www.przemysl-polska.com
FAULHABER GROUP

Możliwe ponad 1500 cykli autoklawu

FAULHABER opracowała nową sterylizowalną serię silników 2057…BA dedykowanych zastosowaniom medycznym. W wariancie pracującym bez czujników napędy mogą wytrzymywać ponad 1500 cykli autoklawu. Są zoptymalizowane dla dużych prędkości do 65000 obr/min, wymaganych na przykład w końcówkach przyrządów dentystycznych.

Możliwe ponad 1500 cykli autoklawu
Nowy napęd od FAULHABER dla zastosowań medycznych Bezszczotkowe silniki DC serii2057…BA FAULHABER

Silniki serii 2057…BA wyposażono w odporną na wilgoć obudowę ze stali nierdzewnej. Podczas procesu konstrukcyjnego silniki zostały dokładnie przetestowane na odporność na obciążenia występujące w trakcie autoklawu. W oparciu o te testy zagwarantowano możliwość wytrzymania bez uszkodzeń typowo1000 cykli autoklawu dla standardowego silnika. Dla wariantu pracującego bez czujnika wartość ta wynosi 1500 cykli .

Silniki pracujące z autoklawem są często stosowane w końcówkach przyrządów dentystycznych lub w narzędxiach chirurgicznych. W tych przypadkach wymagane są na ogół bardzo duże prędkości. Seria 2057…BA uzyskuje prędkości do 65000 obr/min. Inne zastosowania dla tego rodzaju silników znajdziemy w takich urządzeniach medycznych jak respiratory. Podobnie jak wszystkie silniki FAULHABER, modele tej serii charakteryzują się dużymi wartościami mocy w odniesieniu do swojej wielkości. Tym samym idealnie nadają się do zastosowań o małej przestrzeni instalacyjnej. Ich niewielki ciężar czyni je specjalnie przydatnymi dla końcówek przyrządów którymi lekarze i dentyści wykonują precyzyjne zadania trwające często kilka godzin.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP