącym przed urządzeniami i maszynami.

Uzyskanie dostępu do wysokiej klasy bazy klientów, technologii, reputacji marki, biegłości
i doświadczenia na polu CMS oraz zbiorów big data firmy Brüel & Kjær Vibro («B & K Vibro») umożliwi firmie NSK przyspieszenie rozwoju działalności w zakresie systemów monitorowania stanu maszyn. Ponadto przejęcie to jeszcze bardziej wzmocni zdolność reagowania NSK na zapotrzebowanie przemysłu w zakresie automatyzacji, oszczędności nakładów pracy, inteligentnych technologii
i środków ochrony środowiska. Główne produkty firmy, w tym łożyska, są kluczowymi komponentami wspierającymi funkcje i wydajność maszyn i wyposażenia, a ogromy zbiór danych, technologii i wiedzy zgromadzony w ciągu lat przez NSK stanowi klucz do rozwoju systemów konserwacji predykcyjnej.

Konserwacja predykcyjna to metoda utrzymania ruchu nowej generacji, która w ostatnich latach zyskuje na popularności w sektorze produkcyjnym. Dzięki zastosowaniu CMS systemy konserwacji predykcyjnej mogą przyczynić się do poprawy produktywności i jakości oraz służyć jako środek do wprowadzania innowacji produkcyjnych w odpowiedzi na stale przyspieszającą cyfrową transformację infrastruktury produkcyjnej.

B&K Vibro będzie funkcjonować niezależnie jako autonomiczna organizacja pod bezpośrednim nadzorem prezesa i dyrektora generalnego NSK, a dzięki wykorzystywaniu zasobów NSK rozwój jej działalności znacznie przyspieszy.

- Gdy B&K Vibro stanie się częścią naszej firmy, będziemy mogli ulepszyć platformę biznesową CMS
i dążyć do dalszego rozwoju na szybko ewoluującym rynku CMS - mówi Toshihiro Uchiyama, prezes
i dyrektor generalny NSK Ltd.

Marcel Van Helten, dyrektor generalny Brüel & Kjær, dodaje: - Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, mogąc stać się częścią NSK. Synergia między naszymi firmami jest ewidentna, a dzięki połączeniu umiejętności i wiedzy obu firm będziemy dostarczać klientom innowacyjne rozwiązania z zakresu CMS.

Andrew Heath, dyrektor generalny Spectris Plc., podkreśla: - B & K Vibro będzie idealnym uzupełnieniem portfolio produktów NSK. Bycie częścią globalnej organizacji z ofertą komplementarnych produktów i lepszym dopasowaniem handlowym - firmy, która chce inwestować
w swoją technologię i rozwijać ją - będzie pozytywnym impulsem dla B & K Vibro.

Koszt przejęcia B & K Vibro wynosi ok. 169 mln euro.

O firmie B&K Vibro
Firma B&K Vibro powstała w 2000 r. w wyniku połączenia niemieckiej firmy Schenck, założonej
w 1881 r. oraz duńskiej firmy Brüel & Kjær, założonej w 1942 r. Jako pionier w zakresie rozwiązań do ciągłego monitorowania morskich platform wiertniczych firma B&K Vibro ewoluowała, aby stać się światowym liderem w sektorze konserwacji i systemów CMS dla maszyn wykorzystujących ruch obrotowy, takich jak pompy, turbiny, sprężarki i generatory.

Szeroka gama produktów i usług firmy B&K Vibro obejmuje czujniki drgań (przyspieszenie, prędkość, przemieszczenie), monitory drgań, oprogramowanie i zintegrowane rozwiązania online do monitorowania całego zakładu. Technologie te umożliwiają bezpieczną pracę w kompleksach petrochemicznych, fabrykach, elektrowniach i farmach wiatrowych na całym świecie, gdzie stanowią część innowacyjnych strategii produkcyjnych i konserwacyjnych.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP