www.przemysl-polska.com
Mouser News

Mikrokontrolery RA6M4 firmy Renesas, teraz w ofercie Mouser, zapewniają większe bezpieczeństwo w Internecie rzeczy i zastosowaniach przemysłowych

Mouser Electronics, Inc., autoryzowany, globalny dystrybutor oferujący najnowsze układy półprzewodnikowe i komponenty elektroniczne, wprowadził do swoich magazynów nowe, 32-bitowe mikrokontrolery z serii RA6M4 firmy Renesas Electronics.

Mikrokontrolery RA6M4 firmy Renesas, teraz w ofercie Mouser, zapewniają większe bezpieczeństwo w Internecie rzeczy i zastosowaniach przemysłowych

Mikrokontrolery RA6M4 łączą w sobie wyjątkowe możliwości komunikacyjne, wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajność, przyspieszając procesy projektowania urządzeń Internetu rzeczy (Internet of Things, IoT) pracujących na krańcach sieci oraz aplikacji takich jak urządzenia pomiarowe, systemy HVAC, systemy zwiększające bezpieczeństwo posesji, i sprzęt przemysłowy.

Mikrokontrolery Renesas RA6M4, dostępne w firmie Mouser Electronics, są wytwarzane w procesie technologicznym o wymiarze charakterystycznym 40 nm, dzięki czemu cechują się wyjątkową sprawnością, pobierając jedynie 99 μA/MHz w trybie aktywnej pracy. Sercem mikrokontrolerów jest taktowany zegarem 200 MHz rdzeń Arm® Cortex®-M33 oparty o architekturę Armv8-M i obsługujący technologię Arm® TrustZone®. Układy są wyposażone w 1 MB pamięci Flash, przeznaczonej na kod programu, 256 KB pamięci SRAM i jednostkę odpowiadającą za wykrywanie dotyku.

Układy RA6M4 zostały zaprojektowane tak, by zaoferować wyjątkowe funkcje pod względem bezpieczeństwa, wśród nich zintegrowany moduł kryptograficzny ze wspomaganiem sprzętowym, odporność na ataki oparte o analizę pobieranej mocy oraz system wykrywania niepożądanych manipulacji układem. Nowe mikrokontrolery są w pełni obsługiwane przez oprogramowanie Renesas Flexible Software Package (FSP), które pozwala na szybką implementację złożonych funkcji bezpieczeństwa i łączności, umożliwiając klientom ponowne wykorzystywanie wcześniej napisanego kodu i łączenie go z oprogramowaniem przygotowanym przez innych partnerów firmy Arm®. Pakiet FSP obejmuje również narzędzia, które zwiększają efektywność pracy, przyspieszając tym samym proces tworzenia projektów korzystających z mikrokontrolerów serii RA6M4.

Mouser ma w ofercie także zestawy ewaluacyjne RA6M4, które pozwalają na bezpośredni dostęp do wyprowadzeń mikrokontrolera, zapewniony dzięki czterem 40-pinowym gniazdom męskim. Zestaw ma również zintegrowany interfejs ethernetowy, 64 MB zewnętrznej pamięci Flash z interfejsem Octo-SPI oraz 32 MB zewnętrznej pamięci Flash, obsługiwanej przez interfejs Quad-SPI.

www.mouser.com
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP